Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Sebastian Jankowski z brązem Mistrzostw Europy

Reprezentant Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin Shinkyokushin Sebastian Jankowski został brązowym medalistą Mistrzostw Europy EKO w Kielcach. Podopieczny sensei Artura Prusińskiego i sensei Mariana Zająca startował w kumite w kategorii U16.

Do rywalizacji w zawodach przystąpiło 330 zawodniczek i zawodników z 23 krajów, w tym dwóch reprezentantów MKKK Shinkyokushin - Dawid Wronowski i Sebastian Jankowski.

- Start w mistrzostwach to wyróżnienie dla każdego karateki, ponieważ przed tak dużą imprezą organizowane są eliminację podczas których wyłaniani są reprezentanci poszczególnych krajów - stwierdza sensei Marian Zając.

Sebastian Jankowski w swojej kategorii stanął na najniższym stopniu podium. Podopieczny sensei Mariana Zająca i sensei Artura Prusińskiego stoczył w zawodach dwie walki, które dały mu przepustkę do strefy medalowej. W pojedynku o finał musiał uznać wyższość rywala, ale mimo to zanotował największy sukces w swojej dotychczasowej karierze. Drugi z zawodnik MKKK Shinkyokusin, który dostąpił zaszczytu występu na tej imprezie Dawid Wronowski przegrał walkę o wejście do strefy medalowej.

- Doświadczenie zdobyte podczas tych mistrzostw z pewnością zaowocuje w kolejnych startach - podkreśla sensei MKKK Shinkyokushin Marian Zając. - Zarówno Sebastianowi, który osiągnął niesamowity sukces jak i

Dawidowi należą się gratulację za tak ambitną postawę i godne reprezentowanie naszego kraju podczas tych mistrzostw. Sekundantem zawodników MKKK Shinkyokushin podczas Mistrzostw Europy w Kielcach był sensei Marian Zając, a jednym a arbitrów klasy międzynarodowej sensei Artur Prusiński.

Odsłon: 14420