Poniedziałek, 19 lutego 2018 r., imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta

Hubert Lemański na podium Poland Bike w Kobyłce

Reprezentant Klubu Kolarskiego 24h Hubert Lemański bardzo udanie zaprezentował się w pierwszym w sezonie zimowym starcie. W zawodach z cyklu Lotto Poland Bike Maraton organizowanych przez Grzegorza Wajsa stanął na drugim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.

Zawody w Kobyłce rozpoczęły cykl zimowych zawodów MTB na Mazowszu. Na starcie stanęło ponad trzystu zawodników, którzy rywalizowali na zróżnicowanych dystansach. Reprezentant KK24h Hubert Lemański zdecydował się na start w wyścigu na 16 km. Wśród 106 zawodników zajął czternaste miejsce w klasyfikacji open i drugą lokatę w kategorii M1 (17-18 lat) z czasem 32 minuty i 35 sekund.

Zwycięzcą etapu został Robert Sawa (Inżynieria Rowerowa) 30 minut i 4 sekund.
- W tego typu wyścigach odbywa się start sektorowy, a Hubert w Kobyłce wystartował z ostatniego sektora! - podkreśla prezes KK24h Marek Karczewski. - Wyprzedzanie wolniejszych zawodników na ciasnych single trackach nie należy do łatwych, dlatego drugie miejsce w kategorii M1 jest sporym osiągnięciem Huberta.

Zawodnik Klubu Kolarskiego 24h obecnie prowadzony przez trenera Pawła Niedbałę, który osobiście dostarczył i pilotował jego start w Kobyłce.

Wcześniej reprezentanci KK24h udanie startowali w Chotomowie w zawodach Mazovia MTB Zimą, gdzie Feliks Wołosz zajął czwarte miejsce na dystansie Hobby (7 km), a jego tata Wojciech Wołosz ambitnie walczył na dystansie Fit (21 km).

Więcej o startach i planach KK24h w serwisie sportowym w dziale Kolarstwo.