« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 11 sierpnia 2020 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Gimnastyka coraz bardziej popularna wśród dzieci

Grzegorz Mulinek, Michał Bobiński, Żaneta Cwalina-Śliwowska, Konrad Goździewski i Tomasz Kwiatkowski wraz ze swoimi podopiecznymi z klubu Academia Gorila i Pasja uczestniczyli w szkoleniu z zakresu gimnastyki sportowej, które zostało przeprowadzone w Kielcach.


Szkolenie prowadzili aktualni reprezentanci kadra Polski w gimnastyce: Patryk Rabstajn, Sebastian Gawroński, Oskar Omański, Kinga Najmark, Piotr Omański i Jackek Osman.
- Na szkoleniu podzieleni byliśmy na dwie grupy, gdzie trenerzy w praktyce byli szkoleni z kompleksowej metodyki: od rozgrzewki głównej i specjalnej, pracy na przyrządach, wolnych ćwiczeń po rozciąganie, natomiast nasi dzielni młodzi adepci pracowali nad udoskonalaniem wszystkich możliwych elementów gimnastycznych: od akrobatycznych po przyrządy.

 

Szkolenie w Kielcach pokazało wszystkim młodym adeptom sportu, jak ważne jest odpowiednie przygotowania gimnastyczne poprzez ćwiczenie odpowiednich sylwetek.
- Mimo bardzo intensywnego dziesięciogodzinnego szkolenia i noclegu na sali, nikt nie marudził, nie narzekał - podkreśla. - Gimnastyka jest nieodłącznym elementem we wszystkich dyscyplinach sportowych takich jak crossfit, fitness, czy też sztuki walki. Działa prozdrowotne na cały organizm. Poprzez ćwiczenie gimnastyki możemy wzmocnić nasze ciało, poprawić koordynację ruchową i gibkość oraz siłę dynamiczną.Dlatego klubu Academia Gorila chce, aby zajęcia z gimnastyki stały się coraz bardziej popularne również w szkołach. W związku z tym Grzegorz Mulinek w celu zachęcenia dzieci i młodzież będzie organizować specjalne zajęcia w placówkach oświatowych w naszym mieście.

- Mamy profesjonalną ścieżkę akrobatyczną, którą w każdym momencie możemy przenieść i zainstalować w innym miejscu - mówi główny szkoleniowiec Academia Gorila Grzegorz Mulinek. - Wiemy, jakie teraz są czasy, dlatego wychodzimy na wprost i chcemy zarazić zdrową postawą, poprawiając kondycję mięśni posturalnych odpowiedzialnych za utrzymywanie prawidłowej sylwetki.

 

Odsłon: 16214
Komentarzy: 1
08:43, 31.01.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Plaża miejska w Ostrołęce zamieniła się w siłownię na powietrzu. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc zorganizowane przez Miasto Ostrołęka oraz UKS Atleta Ostrołęka. Rywalizacja była naprawdę ciekawa.

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

Blisko stu amatorów dwóch kółek wzięło udział w Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym współorganizowanym przez Miasto Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce oraz Gminy Rzekuń.

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

15 zawodników wzięło udział w Wakacyjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbyła się w sali konferencyjnej Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce. W kategorii do lat 9 wygrał Mikołaj Ossowski, zaś w grupie do lat 16 triumfował Wojciech Tadrzak.

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka wystartowała w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Kątach Rybackich. Podopieczni Dariusza Małkowskiego, mimo że nie specjalizują się w konkurencjach morskich i był to dla większości z nich debiut na zawodach morskich, to w swoich startach osiągali dobre wyniki.

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.

» Wasze komentarze

lolek @ 18:33, 31.01.2018r. IP: *.*.74.184

słabo....niewytrzymane zeskoki...

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo