« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 11 lipca 2020 r., imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wspomnienie o Arkadiuszu Gołasiu (zdjęcia, wideo)

Rodzina, przyjaciele oraz autor biografii Arkadiusza Gołasia Piotr Bąk wspominali siatkarza w SP nr 5 przy ulicy Hallera. Okazją ku temu była właśnie premiera książki "Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż". Podczas spotkania nie zabrakło wielu chwil wzruszeń.


"Przerwana podróż" na półki w księgarniach nakładem Wydawnictwa SQN trafiła właśnie w środę, 8 listopada. Tego samego dnia odbyło się spotkanie z kibicami, sympatykami siatkówki. Najpierw pierwsze spotkanie odbyło się z młodzieżą ostrołęckich szkół, a następnie z licznie zaproszonymi gośćmi.

 

Podczas spotkanie nie mogło zabraknąć rodziców śp. Arkadiusza Gołasia - Danuty i Tomasza Gołaś, a także władz miasta na czele z prezydentem Januszem Kotowskim, który podkreślał, jak wążnym sportowcem dla naszego regionu był Arkadiusz Gołaś.
- Sportowcy, w tym nasz Arkadiusz Gołaś, mają bez wątpienia wyjątkowy wkład w historię miasta regionu. Dzisiaj niech ten wieczór będzie hołdem dla niego.


Esprit

W bardzo przejmujący sposób ostatnią wizytę w siatkarza przedstawiła dyrektor SP nr 5 Jolanta Gawarkiewicz.
- Obiecał nam, że przyjedzie znowu za rok. Arku, już nie przyjechałeś, ale my wszyscy dzisiaj jesteśmy tu z twojego powodu i dla ciebie. Znowu gościsz w naszej szkole, w naszych sercach i pamięci. Mottem dzisiejszej uroczystości są jego słowa "Nigdy nie pozwól, aby ktoś zniszczył twoje marzenia".

 

Na spotkanie mieszkańców Ostrołęki zaprosiło Wydawnictwo SQN, Szkoła Podstawowa nr 5 i Mazowieckie Inicjatywy Społeczne. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały portal "Moja Ostrołęka" i Sportowa Agencja Informacyjna ADMedia.

 

Więcej o spotkaniu, wypowiedzi trenerów, zaproszonych gości oraz autora książki Piotra Bąka w kolejnych odsłonach w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.

 

Zobacz zdjęcia:
Wspomnienie o Arkadiuszu Gołasiu w SP nr 5

 

 

Odsłon: 22734
Komentarzy: 16
10:47, 09.11.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zagraj w piłkę siatkową

Zagraj w piłkę siatkową

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również piłka siatkowa. Już jutro odbędzie się pierwszy turniej dzikich drużyn. Warto się wybrać do hali im. A. Gołasia i powalczyć o cenne nagrody.

Paulina Bałdyga żegna się z Budowlanymi Łódź

Paulina Bałdyga żegna się z Budowlanymi Łódź

24-letnia wychowanka Nike Ostrołęka Paulina Bałdyga po raz kolejny zmieni barwy klubowe. Po zakończonym sezonie rozgrywająca mająca za sobą powołania do reprezentacji Polski opuszcza Grot Budowlani Łódź. Gdzie zagra w kolejnym sezonie?

Łomacz zagra w Zielonej Górze z Niemcami

Łomacz zagra w Zielonej Górze z Niemcami

To już pewne. Siatkarze reprezentacji Polski w towarzyskim spotkaniu zmierzą się w lipcu z Niemcami. Podopieczni Vitala Heynena po dwóch zgrupowaniach w Spale rywalizować będą w meczach towarzyskich. Właśnie poznali pierwszych rywali i miejsce.

Łomacz zagra w meczach towarzyskich w lipcu

Łomacz zagra w meczach towarzyskich w lipcu

Siatkarze reprezentacji Polski musieli diametralnie zmienić plany i nie zagrają w obecnym sezonie o medale igrzysk olimpijskich w Tokio. Podopieczni trenera Vitala Heynena po dwóch zgrupowaniach mają jednak rozegrać cztery towarzyskie spotkania.

Łomacz: Ten czas może być dla nas bezcenny

Łomacz: Ten czas może być dla nas bezcenny

Siatkarze reprezentacji Polski rozpoczęli wspólne treningi w Spale. W drużynie prowadzonej przez trenera Vitala Heynena nie mogło zabraknąć ostrołęczanina Grzegorza Łomacza. 33-letni siatkarz podkreśla, że to ważny czas dla całej drużyny.

» Wasze komentarze

robertas poskus @ 11:56, 09.11.2017r. IP: *.*.51.201

ale jeden z panów radnych to dał czadu wczoraj, szczyt nietaktu osiągnięty

Kasia @ 15:00, 09.11.2017r. IP: *.*.157.160

Sporo w niej błędów i przeinaczeń faktów... Widać, że autor poleciał na łatwiznę i nie zrobił żadnej kwerendy... Książka fajna, ale niektóre informacje tak błędne, że aż boli... do poprawki w formie erraty!

do Kasia @ 15:15, 09.11.2017r. IP: *.*.158.83

Daj, jakieś konkrety. Też czytam książkę.

Az @ 19:16, 09.11.2017r. IP: *

Pic na wodę.

Jan @ 20:01, 09.11.2017r. IP: *.*.156.211

Szkoła nr 5 jak koza podstawia nogę do kucia. Arkadiusz Gołaś nie miał nic wspólnego z tą szkołą. Był wychowankiem Szkoły Podstawowej numer 7, uczniem siatkarskiej klasy sportowej.
sp 5 ukradła budynek a teraz kradnie dorobek sportowy innych.

Tim @ 21:11, 09.11.2017r. IP: *.*.148.207

Ja też tego nie rozumiem... obecna pani dyrektor Gawarkiewicz mówi o uczniów naszej szkoły. Przecież świętej pamięci Arkadiusz Gołaś nie chodził do SP nr 5. Dla mnie jako nauczyciela od zawsze piątki Dziwne jest to że nie pokazano Żadnego talentu sportowego właśnie z naszej szkoły.

Alisia @ 22:17, 09.11.2017r. IP: *.*.156.211

Panie Janie całkowicie sie zgadzam. Szkoła Podstawowa NR 7 im Janusza Kłusocińskiego była jedną z największych szkół { ponad 2 500 uczniów} i najnowocześniejszych szkół w Polsce. Oddana do użytku w 1983r. Wyposażona w komputery, gabinety i hale sportowe.Ktoś tą szkołę przygotował, wyposażył i zgromadził świetną kadrę pedagogiczną i trenerską!!!! Kilku ludzi storzylo solidne podwaliny pod póżniejsze sukcesy. A sukcesy jak widać były: siatkarzy, lekkoatletow, pływaków!!!! Szkoda że sukcesy sportowe uczniów z wcześniejszych lat zostały pominęte.Zarówno Grzegorz Łomacz jak S.P. Arkadiusz Gołaś byli absolwentami Szkoły Podstawowej Nr 7 !!! Czy pani dyrektor jest w stanie zmienić kilkanaście tysięcy świadectw uczniów i absolwentó szkoły NR 7 na Nr 5???? Co na to nauczyciele ??? i co na to absolwenci??? Pani Dyrektor gdzie etyka nauczyciela???? Jeśli sukcesy tak dużej szkoły Nr 7 przypisuje się szkole Nr 5 a pomija się faktyczne sukcesy tej szkoły. Dzis sukcesy Szkoły Podstawowej Nr 7 im Janusza Kłusocińskiego powinno sie tylko obchodzic w Ostrołeckim Muzeum.

kko @ 23:28, 09.11.2017r. IP: *.*.31.49

Ja najbardziej nie rozumiem dlaczego jeden z radnych zafarbował włosy.

@1 @ 04:18, 10.11.2017r. IP: *.*.171.248

Do Alisia :
Po pierwsze - Kusocińskiego, a nie Kłusocińskiego.
Po drugie - Grzegorz Łomacz był uczniem Gimnazjum nr 1, a nie SP nr 7.
Do Tima: jak na " nauczyciela" to bardzo specyficznie posługujesz się językiem polskim . W kwesti formalnej - jakież to talenty - porównywalne z Gołasiem czy Łomaczem miała SP 5?

Tomek @ 09:44, 10.11.2017r. IP: *.*.151.50

Do @1
Grzegorz Łomacz był uczniem i Gimnazjum nr 1 a wcześniej SP nr 7 (nie zaczął nauki od gimnazjum)

Ajisia @ 10:50, 10.11.2017r. IP: *.*.156.211

do a1 sory za lapsus. Ale tak jak napisał Tomek !!! G.Łomacz uczęszczał do szkoły Nr 7 . Poza tym przy szkole Nr 7 powołane było liceum sportowe a następnie dopiero gimnazjum .To w Szkole Podstawowe Nr 7 stworzone byly warunki, programy, trenerzy które dały duże podststawy do rozwinięcia dalszych sukcesów.!!! .A tak obiektywnie to sukcesy każda szkoła powinna przypisywać sobie tylko te które uczniowie osiągneli uczęszczając do danej szkoly!!! a nie te które osiągają w innych szkołach i trenując indywidualnie.TEŻ BYM BYŁA DUMNA Z TAKICH ABSOLWENTÓW !!!!! Ale to dwie rózne sprawy sukcesy w szkole a sukcesy idywidualne absolwenta danej szkoły
I jak by nie mówiąc największym sportowcom Ostrołęki za zasługi zlikwidowali szkołę Nr 7 a teraz sukcesy dyrekcja podciąga pod Nr 5..

@1 @ 10:51, 10.11.2017r. IP: *.*.145.22

Jak każdy uczeń gimnazjum Grzegorz musiał ukończyć 6 letnią szkołę podstawową. I w takim sensie jest absolwentem 7-mki. Jednak, nie była to taka sama 7- mak, którą ukończył Gołaś. Spójrz na kontekst wpisu

AbsolwentkaSP& @ 18:37, 10.11.2017r. IP: *.*.41.154

Droga Pani Dyrektor - "Nigdy nie pozwól, aby ktoś zniszczył twoje marzenia" - więc dlaczego pozwoliła pani na zniszczenie dorobku i historii SP7? Gdzie szacunek dla nauczycieli i uczniów którzy tamtej właśnie szkole poświęcili wiele i prawdopodobnie więcej niż Pani? WSTYD że nie dążyła Pani do przywrócenia SP7 !!!

Ale @ 19:38, 10.11.2017r. IP: *.*.149.177

Grunt, ze jest się dyrektorem. Sp 5 czy sp 7 jaka to różnica. Przeszczepili tradycję sobie, kasa się zgadza, normalnie żenada.

Jaja @ 20:06, 11.11.2017r. IP: *.*.40.194

A gdzie w tym wszystkim zona Arka?

Alisia @ 21:18, 11.11.2017r. IP: *.*.156.211

Jest jescze ktoś kto włożył wiele pracy w ukształtowanie osobowości, prawidłowe wyszkolenie i doprowasdzenie do pierwszych sukcesów tych młodych siatkarzy w szkole Nr7 i liceum Nr 1. Jak sadzicie czy w pierwszym rzedzie nie powinien zająć miejsca ich trener???? Jakoś nie widać??? A kto tych chłopców znał lepiej od dnich??? Co pani dyrekto wie o nich???? Zna ich tylko z dyplonów!!!! A pot wylewali godzinami na halach wraz z trenerami!!!! Wstyd !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo