« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 24 stycznia 2019 r., imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała

Moja Ostrołęka

Aktualności

Piętnaście medali WOPR-OS w Szczecinie! (zdjęcia)

Aż piętnaście medali z IX Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Sportowym przywieźli reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka. Rewelacyjny start w Szczecinie na swoim koncie zapisał Hubert Nakielski, który w zawodach wywalczył aż jedenaście medali, w tym sześć złotych.


Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych zdobył w sumie jedenaście medali - sześć złotych, cztery srebrne i brązowy. Rywalizacja podopiecznego trenera Dariusza Małkowskiego ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna zaangażowania. W zawodach łupem zawodnika padło aż sześć tytułów mistrza Polski i cztery wicemistrzowskie. Na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1:04.18 Hubert nie tylko zdobył złoto, ale również wywalczył nowy rekord Polski juniorów.

 

Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy wywalczył dwa medale - złoty i brązowy). Kamil Bojarski - najmłodszy reprezentant w kategorii młodzik w swoich startach zdobył dwa medale - złoty i srebrny). To zawodnik, który ze startu na start poprawia swoje osiągnięcia. Szczegółowe wyniki w poszczególnych konkurencjach na stronie stowarzyszenia wopros.pl. W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na drugiej pozycji. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego do pierwszego miejsca w klasyfikacji open stracił zaledwie cztery punkty. W kategorii młodzik w klasyfikacji generalnej Kamil Bojarski uplasował się na trzeciej pozycji, a Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy na piątym miejscu.

 

- Udział w Zimowych Mistrzostwach Polski był ostatnim startem reprezentacji WOPR-OS w sezonie 2017 - mówi prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - To był bardzo udany występ naszych zawodników, którzy przez cały rok z powodzeniem startowali w wielu zawodach w Polsce. Na chwilę odpoczynku przed przygotowaniami do następnego sezonu zasłużyli wszyscy zawodnicy, ale bez wątpienia najbardziej Hubert Nakielski, dla którego był to bardzo ciężki sezon a szczególnie jego druga połowa, gdzie odnotował fantastyczne starty w Mistrzostwach Europy, Pucharze Niemiec i Grand Prix Polski. Nasz multimedalista to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników na świecie. Należy się cieszyć, że zarówno Mateusz i Kamil starają się iść w ślady Huberta. W imieniu zawodniczek i zawodników WOPR-OS życzę wszystkim szczęśliwych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2018 obfitującego w same sukcesy.

 

Zobacz zdjęcia:
IX Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Szczecinie

Odsłon: 7950
Komentarzy: 2
08:45, 14.12.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Magda Kowalska z dobrymi wynikami w Olsztynie

Magda Kowalska z dobrymi wynikami w Olsztynie

Reprezentantka UKS Piątka Ostrołęka Magda Kowalska z powodzeniem rywalizowała w Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich, które odbyły się na 25-metrowej pływalni Aquasfera Olsztyn. Podopieczna trenera Andrzeja Pyskły nie zdobyła medalu, ale uzyskała nowy rekord życiowy.

Dwa srebrne medale Angeliki Wikieł w Lublinie

Dwa srebrne medale Angeliki Wikieł w Lublinie

Świetnymi występami sezon 2018 zakończyła Angelika Wikieł. Zawodniczka KP Narew w Zimowych Mistrzostwach Polski popłynęła po dwa srebrne medale w kategorii młodzieżowców. W Lublinie podopieczna Manueli Wikieł udowodniła, że drzemie w niej duży potencjał.

Nakielski z wizytą u prezydenta miasta (zdjęcia)

Nakielski z wizytą u prezydenta miasta (zdjęcia)

Hubert Nakielski to mistrz świata w sportowym ratownictwie wodnym. Podczas zawodów przeprowadzonych w Australii wywalczył dla Ostrołęki złoto, dwa srebra i brąz. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego z dumą reprezentował nasze miasto.

Nakielski: Złoto było wisienką na torcie (wideo)

Nakielski: Złoto było wisienką na torcie (wideo)

Hubert Nakielski wywalczył cztery medale mistrzostw świata w ratownictwie wodnym. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyło złoto, srebro i brąz indywidualnie oraz srebro w sztafecie. Jak ocenia swoje starty i jakie ma plany na przyszłość?

Hubert Nakielski mistrzem świata w Australii!

Hubert Nakielski mistrzem świata w Australii!

To były niezwykle udane mistrzostwa świata dla ratownika WOPR-OS Ostrołęka Huberta Nakielskiego. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego wywalczył w Adelaide cztery medale - złoto, dwa srebrne i brąz. Zawody w Australii z pewnością na długo pozostaną w jego pamięci.

» Wasze komentarze

Julia @ 09:11, 14.12.2017r. IP: *.*.205.11

klaudia @ 21:51, 15.12.2017r. IP: *.*.167.22

Gratulacje !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo