« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 11 sierpnia 2020 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kasa nie dla wszystkich. Kogo wesprze ratusz?

Największa dotacja w wysokości 13.000 zł trafiła do klubu UKS Olimp Ostrołęka, który w 2018 roku zorganizuje XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia. Które kluby będą mogły zorganizować imprezy na terenie miasta z dofinansowaniem od prezydenta?


W sumie na organizację imprez dla klubów sportowych została przeznaczona kwota 75.000 zł. Największe wsparcie trafiło do UKS Olimp, który otrzymał 13.000 zł na organizację kolejnej edycji Memoriału Arkadiusza Gołasia.

 

Na organizację trzech imprez, w tym IV Ostrołęckiego Biegu Papieskiego UKS Clan otrzymał 5.000 zł. Również 5.000 otrzymało Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe na organizację turniejów tenisowych na kortach ziemnych przy ulicy Hallera, w tym zawodów z okazji X-lecia OST.

Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej przy wsparciu z miasta na poziomie 6.000 zł zorganizuje turniej APN Cup 2018 i APN Winter Cup 2018. Na dotację na turnieje piłki nożnej mogła liczyć także OTS Korona Ostrołęka, która otrzymała w sumie 9.300 zł. Turnieje piłkarskie przy wsparciu miasta UKS Narew (dotacja 5.400 zł) zorganizuje także UKS Narew.

 

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki otrzymał z kolei 3.000 zł na organizację dwóch imprez - Otwartych Mistrzostw Ostrołęki Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Mityng Młodzików. UKS Piątka przy wsparciu miasta na poziomie 3.000 zł przeprowadzi z kolei VII Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu.

 

W gronie sportowych imprez nie zabraknie także październikowej Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów organizowanej przez UKS Fight Academy Ostrołęka z dofinansowaniem 2.000 zł.  Stowarzyszenie Seniorzy Kurpi i Ostrołęki przy dotacji na poziomie 3.500 zł zorganizuje z kolei Spartakiadę Pokoleń. Fundacja Kult przeprowadzi w naszym mieście przy dotacji 2.000 zł akcję Ostrołęka Kocha Rower. UMKS Trójka zorganizuje ligę dla najmłodszych piłkarzy oraz kolejną edycję Memoriału Zbigniewa Majewskiego dla seniorów. Ostrołęckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Ostrołęce za dotację 1.500 zł przeprowadzi II Parafiadę Rodzinną przy św. Franciszku.Nie zabraknie w kalendarzu imprez także V Międzynarodowego Turnieju Siatkówki Kadetek na które OTPS Nike otrzymał 3.000 zł. MUKS Unia Basket przy wsparciu miasta na poziomie 1.500 zł przeprowadzi kolejną edycję zawodów Streetball Challenge. Na całoroczne działania sportowe UKS Bratek otrzymał 2.000 zł.

 

Ostrołęckie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Trzeźwości Arkadia otrzymało z kolei 3.000 zł na IV Cross Szalonego Kurpsia. W poprzednich rozdaniach dotacji impreza była odrzucona przez władze miasta. Dotację na Bieg Kolejarza otrzymał także UKS Maga w wysokości 2.000 zł. Z kolei UKS Diament przy wsparciu na poziomie 1.000 zł zorganizuje Memoriał Piotra Dobrzyńskiego. Międzyszkolny Klub Karate Kyokushin otrzymał 1.000 zł na mistrzostwa klubu.

 

Uznania w oczach prezydenta miasta Ostrołęki nie zyskały propozycja organizacji wyścigu przełajowego przez Klub Kolarski 24h, Mistrzostwa Europy Masters w Siatkówce organizowane przez Stowarzyszenie Kaman Volley oraz turniej przedpomocy medycznej, który chciała zorganizować Polska Fundacja Zabezpieczenia Społecznego ETOS.

Odsłon: 13025
Komentarzy: 2
10:42, 19.02.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Plaża miejska w Ostrołęce zamieniła się w siłownię na powietrzu. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc zorganizowane przez Miasto Ostrołęka oraz UKS Atleta Ostrołęka. Rywalizacja była naprawdę ciekawa.

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

Blisko stu amatorów dwóch kółek wzięło udział w Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym współorganizowanym przez Miasto Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce oraz Gminy Rzekuń.

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

15 zawodników wzięło udział w Wakacyjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbyła się w sali konferencyjnej Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce. W kategorii do lat 9 wygrał Mikołaj Ossowski, zaś w grupie do lat 16 triumfował Wojciech Tadrzak.

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka wystartowała w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Kątach Rybackich. Podopieczni Dariusza Małkowskiego, mimo że nie specjalizują się w konkurencjach morskich i był to dla większości z nich debiut na zawodach morskich, to w swoich startach osiągali dobre wyniki.

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.

» Wasze komentarze

O @ 21:40, 19.02.2018r. IP: *.*.171.81

Fundacja Kult?
Szukam,
na stronie własnej i blogu i facebook, brak adresu.
Tylko numer telefonu.
Wstydzą się?

Dopiero w KRS coś można znaleźć.
Nie są nawet z naszego województwa, a dotacje dostają?

Do O @ 22:45, 19.02.2018r. IP: *.*.51.114

Trzeba umieć używać wujka google...

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo