« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 11 sierpnia 2020 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zacięte zmagania szachistów (zdjęcia, wideo)

Szachowy Turniej Pamięci Żołnierzy Wyklętych został rozegrany w naszym mieście już po raz trzeci. Do rywalizacji przystąpili seniorzy, młodzież i dzieci. Najlepszy z sześcioma zwycięstwami na koncie okazał się Marcin Hryszkiewicz z Wyszkowa.


Druga lokata w zawodach przypadła tym razem Kacprowi Rydelowi z Wąsewa (pięć zwycięstw), a na najniższym stopniu podium uplasował się ostrołęczanin Paweł Krajewicz, który również odniósł w rywalizacji pięć zwycięstw. Jako jedyny odniósł zwycięstwo nad triumfatorem całego turnieju Marcinem Hryszkiewiczem.

Reklama

Kolejne miejsca w rywalizacji zajęli: Jakub Żurowicki (4.5 pkt.) z Węgrowa, Krzysztof Arbaszewski (4.0 pkt.) z Wyszkowa, Jarosław Święcicki (4.0 pkt.) z Ostrołęki, Paweł Szeligowski (4.0 pkt.) z Łomży, Zdzisław Rydel (4.0 pkt.) z Wąsewa, Dariusz Gadzała (4.0 pkt.) z Ostrołęki i Ryszard Jastrzębski (3.5 pkt.) z Ostrołęki.

 

W rywalizacji młodzieżowej najlepsza okazała się Oliwia Zioło z Zielonki, która odniosła sześć zwycięstw. Drugie miejsce zajął Bartosz Chełstowski z Łomży z dorobkiem 4.5 pkt., a trzeci był Jakub Firmuga z Łomży, który również zdobył 4.5 pkt. Z Ostrołęki najlepszy okazał się ósmy w rywalizacji Franciszek Kwaśny z dorobkiem 3.5 pkt.


JBB

Turniej poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizował w SP nr 2 Uczniowski Międzyszkolny Klub Szachowy Wieża Ostrołęka.

 

Zobacz zdjęcia:
Szachowy Turniej Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

 

Odsłon: 12247
Komentarzy: 0
09:47, 06.03.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Plaża miejska w Ostrołęce zamieniła się w siłownię na powietrzu. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc zorganizowane przez Miasto Ostrołęka oraz UKS Atleta Ostrołęka. Rywalizacja była naprawdę ciekawa.

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

Blisko stu amatorów dwóch kółek wzięło udział w Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym współorganizowanym przez Miasto Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce oraz Gminy Rzekuń.

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

15 zawodników wzięło udział w Wakacyjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbyła się w sali konferencyjnej Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce. W kategorii do lat 9 wygrał Mikołaj Ossowski, zaś w grupie do lat 16 triumfował Wojciech Tadrzak.

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka wystartowała w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Kątach Rybackich. Podopieczni Dariusza Małkowskiego, mimo że nie specjalizują się w konkurencjach morskich i był to dla większości z nich debiut na zawodach morskich, to w swoich startach osiągali dobre wyniki.

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo