Czwartek, 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Korona ograła Dolcan Ząbki (zdjęcia, wideo)

Piłkarze ostrołęckiej Korony w spotkaniu 12 kolejki IV ligi mazowieckiej w grupie północnej pokonali Dolcan Ząbki 2:0. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego na stadionie przy ulicy Witosa wywalczyli cenny komplet punktów i zanotowali awans w tabeli.

Po dwóch porażkach z rzędu z Pogonią II Siedlce 0:3 i Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:3 podopiecznym trenera Marcina Truszkowskiego zależało na odniesieniu zwycięstwa i umocnieniu się na pozycji w czołówce tabeli. Żółto-niebiescy wiedzieli, że porażka może ich kosztować spadek do strefy spadkowej.

Początek sobotniej konfrontacji na Witosa należał do gospodarzy, który potrafili sobie wypracować z gry kilka groźnych sytuacji bramkowych, jednak przez dwa kwadranse brakowało ich wykończenia. W 32 minucie gry podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego objęli prowadzenie po stałym fragmencie gry. Z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Marcin Kraska, a piłkę w bramce gości umieścił Kacper Kardaś.

Osiem minut później po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne gospodarze zdobyli drugiego gola, a tym razem do siatki rywali trafił Kamil Jastrzębski po świetnym dośrodkowaniu piłki przez Marcina Kraskę. W efekcie po pierwszej połowie spotkania Korona prowadziła 2:0, a Dolcan Ząbki wypracował sobie zaledwie jedną sytuację, którą zakończył groźnym strzałem.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Witosa mieli nadzieję, że podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego utrzymają korzystny wynik. Dolcan po niespełna pięciu minutach gry trafił w poprzeczkę, ale z minuty na minutę to Korona groźniej atakowała. Niestety Maciej Staszczuk, Dominik Dzwonkowski i Jakub Laska nie potrafili wykorzystać kolejnych dobrych okazji strzeleckich i ostatecznie żółto-niebiescy wygrali pewnie 2:0.

Kolejnym rywalem piłkarzy Korony Ostrołęka w sobotę, 28 października będzie MKS Ciechanów. Wyjazdowa konfrontacja 13 kolejki IV ligi mazowieckiej w grupie północnej została zaplanowana na godz. 13.30.

Korona Ostrołęka - Dolcan Ząbki 2:0 (2:0)
Bramki: Kardaś 32., K. Jastrzębski 40.

Korona: Łyziński - Dzbeński, Kardaś, D. Jastrzębski, Borkowski - K. Jastrzębski (82. Laska), Strzeżysz, Kraska (86. Kowalczyk), Drężewski (79. Gąska), Olesiński (64. Staszczuk) - Kowalkowski (46. Dzwonkowski)

Spotkanie 12 kolejki IV ligi mazowieckiej - grupa północ: Korona Ostrołęka - Dolcan Ząbki

Odsłon: 15331