« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 27 lutego 2020 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medale i rekord Polski Karola Bojarskiego (zdjęcia)

Dziesięć medali - pięć złotych i pięć srebrnych padło łupem ostrołęczanina Karola Bojarskiego z IX Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach reprezentant CKS Szczecin ustanowił także nowy rekord Polski w kategorii juniorów.


Jeszcze przed zawodami Karola Bojarskiego spotkało wyróżnienie. Za dotychczasowe osiągnięcia z lat 2016/2017 został uhonorowany srebrną honorową odznaką WOPR. W swoich startach po raz kolejny potwierdził, że znajduje się w wysokiej dyspozycji. Złote medale wywalczył w konkurencjach rzut liną, 100 metrów ratownik z nowym rekordem kraju 55.87 s oraz w sztafetach 4x50 m z przeszkodami, 4x25 m holowanie manekina, 4x50 m z pasem ratowniczym.

 

Srebrne medale ostrołęczanin pływający w barwach CKS Szczecin wywalczył w konkurencjach: 100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m holowanie manekina, 100 m ratownik, 100 m ratowanie kombinowane i 200 m super ratownik.


JBB

W klasyfikacji generalnej w gronie juniorów Karol Bojarski zajął drugie miejsce. Rok 2017 zakończył z 30 medalami na koncie (11 złotych, 15 srebrnych, 4 brązowe). W przyszłym sezonie rywalizować będzie w kategorii seniorów.

 

Zobacz zdjęcia:
Karol Bojarski z sukcesami w IX Zimowych Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym

Odsłon: 12529
Komentarzy: 0
05:05, 17.12.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo