« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 lipca 2020 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Bąk: Arek Gołaś był świetnym człowiekiem (wideo)

Biografia Arkadiusza Gołasia to książka, która młodemu pokoleniu siatkarzy ma pomóc poznać wybitnego ostrołęckiego sportowca. Nieco starszym siatkarzom ma z kolei przypomnieć o jego osobie. Autorem książki jest Piotr Bąk.


- Chciałem, żeby pamięć o Arku Gołasiu była żywa - mówił podczas panelu dyskusyjnego w SP nr 5 Piotr Bąk. - Mam nadzieję, że już zawsze będą organizowane memoriały poświęcone jego pamięci, że nigdy ich nie zabraknie. Po to jest właśnie ta książka, aby pomóc młodszym poznać postać Arka Gołasia, fantastycznego sportowca i człowieka, a nieco starszym przypomnieć, jakim był niesamowitym sportowcem, ale też świetnym człowiekiem.

 

Prace nad książką, którą napisał Piotr Bąk trwały dwa lata, a autor musiał włożyć wiele wysiłku, czasu, ale i też pieniędzy, aby przejechać setki kilometrów zbierając kolejne materiały.
- Jeździłem do Ostrołęki przez Rzeszów, Częstochowę, Warszawę i z każdego miejsca mam niesamowite wspomnienia - podkreślał Piotr Bąk. - Kopalnię wiedzy otrzymałem od rodziców Arka Gołasia. Gdy jechałem do Krzysztofa Ignaczaka miałem dziewięć stron pytań, a wróciłem z 50-60 stronami jego wypowiedzi. W tej książce zobaczą Państwo wiele fantastycznych historii. Będę krzewił pamięć o tym fantastycznym człowieku, bo on na to po prostu zasługuje. Za to ci Arku serdecznie dziękuję i do zobaczenia kiedyś. Odsłon: 18995
Komentarzy: 0
05:10, 12.11.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Łomacz zagra w Zielonej Górze z Niemcami

Łomacz zagra w Zielonej Górze z Niemcami

To już pewne. Siatkarze reprezentacji Polski w towarzyskim spotkaniu zmierzą się w lipcu z Niemcami. Podopieczni Vitala Heynena po dwóch zgrupowaniach w Spale rywalizować będą w meczach towarzyskich. Właśnie poznali pierwszych rywali i miejsce.

Łomacz zagra w meczach towarzyskich w lipcu

Łomacz zagra w meczach towarzyskich w lipcu

Siatkarze reprezentacji Polski musieli diametralnie zmienić plany i nie zagrają w obecnym sezonie o medale igrzysk olimpijskich w Tokio. Podopieczni trenera Vitala Heynena po dwóch zgrupowaniach mają jednak rozegrać cztery towarzyskie spotkania.

Łomacz: Ten czas może być dla nas bezcenny

Łomacz: Ten czas może być dla nas bezcenny

Siatkarze reprezentacji Polski rozpoczęli wspólne treningi w Spale. W drużynie prowadzonej przez trenera Vitala Heynena nie mogło zabraknąć ostrołęczanina Grzegorza Łomacza. 33-letni siatkarz podkreśla, że to ważny czas dla całej drużyny.

Łomacz rozpoczął walkę o igrzyska w Tokio

Łomacz rozpoczął walkę o igrzyska w Tokio

Grzegorz Łomacz w obecnym sezonie imponował formą w rozgrywkach siatkarskiej Plus Ligi. Z pewnością, gdyby Igrzyska Olimpijskie zostały przeprowadzone w sierpniu to właśnie ostrołęczanin obok Fabiana Drzyzgi pojechałby na najważniejszą imprezę w karierze.

XV Memoriał Arkadiusza Gołasia z nową datą

XV Memoriał Arkadiusza Gołasia z nową datą

XV Memoriał Arkadiusza Gołasia miał zostać rozegrany w dniach 23-25 maja 2020 roku. Ze względu na panujący stan epidemiczny organizator Uczniowski Klub Sportowy Olimp musiał zrezygnować z przeprowadzenia imprezy w tym terminie. Na kiedy zostanie przełożona?

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo