« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Piętnaście medali WOPR-OS w Szczecinie! (zdjęcia)

Aż piętnaście medali z IX Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Sportowym przywieźli reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka. Rewelacyjny start w Szczecinie na swoim koncie zapisał Hubert Nakielski, który w zawodach wywalczył aż jedenaście medali, w tym sześć złotych.


Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych zdobył w sumie jedenaście medali - sześć złotych, cztery srebrne i brązowy. Rywalizacja podopiecznego trenera Dariusza Małkowskiego ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna zaangażowania. W zawodach łupem zawodnika padło aż sześć tytułów mistrza Polski i cztery wicemistrzowskie. Na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1:04.18 Hubert nie tylko zdobył złoto, ale również wywalczył nowy rekord Polski juniorów.

 

Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy wywalczył dwa medale - złoty i brązowy). Kamil Bojarski - najmłodszy reprezentant w kategorii młodzik w swoich startach zdobył dwa medale - złoty i srebrny). To zawodnik, który ze startu na start poprawia swoje osiągnięcia. Szczegółowe wyniki w poszczególnych konkurencjach na stronie stowarzyszenia wopros.pl. W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na drugiej pozycji. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego do pierwszego miejsca w klasyfikacji open stracił zaledwie cztery punkty. W kategorii młodzik w klasyfikacji generalnej Kamil Bojarski uplasował się na trzeciej pozycji, a Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy na piątym miejscu.

 

- Udział w Zimowych Mistrzostwach Polski był ostatnim startem reprezentacji WOPR-OS w sezonie 2017 - mówi prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - To był bardzo udany występ naszych zawodników, którzy przez cały rok z powodzeniem startowali w wielu zawodach w Polsce. Na chwilę odpoczynku przed przygotowaniami do następnego sezonu zasłużyli wszyscy zawodnicy, ale bez wątpienia najbardziej Hubert Nakielski, dla którego był to bardzo ciężki sezon a szczególnie jego druga połowa, gdzie odnotował fantastyczne starty w Mistrzostwach Europy, Pucharze Niemiec i Grand Prix Polski. Nasz multimedalista to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników na świecie. Należy się cieszyć, że zarówno Mateusz i Kamil starają się iść w ślady Huberta. W imieniu zawodniczek i zawodników WOPR-OS życzę wszystkim szczęśliwych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2018 obfitującego w same sukcesy.

 

Zobacz zdjęcia:
IX Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Szczecinie

Odsłon: 11881
Komentarzy: 2
08:45, 14.12.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Julia @ 09:11, 14.12.2017r. IP: *.*.205.11

klaudia @ 21:51, 15.12.2017r. IP: *.*.167.22

Gratulacje !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo