Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Piłkarze Korony ograli Nafciarzy w Płocku

Piłkarze Korony Ostrołęka w wyjazdowym spotkaniu 15 kolejki IV ligi mazowieckiej w grupie północnej pokonali Wisłę II Płock 3:2. Niezwykle cenne zwycięstwo dało żółto-niebieskim pewny fotel lidera po rundzie jesiennej i stawia ich w gronie faworytów całych rozgrywek.

Pierwszy groźny strzał na bramkę rywala oddał Marcin Kraska w dziewiątej minucie meczu, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W kolejnej akcji w polu karnym gospodarzy jeden z zawodników Wisły zatrzymał futbolówkę ręką i sędzia wskazał na jedenasty metr boiska.

Do piłki podszedł Piotr Strzeżysz i pewnym strzałem pokonał golkipera Nafciarzy, jednak arbiter główny uznał, że karny został wykonany nieprawidłowo i nakazał jego powtórzenie. Druga próba okazała się równie skuteczna i żółto-niebiescy cieszyli się z prowadzenia. W kolejnych minutach spotkania więcej z gry mieli gospodarze, a Andrzej Łyziński kilkakrotnie został zmuszony do interwencji. W 43 minucie spotkania po błędzie naszej ofensywny bramkę strzałem z kilku metrów zdobył Damian Szczepański i do przerwy mieliśmy remisowy rezultat.

Po zmianie stron obie drużyny stworzyły sobie sytuacje strzeleckie, a 62 minucie gry gospodarze sprezentowali bramkę ostrołęckiej Koronie. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Dominika Dzwonkowskiego jeden z obrońców Nafciarzy nieszczęśliwie skierował ją do własnej bramki.

W kolejnych minutach meczu Korona chciała przypieczętować swoje zwycięstwo nad liderem rozgrywek, ale świetnymi interwencjami po strzałach Kamila Jastrzębskiego i Pawła Kowalkowskiego popisał się golkiper Wisły. W dodatku przez ostatni kwadrans meczu gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Emil Szostak.

Mimo to Nafciarze nie poddali się i dalej walczyli o korzystny wynik. W 80 minucie spotkania wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił Seweryn Truskolaski. Korona ponownie objęła prowadzenie wykorzystując kolejny błąd defensywy Wisły II Płock. Po dośrodkowaniu w pole karne Jakuba Laski golkiper Nafciarzy niefortunnie łapał piłkę kierując ją do własnej bramki.

W ostatnich minutach gry żółto-niebiescy musieli radzić sobie również w dziesiątkę. Czerwoną kartką został ukarany Piotr Dawidzki. Ostatecznie po niezwykle emocjonującym końcówce meczu zwycięstwo wyszarpali piłkarze ostrołęckiej Korony.

Wisła II Płock - Korona Ostrołęka 2:3 (1:1)
Bramki: Szczepański 43. Truskolaski 80.(k) - Strzeżysz 12.(k), Szostak 62. (s), Gradecki 82.(s)

Korona: Łyziński - Dzbeński, D. Jastrzębski, Dawidzki, Borkowski - Strzeżysz, Kraska (80. Nosek) - Staszczuk (46. K. Jastrzębski), Kowalkowski (89. Kowalczyk), Dzwonkowski (76. Laska) - Olesiński (73. Drężewski)

Odsłon: 10033