Sobota, 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Dziesięć medali Ostrołęckiego KKK we Wrocławiu

Świetny występ zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin podczas zawodów Pucharu Polski we Wrocławiu. Podopieczni sensei Wiesława Orzoła wywalczyli aż dziesięć krążków, a Dominika Pyskło została podwójną złotą medalistką.

Czołowa reprezentantka Ostrołęckiego KKK triumfowała w kumite juniorek w kategorii -55 kg, a drugie złoto wywalczyła w kata. Trzeci złoty medal na koncie OKKK zapisał Szymon Niziński, który nie miał sobie równych w gronie juniorów młodszych w kategorii -55 kg.

Podopieczni sensei Wiesława Orzoła w zawodach we Wrocławiu wywalczyli pięć srebrnych medali. Zdobyli: Emilia Chimkowska w kategorii seniorek -65 kg, Beata Opęchowska w kategorii seniorek +65 kg, Norbert Duszak w kategorii juniorów -70 kg, Damian Sadlak w kategorii juniorów młodszych -65 kg oraz Mateusz Kukuć w kategorii juniorów młodszych -55 kg.

Na konto Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin trafiły również dwa brązowe medale, które wywalczyli Marcin Dąbrowski w kumite seniorów -90 kg oraz Julita Sęk w kumite młodziczek -40 kg. Na piątym miejscu w zawodach uplasował się z kolei Patryk Wekwejt w kata juniorów młodszych. Bardzo dobre wyniki w gronie seniorów dały klubowi czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

- Na szczególną uwagę zasługuje wszechstronnie utalentowana senpai Dominika Pyskło, która stanęła na najwyższym stopniu podium dwa razy, wygrywając swoje kategorie w kumite oraz kata - podkreśla sensei Ostrołęckiego KKK Wiesław Orzoł.

Opiekunem grupy w zawodach był sensei Wiesław Orzoł IV dan, a sędziami zawodów sensei Krzysztof Ślaski III dan i sensei Radosław Sikora I dan. W zawodach w sumie wzięło udział blisko pół tysiąca zawodniczek i zawodników z blisko stu klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Odsłon: 19638