« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rynkiewicz na podium wyścigu XC w Bartoszycach

Reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h mają za sobą kolejny bardzo udany występ. Tym razem kolarze ścigali się na Górze Zamkowej i Parku Elizabeth w Bartoszycach. Świetny występ zanotował Mariusz Rynkiewicz, który w kategorii open stanął na najniższym stopniu podium.


Góra Zamkowa to wzgórze na którym stały zamki - dziś nie ma po nich śladu. Pierwszy zamek krzyżacki, twierdza Zakonu Krzyżackiego na terenie Prus wzniesiony w 1240 roku - spalony w 1273 r. Drugi z elementami murowanymi został zniszczony w 1454 r. przez zbuntowanych mieszkańców miasta, a trzeci w 1525 r. został budowany na siedzibę starostów książęcych. W 1902 r. wybudowano siedzibę starostwa, która spłonęła pod koniec działań wojennych w 1945 r.

 

Góra Zamkowa i Park Elizabeth w Bartoszycach służą do czynnego uprawiania sportu, dlatego kolarze po zapoznaniu się z historią mogli ruszyć na trasę i podziwiam świetne otoczenie, w tym góry, jezioka i piękny park. Pogoda nie rozpieszczała uczestników, bo na trasie było mokro, zimno i do tego momentami bardzo wietrznie. W tych warunkach rywalizacja była dla kolarzy niezwykle trudnym wyzwaniem.

 

Zawodnicy startowali w kilku grupach wiekowych na trasie o zróżnicowanym poziomie trudności. Młodzi adepci kolarstwa ze szkółek kolarskich jechali przeważnie po dwie łatwiejsze rundy. Część młodszych zawodników startowała również w przeprowadzanych jednocześnie Mistrzostwach Województwa w Kolarstwie Górskim Szkolnego Związku Sportowego.
- Dla najstarszych grup wiekowych organizator Klub Kolarski Rant Bartoszyce przygotował bardzo wymagającą pętlę o długości ok. 2 km, z trudnymi zjazdami i podjazdami, którą trzeba było pokonać ośmiokrotnie - mówi prezes KK24h Marek Karczewski. - Utrudnieniem dla zawodników stała się mocno śliska trasa, która jednocześnie wymagała od zawodników bardzo dużej koncentracji.


Esprit

W rywalizacji świetnie zaprezentował się Mariusz Rynkiewicz, który zajął trzecią lokatę w kategorii open i drugie miejsce w kategorii amator. W zawodach ambitnie walczył na trasie także prezes Klubu Kolarskiego 24h Marek Karczewski, który uplasował się na dziesiątej lokacie w kategorii open. Przed kolarzami KK24h kolejne plany i starty w zawodach w sezonie jesienno-zimowym, które zostały zaplanowane w Kobyłce, Otwocku i Białymstoku.

Odsłon: 11647
Komentarzy: 1
08:51, 26.10.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

piotr @ 17:12, 24.11.2017r. IP: *.*.125.69

bylem
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo