« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rynkiewicz na podium wyścigu XC w Bartoszycach

Reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h mają za sobą kolejny bardzo udany występ. Tym razem kolarze ścigali się na Górze Zamkowej i Parku Elizabeth w Bartoszycach. Świetny występ zanotował Mariusz Rynkiewicz, który w kategorii open stanął na najniższym stopniu podium.


Góra Zamkowa to wzgórze na którym stały zamki - dziś nie ma po nich śladu. Pierwszy zamek krzyżacki, twierdza Zakonu Krzyżackiego na terenie Prus wzniesiony w 1240 roku - spalony w 1273 r. Drugi z elementami murowanymi został zniszczony w 1454 r. przez zbuntowanych mieszkańców miasta, a trzeci w 1525 r. został budowany na siedzibę starostów książęcych. W 1902 r. wybudowano siedzibę starostwa, która spłonęła pod koniec działań wojennych w 1945 r.

 

Góra Zamkowa i Park Elizabeth w Bartoszycach służą do czynnego uprawiania sportu, dlatego kolarze po zapoznaniu się z historią mogli ruszyć na trasę i podziwiam świetne otoczenie, w tym góry, jezioka i piękny park. Pogoda nie rozpieszczała uczestników, bo na trasie było mokro, zimno i do tego momentami bardzo wietrznie. W tych warunkach rywalizacja była dla kolarzy niezwykle trudnym wyzwaniem.

 

Zawodnicy startowali w kilku grupach wiekowych na trasie o zróżnicowanym poziomie trudności. Młodzi adepci kolarstwa ze szkółek kolarskich jechali przeważnie po dwie łatwiejsze rundy. Część młodszych zawodników startowała również w przeprowadzanych jednocześnie Mistrzostwach Województwa w Kolarstwie Górskim Szkolnego Związku Sportowego.
- Dla najstarszych grup wiekowych organizator Klub Kolarski Rant Bartoszyce przygotował bardzo wymagającą pętlę o długości ok. 2 km, z trudnymi zjazdami i podjazdami, którą trzeba było pokonać ośmiokrotnie - mówi prezes KK24h Marek Karczewski. - Utrudnieniem dla zawodników stała się mocno śliska trasa, która jednocześnie wymagała od zawodników bardzo dużej koncentracji.W rywalizacji świetnie zaprezentował się Mariusz Rynkiewicz, który zajął trzecią lokatę w kategorii open i drugie miejsce w kategorii amator. W zawodach ambitnie walczył na trasie także prezes Klubu Kolarskiego 24h Marek Karczewski, który uplasował się na dziesiątej lokacie w kategorii open. Przed kolarzami KK24h kolejne plany i starty w zawodach w sezonie jesienno-zimowym, które zostały zaplanowane w Kobyłce, Otwocku i Białymstoku.

Odsłon: 13135
Komentarzy: 1
08:51, 26.10.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

» Wasze komentarze

piotr @ 17:12, 24.11.2017r. IP: *.*.125.69

bylem
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo