« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 11 sierpnia 2020 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ruda Śląska szczęśliwa dla WOPR-OS (zdjęcia)

Cztery złote, cztery srebrne i sześć brązowych medali wywalczyli ratownicy wodni WOPR-OS w pierwszych w sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Polski. Bardzo udanie w zawodach prezentowali się Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski i Kamil Bojarski.


W 2018 roku zarówno Mateusz Adamowski jak i Kamil Bojarski rozpoczęli swoje starty w starszych kategoriach wiekowych, a tym samym rywalizowali z zawodnikami starszymi i bardziej doświadczonymi. Mimo to w swoich startach potrafili rywalizować o bardzo wartościowe wyniki plasujące ich nawet na medalowych lokatach.

 

Reklama Hubert Nakielski wywalczyło na 200 m z przeszkodami wywalczył złoty medal w kategorii junior i srebrny w kategorii open z czasem 2:00.53. Na 50 m holowanie manekina wywalczył złoty medal w kategorii junior i brąz miejsce w kategorii open z czasem 30.66 s. Na dystansie 100 m holowanie manekina w płetwach zdobył srebrny medal w kategorii junior oraz brąz w kategorii open z czasem 52.20 s. Na 100 m ratowanie kombinowane wywalczył złoty medal w kategorii junior oraz srebrny miejsce w kategorii open z czasem 1:05.79. W ostatnim starcie 100 m ratowanie z pasem zdobył złoty medal w kategorii junior i srebro w kategorii open.

 

Reklama Mateusz Adamowski w kategorii junior wywalczył trzy brązowe medale na 50 m holowanie manekina z czasem 34.90 s, 100 m holowanie manekina w płetwach z czasem 59.85 s, 100 m ratowanie z pasem z czasem 1:02.74 s. Na 200 m z przeszkodami ostrołęczanin zajął piąte miejsce z czasem 2:12.67 s, a na 100 m ratowanie kombinowane zajął czwarte miejsce z czasem 1:15.71, tracąc do trzeciego miejsca zaledwie 0.07 s. We wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe.

 

Kamil Bojarski w swoich startach w kategorii junior młodszy wywalczył brązowy medal na dystansie 100 m ratowanie z pasem z czasem 1:10.55. Czwarte miejsce zajął na 100 m z przeszkodami z czasem 1:11.94, siódme na 100 m holowanie manekina w płetwach z czasem 1:08.13 i dziewiątą lokatę na 50 m holowanie manekina z rezultatem 40.21 s.- Wyniki osiągnięte przez moich zawodników potwierdzają, że nasza wspólna praca idzie cały czas w dobrym kierunku - podkreśla szkoleniowiec WOPR-OS Dariusz Małkowski. - To były pierwsze zawody w tym roku i bardzo jestem zadowolony z postępów jakie poczynił Mateusz i Kamil w ostatnim czasie, o czym świadczą nowe rekordy życiowe i zdobycze medalowe w wyższych kategoriach. Co do Huberta to jego wyniki świadczą o wysokim poziomie sportowym, który utrzymuje się od kilku lat. Dla Huberta szczyt formy planuję na listopad, czyli na mistrzostwa świata i jestem przekonany, że potwierdzi wtedy swoje osiągnięcia z mistrzostw Europy.

 

Zobacz zdjęcia:
Reprezentacja WOPR-OS w zawodach Grand Prix Polski w Rudzie Śląskiej

Odsłon: 12952
Komentarzy: 0
08:15, 04.03.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Plaża miejska w Ostrołęce zamieniła się w siłownię na powietrzu. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc zorganizowane przez Miasto Ostrołęka oraz UKS Atleta Ostrołęka. Rywalizacja była naprawdę ciekawa.

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

Blisko stu amatorów dwóch kółek wzięło udział w Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym współorganizowanym przez Miasto Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce oraz Gminy Rzekuń.

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

15 zawodników wzięło udział w Wakacyjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbyła się w sali konferencyjnej Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce. W kategorii do lat 9 wygrał Mikołaj Ossowski, zaś w grupie do lat 16 triumfował Wojciech Tadrzak.

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka wystartowała w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Kątach Rybackich. Podopieczni Dariusza Małkowskiego, mimo że nie specjalizują się w konkurencjach morskich i był to dla większości z nich debiut na zawodach morskich, to w swoich startach osiągali dobre wyniki.

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo