« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Moja Ostrołęka

Aktualności

Chimkowska: Celujemy w mistrzostwa świata (wideo)

Emilia Chimkowska to najbardziej utytułowana zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin, która od kilkunastu lat notuje bardzo wartościowe wyniki. W 2017 roku podopieczna Wiesława Orzoła wywalczyła w Lyonie brąz Mistrzostw Europy w gronie seniorek.


W kategorii -65 kg ostrołęczanka powtórzyła świetny wynik z 2011 roku, kiedy to w zawodach rozgrywanych w Padwie również stanęła na najniższym stopniu podium. Emilia Chimkowska, znana kibicom sztuk walki bardziej pod panieńskim nazwiskiem Płaszczyńska, to jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek karate kyokushin w naszym regionie.

 

Na swoim koncie ma medale Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Makroregionu Wschodniego i wielu ogólnopolskich imprez. Podopieczna sensei Wiesława Orzoła dwukrotnie walczyła także w mistrzostwach świata w Tokio.



W kwietniu 2018 roku zawodniczka Ostrołęckiego KKK po raz trzeci dostąpi zaszczytu na mistrzostwach świata i po raz kolejny podejmie próbę walki o to najbardziej prestiżowe trofeum.
- Mam nadzieję, że jeszcze ostatniego słowa nie powiedziałam, cały czas intensywnie trenuję i mam plany na ten rok - podkreśla Emilia Chimkowska. - W marcu przed nami Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego, a w kwietniu szykujemy się na mistrzostwa świata. To jest mój główny cel na ten sezon.

 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z sensei Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin Emilią Chimkowską przeprowadzonego podczas Zimowej Szkoły Karate w Zębie.

Odsłon: 17332
Komentarzy: 5
10:01, 29.01.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ekipa OKKK z workiem medali! Paweł, Miłosz, Mateusz ze złotem (zdjęcia)

Ekipa OKKK z workiem medali! Paweł, Miłosz, Mateusz ze złotem (zdjęcia)

W Ostródzie odbyła się kolejna edycja mocno obsadzonego turnieju IKO Polish Cup 2024. W zmaganiach udział wzięło około 650 karateków z 47 klubów karate kyokushin, a wśród nich reprezentacja Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin.

Igor Pietrzak z medalem

Igor Pietrzak z medalem

Zawodnik Victorii Ostrołęka wybrał się na Puchar Polski w kickboxingu w formule kicklight w kategorii wagowej junior 74 kg. Podopieczni Daniela Zaręby i Pawła Skuzy wywalczył brązowy medal podczas zmagań w Płocku.

Karol Łasiewicki już po walce. Jak poszło?

Karol Łasiewicki już po walce. Jak poszło?

Zawodnik Ostrołęka Fight Academy to zwycięzca pierwszego czteroosobowego turnieju podczas Strike King I. Nasz reprezentant pokonał Filipa Miszczaka, a w finałowym starciu Łukasza Bartnika. Karol obie walki zakończył przed czasem.

Piękny debiut naszego orła Orzoła!  (wideo)

Piękny debiut naszego orła Orzoła!  (wideo)

19-letni zawodnik pojechał do Suwałk. Szymon Orzoł wziął udział podczas gali Panzer Kickboxing Night. Podopieczny Arkadiusza Ludwiczaka z Ostrołęka Fight Academy triumował.

Paweł Goździewski. Kolekcjoner medali!

Paweł Goździewski. Kolekcjoner medali!

Do trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce. uczęszcza Paweł Goździewski. Jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Ostrołęckim Klubie Karate Kyokushin. 

» Wasze komentarze

@ 12:37, 29.01.2018r. IP: *.*.39.225

Emilka Jesteśmy z tobą.

chłopacy z placu broni @ 20:44, 29.01.2018r. IP: *.*.114.250

"Redaktor" w 1:47 mówi chłopacy, całe szczęście sensei już użyła poprawnej formy chłopcy.

Super @ 22:27, 29.01.2018r. IP: *.*.31.137

Fajne takie rozmowy, więcej takich materiałów.

do chłopacy z placu broni @ 13:49, 30.01.2018r. IP: *.*.31.137

Forma chłopacy to nie błąd!

Z wymienionych powyżej form (chłopacy, chłopaki i chłopcy) wszystkie są poprawne (!), z tym że pochodzą od różnych rzeczowników w liczbie pojedynczej. Dwie pierwsze formy (chłopacy i chłopaki) zostały utworzone od wyrazu chłopak, a chłopcy od rzeczownika chłopiec.

Formy chłopacy i chłopaki, chociaż obie są poprawne, pod pewnymi względami różnią się od siebie. Po pierwsze, Wielki słownik poprawnej polszczyzny uznaje słowo chłopacy za wariant rzadszy niż chłopaki. Po drugie zaś i to szczególnie istotne wyrazy te czasem inaczej zachowują się w zdaniu. Rzeczownik chłopacy łączy się z formami męskoosobowymi: np. chłopacy biegali, a chłopaki z formami niemęskoosobowymi: np. chłopaki biegały.

Zuzka @ 14:30, 30.01.2018r. IP: *.*.54.239

Trzymamy kciuki Emilko! Jestes swietna,a jednocześnie niesamowicie skromna- suuuper postawa.Jestes wielka.

» Dodaj komentarz




Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama



Najnowsze wideo