« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medale i rekord Polski Karola Bojarskiego (zdjęcia)

Dziesięć medali - pięć złotych i pięć srebrnych padło łupem ostrołęczanina Karola Bojarskiego z IX Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach reprezentant CKS Szczecin ustanowił także nowy rekord Polski w kategorii juniorów.


Jeszcze przed zawodami Karola Bojarskiego spotkało wyróżnienie. Za dotychczasowe osiągnięcia z lat 2016/2017 został uhonorowany srebrną honorową odznaką WOPR. W swoich startach po raz kolejny potwierdził, że znajduje się w wysokiej dyspozycji. Złote medale wywalczył w konkurencjach rzut liną, 100 metrów ratownik z nowym rekordem kraju 55.87 s oraz w sztafetach 4x50 m z przeszkodami, 4x25 m holowanie manekina, 4x50 m z pasem ratowniczym.

 

Srebrne medale ostrołęczanin pływający w barwach CKS Szczecin wywalczył w konkurencjach: 100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m holowanie manekina, 100 m ratownik, 100 m ratowanie kombinowane i 200 m super ratownik.W klasyfikacji generalnej w gronie juniorów Karol Bojarski zajął drugie miejsce. Rok 2017 zakończył z 30 medalami na koncie (11 złotych, 15 srebrnych, 4 brązowe). W przyszłym sezonie rywalizować będzie w kategorii seniorów.

 

Zobacz zdjęcia:
Karol Bojarski z sukcesami w IX Zimowych Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym

Odsłon: 13919
Komentarzy: 0
05:05, 17.12.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo