Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Zacięty wyjazdowy bój Jantarek z Ząbkovią Ząbki

Piłkarki Jantaru Ostrołęka w wyjazdowym spotkaniu 10 kolejki rozgrywek II ligi zremisowały z Ząbkovią Ząbki 3:3. Podopieczne trenera Pawła Zyśka popełniły sporo błędów w defensywie, ale nadrabiały dobrą i skuteczną grą w ofensywie dopisując cenny punkt do ligowej tabeli.

Wynik niedzielnego starcia w Ząbkach otworzyła Anna Kodym w 27 minucie spotkania. Dziewięć minut później było już 2:0 dla gospodyń, a tym razem drogę do siatki rywalek znalazła Małgorzata Lesińska. Ostrołęczanki zdołały odpowiedzieć w ostatniej minucie pierwszej połowy za sprawą powracającej do składu Joanna Tomczak.

Po kwadransie drugiej odsłony meczu Magdalena Górecka zdobyła trzeciego gola dla gospodyń. To nie podłamało Jantarek, które ambitnie walczyły o kolejnego gola. W 75 minucie na listę strzelczyń wypisała się Oliwia Piersa. Ta sama zawodniczka dziesięć minut później zdobyła kolejnego gola i zapewniła jeden cenny punkt ostrołęckiej drużynie.

Do rozegrania Jantarkom pozostało jeszcze jedno spotkanie rundy jesiennej. W meczu przed własną publicznością w sobotę, 18 listopada rywalem podopiecznych trenera Pawła Zyśka będą Loczki Wyszków. Początek meczu na stadionie przy ulicy Witosa o godz. 12.00.

Ząbkovia Ząbki - Jantar Ostrołęka 3:3 (2:1)
Bramki: Kodym 27., Lesińska 36., Górecka 60. - Tomczak 45., Piersa 75. 80.

Jantar: Kulesik - Chodorek, Dudziec, Duszak, Galarska, Michalak (78. Jurga), Ostrowska, Piersa, Sawicka (50. Milewska), Tomczak (85. Kobus), Zając