Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Towarzysko: Polska przegrywa w Gdańsku

Piotr Zieliński
(fot. Grzegorz Wajda)

Nie mają szczęścia na stadionie w Gdańsku piłkarze reprezentacji Polski dowodzeni przez Adama Nawałkę. Polska w poniedziałkowy wieczór zaliczyła drugą z rzędu porażkę na tym stadionie, ulegając Meksykowi 0:1. Wcześniej przegrała z Holandią (1:2).

Meczem z ekipą z Ameryki Północnej piłkarska reprezentacja Polski żegnała się z kibicami w 2017 roku. Opiekun Biało-czerwonych pozwolił sobie w tym spotkaniu na niezwykle eksperymentalne zestawienie, w którym jedynym zawodnikiem mającym tak naprawdę szansę na grę w pierwszym składzie w pierwszym meczu na mundialu w Rosji, był na dzisiaj Wojciech Szczęsny.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji Meksykanie postawili wysoko poprzeczkę naszej drużynie. Już w piątej minucie gry po uderzeniu głową Raula Jimeneza do sporego wysiłku został zmuszony polski bramkarz, ale spisał się bez zarzutu. 26-letni napastnik Trójkolorowych jednak w 13. minucie strzałem z lewej nogi pokonał Szczęsnego, wykorzystując przy okazji kilka błędów Polaków.

Tymczasem w 20. minucie "Orły Nawałki" próbowały doprowadzić do wyrównania. Uderzenia w kierunku bramki rywali oddali Karol Linetty i Tomasz Kędziora, ale bez efektu w postaci gola. Z kolei w 33. minucie bliski zdobycia bramki był Piotr Zieliński, ale pomocnik SSC Napoli oddał strzał mocny, jednak niezwykle niecelny. Do przerwy było zatem 0:1 dla Meksykanów.

Po zmianie stron podopieczni Nawałki nie zamierzali tanio sprzedać skóry, co miało przełożenie na kolejne sytuacje strzeleckie Biało-czerwonych. Swoje szanse mieli Karol Linetty i Maciej Rybus, ale po żadnej z prób futbolówka nie wylądowała w siatce, co sprawiało, że coraz większe nerwy towarzyszyły selekcjonerowi polskiej drużyny, który bardzo nie lubi przegrywać.

Czternaście minut przed końcem boiskowej rywalizacji na boisku zameldował się Jakub Błaszczykowski, który zaliczył jednocześnie swój 97 mecz w reprezentacyjnej koszulce. Jednak nawet zawodnik występujący na co dzień w VfL Wolfsburg nie dał rady odwrócić losów meczu i ostatecznie Biało-czerwoni przegrali 0:1.