« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 23 kwietnia 2019 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Piętnaście medali WOPR-OS w Szczecinie! (zdjęcia)

Aż piętnaście medali z IX Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Sportowym przywieźli reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka. Rewelacyjny start w Szczecinie na swoim koncie zapisał Hubert Nakielski, który w zawodach wywalczył aż jedenaście medali, w tym sześć złotych.


Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych zdobył w sumie jedenaście medali - sześć złotych, cztery srebrne i brązowy. Rywalizacja podopiecznego trenera Dariusza Małkowskiego ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna zaangażowania. W zawodach łupem zawodnika padło aż sześć tytułów mistrza Polski i cztery wicemistrzowskie. Na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1:04.18 Hubert nie tylko zdobył złoto, ale również wywalczył nowy rekord Polski juniorów.

 

Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy wywalczył dwa medale - złoty i brązowy). Kamil Bojarski - najmłodszy reprezentant w kategorii młodzik w swoich startach zdobył dwa medale - złoty i srebrny). To zawodnik, który ze startu na start poprawia swoje osiągnięcia. Szczegółowe wyniki w poszczególnych konkurencjach na stronie stowarzyszenia wopros.pl. W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na drugiej pozycji. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego do pierwszego miejsca w klasyfikacji open stracił zaledwie cztery punkty. W kategorii młodzik w klasyfikacji generalnej Kamil Bojarski uplasował się na trzeciej pozycji, a Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy na piątym miejscu.

 

- Udział w Zimowych Mistrzostwach Polski był ostatnim startem reprezentacji WOPR-OS w sezonie 2017 - mówi prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - To był bardzo udany występ naszych zawodników, którzy przez cały rok z powodzeniem startowali w wielu zawodach w Polsce. Na chwilę odpoczynku przed przygotowaniami do następnego sezonu zasłużyli wszyscy zawodnicy, ale bez wątpienia najbardziej Hubert Nakielski, dla którego był to bardzo ciężki sezon a szczególnie jego druga połowa, gdzie odnotował fantastyczne starty w Mistrzostwach Europy, Pucharze Niemiec i Grand Prix Polski. Nasz multimedalista to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników na świecie. Należy się cieszyć, że zarówno Mateusz i Kamil starają się iść w ślady Huberta. W imieniu zawodniczek i zawodników WOPR-OS życzę wszystkim szczęśliwych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2018 obfitującego w same sukcesy.

 

Zobacz zdjęcia:
IX Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Szczecinie

Odsłon: 8841
Komentarzy: 2
08:45, 14.12.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pływanie: Trzy medale Squatiny w stolicy

Pływanie: Trzy medale Squatiny w stolicy

Ośmioosobowa reprezentacja ostrołęckiej Squatiny wzięła udział w kolejnej edycji zawodów pływackich z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka". Na olimpijskim basenie, młodzi pływacy z Ostrołęki wywalczyli trzy medale i uzyskali wartościowe rezultaty.

Pływanie: Uniwersjada celem Angeliki Wikieł

Pływanie: Uniwersjada celem Angeliki Wikieł

Angelika Wikieł trenująca w Sekcji Pływackiej Narwi Ostrołęka zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Lublinie. Równie dobrze poradziła sobie też w kolejnej edycji zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski w Warszawie.

WOPR-OS: Trzynaście medali w Sochaczewie

WOPR-OS: Trzynaście medali w Sochaczewie

Trzynaście medali wywalczyła siedmioosobowa reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka w zawodach pierwszej rundy Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym w Sochaczewie. Kolejna odsłona Grand Prix odbędzie się 27 kwietnia w Ostrołęce.

Pływanie: Medalowe starty w Giżycku

Pływanie: Medalowe starty w Giżycku

Pływacy z ostrołęckich klubów Squatina i UKS Piątka wzięli udział XVI Międzynarodowych Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Giżycka. Wrócili z medalami. W zawodach wzięło udział 386 zawodników z 26 klubów z kraju i trzech zagranicznych.

Pływanie: Od młodzika do olimpijczyka

Pływanie: Od młodzika do olimpijczyka

Na początku marca pływacy ostrołęckiej Squatiny wzięli udział w silnie obsadzonych zawodach z cyklu “Od młodzika do olimpijczyka”, które odbyły się w Warszawie. W pierwszym starcie w tym roku, młodzi pływacy z Ostrołęki zdobyli cztery medale.

» Wasze komentarze

Julia @ 09:11, 14.12.2017r. IP: *.*.205.11

klaudia @ 21:51, 15.12.2017r. IP: *.*.167.22

Gratulacje !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo