Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Ludwiczak: To był rok pełen naszych sukcesów

Reprezentanci Fight Academy Ostrołęka mają za sobą świetny sezon 2017, w którym nie brakowało sukcesów. Podopieczni trenera Arkadiusza Ludwiczaka z każdych kolejnych zawodów przywozili medale, puchary i pięli się w rankingach w poszczególnych dyscyplinach.

Bardzo owocnie 2017 roku rozpoczął się dla Fight Academy w Mistrzostwach Polski WKSF w Mińsku Mazowieckim. Kamil Sęk wywalczył złoty medal w K1, Aleksy Zienkiewicz zdobył brąz w K1, Łukasz Gwara srebro w formule kicklight, a Mateusz Madrak brąz, również w kicklight.
W lutym 2017 roku Aleksy Zienkiewicz wziął udział w Gali Sportów Walki Pałuska Kickboxing Night 3 w Suwałkach, gdzie po bardzo wyrównanej i zaciętej walce przegrał na punkty niejednogłośną decyzją sędziów z miejscowym zawodnikiem Rafałem Kamińskim.

W marcu reprezentanci Fight Academy rywalizowali w Kurpiowskiej Kuźni Mistrzow Lelisie. Podczas gali zaprezentowało się sześciu zawodników, a swoje walki wygrali: Krystian Gnatkowski, Piotr Golon i Aleksy Zienkiewicz. W kolejnym starcie w maju w klubie S4 w Warszawie Karol Łasiewicki, Mariusz Piersa i Jakub Winiarczyk rywalizowali m.in. z Marcinem Tyburą i Danielem Omielańczukiem na zasadach sparingu.

Z kolei Rafał Gnatkowski po pięciu miesiącach treningu przywiózł srebrny medal z zawodów Pucharu Polski MMA, które odbyły się w Sochaczewie. W czerwcu 2017 roku w Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Kickboxingu w Suszu podopieczni wywalczyli aż sześć złotych medaleki, cztery srebrne i jeden brązowy.

W lipcu 2017 roku Piotr Golon zwyciężył przed czasem podczas Gali Sportów Walki w Pułtusku. W trzeciej rundzie posłał gospodarza zawodów na deski w walce kickboxingu. W październiku gościem specjalnym klubu był Marcin "Różal" Różalski, który przeprowadził seminarium. Pod koniec miesiąca odbyła się z kolei kolejna Kurpiowska Kuźnia Mistrzów podczas której w walce wieczoru zwycięstwo odniósł Rafał Gnatkowski w formule MMA.

Najmłodsi zawodnicy uczestniczyli z kolei w egzaminie na stopnie uczniowskie Polskiej Federacji Kickboxingu, które przeprowadził prezes Piotr Bąkowski. W listopadzie podopieczni trenera Arkadiusza Ludwiczaka walczyli w Mistrzostwach Polski w MMA w Sochaczewie, skąd przywieźli trzy medale - srebrne Rafała Gnatowskiego i Krystiana Gnatkowskiego oraz brąz Kamila Sęka.

Świetny dla klubu był także grudzień, w którym Piotr Golon po trzech zwycięskich walkach zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Służb Mundurowych w K1. W Mazovia Cup w Tarczynie świetnie zaprezentowali się dwukrotny złoty medalista Kornel Dębowski, Szymon Orzoł - złoto i brąz, Jakub Kur - srebro, Adrian Banach - złoto, srebro i brąz, Patryk Koziatek - złoto i srebro oraz Jakub Winiarczyk - złoto.

W Giżycku odbyły się z kolei II Mistrzostwa 16 Dywizji Zmechanizowanej w Walce w Bliskim Kontakcie (MMA), w których Kamil Sęk zdobył srebrny medal.

- To był rok pełen naszych sukcesów i jestem dumny z osiągnięć naszych zawodników - podkreśla szkoleniowiec Fight Academy Ostrołęka Arkadiusz Ludwiczak. - W 2017 roku braliśmy udział nie tylko w szeregu imprez, ale sami również organizowaliśmy zawody, seminaria, a także gościliśmy z pokazami na festynach i wielu innych imprezach. Rok 2018 zapowiada się na jeszcze bardziej pracowity.

Szersze informacje odnośnie sukcesów Fight Academy Ostrołęka w poszczególnych imprezach w naszym serwisie sportowym w dziale Sporty walki.

Odsłon: 18509