Sobota, 17 listopada 2018 r., imieniny Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Medalowa seria Huberta Nakielskiego w Niemczech

Świetne wyniki na swoim koncie zapisał reprezentant WOPR-OS Hubert Nakielski, który rywalizował w Międzynarodowym Pucharze Niemiec w Warendorfie. Do rywalizacji w tych prestiżowych zawodach przystąpili reprezentanci z całego świata, a w tym ostrołęczanin.

Na liście startowej znaleźli się m.in. reprezentanci takich krajów jak: Australia, Nowa Zelandia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Francja, Republika Południowej Afryki, Kanada, Austria, Holandia, Belgia, Szwajcaria, Hiszpania, Polska.

Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego w startach indywidualnych w kategorii junior zdobył w sumie pięć medali (cztery złote i srebrny) oraz ustanowił nowy rekord Polski juniorów (100 m kombinowane). Złote medale Hubert Nakielski zdobył na dystansach: 200 m super ratownik z czasem 2:16.13, 100 m kombinowane z czasem 1:04.75 s (nowy rekord Polski juniorów), 50 m holowanie manekina z czasem 31.14 s, 100 m ratowanie z pasem z czasem 57.56 s.

Foton

Srebrny medal Hubert wywalczył na dystansie 200 m z przeszkodami. W klasyfikacji generalnej zawodów obejmującej pięć najlepszych startów indywidualnych Hubert Nakielski wśród juniorów uplasował się na pierwszym miejscu, natomiast wśród seniorów uplasował się na szesnastej lokacie.

- Swoimi udanymi występami na arenie międzynarodowej Hubert po raz kolejny potwierdził, że należy do najlepszych zawodników na świecie zarówno w kategorii junior jak i senior - mówi prezes, a zarazem trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Przed nami już za dwa tygodnie kolejny start, tym razem w Zimowe Mistrzostwa Polski, w których mam nadzieję zarówno Hubert, jak i pozostali nasi zawodnicy - Mateusz Adamowski i Kamil Bojarski zaprezentują się z dobrej strony.