Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Niedźwiecki otarł się o medal Mistrzostw Polski

Reprezentant Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Damian Niedźwiecki po raz kolejny pobił rekord życiowy, ale w Mistrzostwach Polski U20 w Toruniu zajął czwarte miejsce. Po raz drugi w karierze otarł się o podium najważniejszej imprezy w pierwszej części sezonu.

Damian Niedźwiecki prowadzony przez trenera Konrada i Katarzynę Szusterów w najlepszej próbie uzyskał 15.81 m. Dopiero w ostatniej kolejce wyprzedził go Jakub Dzik z MKS-MOS Płomień Sosnowiec - 16.49 m i zdobył srebrny medal. Złoto zgarnął z kolei wywalczył z kolei Kornel Warszawski z LKS Orkan Ostrzeszów - 17.48 m, a brąz Bartłomiej Uchman z CWKS Resovia Rzeszów, który uzyskał 16.07 m.

W konkursie zaprezentował się także drugi reprezentant OKLA Ostrołęka Oskar Żebrowski, który z wynikiem 14.24 m został sklasyfikowany na piętnastej lokacie.

- Damian Niedźwiecki już drugi raz w swojej karierze znalazł się na czwartym miejscu w Mistrzostwach Polski - mówi szkoleniowiec zawodnika Konrad Szuster. - Zabrakło odrobinę szczęścia do zdobycia medalu. Przez pięć kolejek nasz zawodnik znajdował się na miejscu medalowym, dopiero w ostatniej szóstej serii wyprzedził go zawodnik z Sosnowca. Mam nadzieję, że przygotowania do sezonu letniego przebiegną bez problemów i wszystko wyjdzie zgodnie z planem.

W zawodach udanie zaprezentowała się Katarzyna Butler U18 na dystansie 1000 m, która z wynikiem 3:03.93 wygrała swój bieg z niżej rozstawionymi zawodniczkami. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego poprawiła rekord życiowy i zajęła dziewiąte miejsce w swojej konkurencji. Dziewiąte miejsce w konkursie pchnięcia kulą U18 wywalczyła z kolei Gabriela Pszczoła. W zawodach uzyskała wynik 12.20 m. Zwyciężyła ze świetnym wynikiem Natalia Klocek z UKS Halszka Szamotuły - 16.41 m.

Odsłon: 18828