Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Ruda Śląska szczęśliwa dla WOPR-OS (zdjęcia)

Cztery złote, cztery srebrne i sześć brązowych medali wywalczyli ratownicy wodni WOPR-OS w pierwszych w sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Polski. Bardzo udanie w zawodach prezentowali się Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski i Kamil Bojarski.

W 2018 roku zarówno Mateusz Adamowski jak i Kamil Bojarski rozpoczęli swoje starty w starszych kategoriach wiekowych, a tym samym rywalizowali z zawodnikami starszymi i bardziej doświadczonymi. Mimo to w swoich startach potrafili rywalizować o bardzo wartościowe wyniki plasujące ich nawet na medalowych lokatach.

Reklama Hubert Nakielski wywalczyło na 200 m z przeszkodami wywalczył złoty medal w kategorii junior i srebrny w kategorii open z czasem 2:00.53. Na 50 m holowanie manekina wywalczył złoty medal w kategorii junior i brąz miejsce w kategorii open z czasem 30.66 s. Na dystansie 100 m holowanie manekina w płetwach zdobył srebrny medal w kategorii junior oraz brąz w kategorii open z czasem 52.20 s. Na 100 m ratowanie kombinowane wywalczył złoty medal w kategorii junior oraz srebrny miejsce w kategorii open z czasem 1:05.79. W ostatnim starcie 100 m ratowanie z pasem zdobył złoty medal w kategorii junior i srebro w kategorii open.

Reklama Mateusz Adamowski w kategorii junior wywalczył trzy brązowe medale na 50 m holowanie manekina z czasem 34.90 s, 100 m holowanie manekina w płetwach z czasem 59.85 s, 100 m ratowanie z pasem z czasem 1:02.74 s. Na 200 m z przeszkodami ostrołęczanin zajął piąte miejsce z czasem 2:12.67 s, a na 100 m ratowanie kombinowane zajął czwarte miejsce z czasem 1:15.71, tracąc do trzeciego miejsca zaledwie 0.07 s. We wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe.

Kamil Bojarski w swoich startach w kategorii junior młodszy wywalczył brązowy medal na dystansie 100 m ratowanie z pasem z czasem 1:10.55. Czwarte miejsce zajął na 100 m z przeszkodami z czasem 1:11.94, siódme na 100 m holowanie manekina w płetwach z czasem 1:08.13 i dziewiątą lokatę na 50 m holowanie manekina z rezultatem 40.21 s.

- Wyniki osiągnięte przez moich zawodników potwierdzają, że nasza wspólna praca idzie cały czas w dobrym kierunku - podkreśla szkoleniowiec WOPR-OS Dariusz Małkowski. - To były pierwsze zawody w tym roku i bardzo jestem zadowolony z postępów jakie poczynił Mateusz i Kamil w ostatnim czasie, o czym świadczą nowe rekordy życiowe i zdobycze medalowe w wyższych kategoriach. Co do Huberta to jego wyniki świadczą o wysokim poziomie sportowym, który utrzymuje się od kilku lat. Dla Huberta szczyt formy planuję na listopad, czyli na mistrzostwa świata i jestem przekonany, że potwierdzi wtedy swoje osiągnięcia z mistrzostw Europy.