Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

UKS Siódemka z dobrymi wynikami w Warszawie

Kornelia Suchecka
(fot. Tomasz Kasjaniuk)

Duża grupa reprezentantów UKS Siódemka ma za sobą kolejny sprawdzian. Tym razem w hali lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w ramach mityngu podopieczni trenerów Marka Mierzejewskiego i Dariusza Dąbrowskiego odnieśli trzy zwycięstwa.

Zwycięstwo w biegu na 1000 m odniósł 18-letni Adam Piątkowski, który czasem 2:37.26 s poprawił o ponad siedem sekund swój rekord życiowy na tym dystansie. Nieoczekiwany triumf w trójskoku mężczyzn wywalczył jego rówieśnik Wiktor Marciniak osiągając odległość 13.55 m, co jest jego nowym rekordem życiowym. W zawodach pokonał faworyzowanych zawodników z Mławy, Łomży i Lublina.

Zwycięstwo w trójskoku z wynikiem 11.52 m odniosła 20-letnia Kornelia Suchecka, a drugie miejsce w tej konkurencji zajęła dwa lata młodsza Marta Łada - 11.40 m. Obie zawodniczki startowały także w biegu na 60 m - Marta uzyskała rezultat 8.50 s, a Kornelia 8.02 s i po raz piąty tej zimy poprawiła swoją "życiówkę" na tym dystansie.

Drugie miejsce w eliminacjach i drugie w finale biegu na 60 m młodzików zajął 15-latek Miłosz Markowski. Czas z eliminacji 7.85 s to nowy rekord życiowy zawodnika (w finale było 7.87 s). Miłosz startował także na 300 m młodzików, gdzie z wynikiem 45.03 s zajął szóste miejsce. Siódme miejsce w biegu na 1000 m zajął 19-letni Karol Rogoziński - 2:49.79, o ponad sześć sekund poprawiając "życiówkę".

Ósme miejsce w skoku w dal młodziczek zajęła 15-letnia Milena Świderska - 4.49 m, która biegła także na 60 m i z wynikiem 9.02 s poprawiła rekord życiowy.

Odsłon: 17722