« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 19 grudnia 2018 r., imieniny Gabrieli, Dariusza, Urbana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Suchecka otarła się o medal Mistrzostw Polski

Kornelia Suchecka
Kornelia Suchecka
(fot. Tomasz Kasjaniuk)

Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce były ostatnią imprezą pierwszej części sezonu dla reprezentantów UKS Siódemka Ostrołęka. W zawodach z powodzeniem startowała Kornelia Suchecka, która konkursie trójskoku wywalczyła czwarte miejsce.


Podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego wynikiem 12.43 m otarła się o podium zawodów, bo do brązowego medalu zabrakło zaledwie siedmiu centymetrów.
Reklama
- Po starcie naszej zawodniczki pozostał lekki niedosyt, gdyż do medalu zabrakło naprawdę bardzo niewiele - komentuje szkoleniowiec UKS Siódemka Ostrołęka. - Nie ma co się jednak martwić, w ubiegłym roku Kornelia była piąta, a do Mistrzostw przystępowała z szóstym wynikiem w tym sezonie.

 

Kornelia Suchecka nie była jedynym akcentem UKS Siódemka Ostrołęka w zawodach. W biegu na 3000 m wystąpiła wychowanka klubu Martyna Budziłek, która aktualnie na czas studiów reprezentuje KS UWM Olsztyn. Podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego w biegu na 3000 m zajęła szóste miejsce z wynikiem 11:14.23 s.

 

Czwarte miejsce Kornelii Sucheckiej to największy sukces UKS Siódemka Ostrołęka w pierwszej części sezonu. Również czwarta, ale w gronie juniorów U20 była Marty Łada. Obie zawodniczki specjalizują się w tej samej konkurencji, czyli trójskoku. Podobnie jak Wiktor Marciniak który w gronie juniorów U20 zajął ósme miejsce w kraju, a Adam Piątkowski był również ósmy, ale w biegu na 3000 m.


Fight

Więcej o sukcesach lekkoatletów w pierwszej części sezonu, ale również planach na letnią część startów w najbliższych tygodniach w naszym serwisie sportowym w dziale Lekkoatletyka.

Odsłon: 6710
Komentarzy: 0
07:19, 10.03.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sezon OKLA pełen sukcesów (zdjęcia, wideo)

Sezon OKLA pełen sukcesów (zdjęcia, wideo)

To był kolejny bardzo udany sezon dla Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. W 2018 roku podopieczni szerokiego grona trenerów z sukcesami walczyli w ogólnopolskich imprezach i ustanawiali wiele rekordów życiowych. Teraz nadszedł czas, aby im podziękować.

UKS Siódemka podsumował sezon 2018 (zdjęcia)

UKS Siódemka podsumował sezon 2018 (zdjęcia)

Lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Siódemka mają za sobą sezon pełen dobrych wyników. W piątkowe popołudnie w Kafeterii trenerzy Dariusz Dąbrowski i Marek Mierzejewski w towarzystwie władz miasta Ostrołęki i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki podsumowali cały sezon startów.

Mikołajki na sportowo z UKS Clan (zdjęcia, wideo)

Mikołajki na sportowo z UKS Clan (zdjęcia, wideo)

Już po raz ósmy Uczniowski Klub Sportowy Clan zaprosił do udziału w imprezie charytatywnej "Mikołajki na sportowo" na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce oraz Polaków mieszkających na Ukrainie. Chętnych do udziału w imprezie nie brakowało.

Mikołajkowe bieganie po raz piąty (zdjęcia, wideo)

Mikołajkowe bieganie po raz piąty (zdjęcia, wideo)

Ponad dwustu uczestników wzięło udział w V Rodzinnym Biegu Mikołajkowym. Do rywalizacji przystąpili zarówno młodzi lekkoatleci, ale także seniorzy na dystansie 5 km i dystansie o połowę krótszym. W ramach zawodów doszło do zmagań także w Nordic Walking.

Już w niedzielę V Rodzinny Bieg Mikołajkowy

Już w niedzielę V Rodzinny Bieg Mikołajkowy

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zapraszają do udziału w piątej edycji Rodzinnego Biegu Mikołajkowego w Parku Miejskim. Uczestnicy pokonają będą mieć do pokonania 5 km.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo