« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 18 listopada 2018 r., imieniny Klaudyny, Romana, Filipiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Piętnaście medali WOPR-OS w Szczecinie! (zdjęcia)

Aż piętnaście medali z IX Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Sportowym przywieźli reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka. Rewelacyjny start w Szczecinie na swoim koncie zapisał Hubert Nakielski, który w zawodach wywalczył aż jedenaście medali, w tym sześć złotych.


Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych zdobył w sumie jedenaście medali - sześć złotych, cztery srebrne i brązowy. Rywalizacja podopiecznego trenera Dariusza Małkowskiego ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna zaangażowania. W zawodach łupem zawodnika padło aż sześć tytułów mistrza Polski i cztery wicemistrzowskie. Na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1:04.18 Hubert nie tylko zdobył złoto, ale również wywalczył nowy rekord Polski juniorów.

 

Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy wywalczył dwa medale - złoty i brązowy). Kamil Bojarski - najmłodszy reprezentant w kategorii młodzik w swoich startach zdobył dwa medale - złoty i srebrny). To zawodnik, który ze startu na start poprawia swoje osiągnięcia. Szczegółowe wyniki w poszczególnych konkurencjach na stronie stowarzyszenia wopros.pl. W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na drugiej pozycji. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego do pierwszego miejsca w klasyfikacji open stracił zaledwie cztery punkty. W kategorii młodzik w klasyfikacji generalnej Kamil Bojarski uplasował się na trzeciej pozycji, a Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy na piątym miejscu.

 

- Udział w Zimowych Mistrzostwach Polski był ostatnim startem reprezentacji WOPR-OS w sezonie 2017 - mówi prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - To był bardzo udany występ naszych zawodników, którzy przez cały rok z powodzeniem startowali w wielu zawodach w Polsce. Na chwilę odpoczynku przed przygotowaniami do następnego sezonu zasłużyli wszyscy zawodnicy, ale bez wątpienia najbardziej Hubert Nakielski, dla którego był to bardzo ciężki sezon a szczególnie jego druga połowa, gdzie odnotował fantastyczne starty w Mistrzostwach Europy, Pucharze Niemiec i Grand Prix Polski. Nasz multimedalista to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników na świecie. Należy się cieszyć, że zarówno Mateusz i Kamil starają się iść w ślady Huberta. W imieniu zawodniczek i zawodników WOPR-OS życzę wszystkim szczęśliwych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2018 obfitującego w same sukcesy.

 

Zobacz zdjęcia:
IX Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Szczecinie

Odsłon: 7016
Komentarzy: 2
08:45, 14.12.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepsi pływacy zmierzą się w mistrzostwach

Najlepsi pływacy zmierzą się w mistrzostwach

Blisko trzysta zawodniczek i zawodników przystąpi do rywalizacji w Parku Wodnym Aquarium w VII Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu. Na imprezę po raz kolejny zaprasza UKS Piątka Ostrołęka. Do zmagań w zawodach przystąpi pięć klubów pływackich z miasta.

Dziesięć medali WOPR-OS w Grand Prix Polski

Dziesięć medali WOPR-OS w Grand Prix Polski

Ratownicy WOPR-OS Hubert Nakielski, Kamil Bojarski i Maja Furmaniuk bardzo udanie zaprezentowali się w Grand Prix Polski w Kędzierzynie-Koźlu. W zawodach podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli aż dziesięć medali, w tym pięć z najcenniejszego kruszcu.

Medalowe lokaty UKS Piątka w Ciechanowie

Medalowe lokaty UKS Piątka w Ciechanowie

Bardzo udanie rywalizację w zawodach po wakacyjnej przerwie rozpoczęli reprezentanci UKS Piątka Ostrołęka. W zawodach o Puchar Książąt Mazowieckich w Ciechanowie podopieczne trenera Andrzeja Pyskły wywalczyli pięć medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

Medale Nakielskiego i Adamowskiego w Limerick

Medale Nakielskiego i Adamowskiego w Limerick

Bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski i Mateusz Adamowski w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w Limerick w Irlandii. W zawodach łupem ostrołęczan padły dwa srebrne i dwa brązowe medale.

Hubert Nakielski powalczy o medale w Australii

Hubert Nakielski powalczy o medale w Australii

Hubert Nakielski to jeden z najlepszych ratowników wodnych nie tylko w Polsce, ale również na Starym Kontynencie. Swoją świetną dyspozycję podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego będzie miał okazję udowodnić podczas Mistrzostw Europy i świata.

» Wasze komentarze

Julia @ 09:11, 14.12.2017r. IP: *.*.205.11

klaudia @ 21:51, 15.12.2017r. IP: *.*.167.22

Gratulacje !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaBeeHero

Najnowsze wideo