Niedziela, 23 września 2018 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

"Tropem Wilczym" po raz czwarty (zdjęcia, wideo)

Blisko pół tysiąca mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego zdecydowało się wystartować w czwartej edycji biegu "Tropem Wilczym" w naszym mieście. Uczestnicy do pokonania mieli dystans 1963 metry lub 5 km w gronie doświadczonych biegaczy.

1963 metry to symboliczna liczba, która stanowi rok śmierci ostatniego z żołnierzy - Józefa Franczaka "Lalka". Start biegu został zlokalizowany w tym roku przy ulicy 22 lipca, a meta przy hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta. Dla każdego uczestnika przewidziany był na mecie okolicznościowy medal.

Najlepszy na tym dystansie okazał się reprezentant UKS Siódemka Ostrołęka Karol Rogoziński z Dzbenina - 6 minut i 51 sekund. Drugie miejsce zajął Daniel Dulewicz z Ostrołęki z czasem 7:16.00, a trzeci był zawodnik OKLA Ostrołęka Kacper Piotrowski z Czarni - 7:28.00.

W gronie kobiet na dystansie 1963 metrów najlepsza okazała się reprezentantka OKLA Ostrołęka Kornelia Szymczyk z wynikiem 8 minut i 14 sekund. Na podium stanęły jeszcze Kornelia Zbiczyńska z OKLA Ostrołęka - 8:43.00 i Paula Wójtowicz z UKS Siódemka Ostrołęka z czasem 9:42.00. Wszystkie wymienione zawodniczki to ostrołęczanki.

Dużo emocji dostarczył bieg na 5 km, chociaż ponownie niespodzianki nie było. Zwyciężył reprezentujący Agro-Metal Ostrołęka Przemysław Dąbrowski z Borawego z czasem 15 minut i 31 sekund. Drugą lokatę zajął zawodnik Mówiący Kij Damian Świerdzewski z Dzbenina - 15:37.00, a trzeci był zawodnik UKS Siódemka Ostrołęka Adam Piątkowski ze Szwędrowego Mostu - 17:35.00.

JBB

W gronie kobiet najlepsza okazała się Magdalena Piątak z Ostrołęki z czasem 21 minut i 27 sekund, przed Patrycją Niedźwiecką z Chojnik - 23:10.00 i Klaudia Baczewską z Biegam Bo Lubię Ostrołęka - 24:01.00. Najmłodszym zawodnikiem biegu był Kacper Maciejewski, uczeń SP nr 1 w Ostrołęce.