« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 22 marca 2018 r., imieniny Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Suchecka otarła się o medal Mistrzostw Polski

Kornelia Suchecka
Kornelia Suchecka
(fot. Tomasz Kasjaniuk)

Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce były ostatnią imprezą pierwszej części sezonu dla reprezentantów UKS Siódemka Ostrołęka. W zawodach z powodzeniem startowała Kornelia Suchecka, która konkursie trójskoku wywalczyła czwarte miejsce.


Podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego wynikiem 12.43 m otarła się o podium zawodów, bo do brązowego medalu zabrakło zaledwie siedmiu centymetrów.
Reklama
- Po starcie naszej zawodniczki pozostał lekki niedosyt, gdyż do medalu zabrakło naprawdę bardzo niewiele - komentuje szkoleniowiec UKS Siódemka Ostrołęka. - Nie ma co się jednak martwić, w ubiegłym roku Kornelia była piąta, a do Mistrzostw przystępowała z szóstym wynikiem w tym sezonie.

 

Kornelia Suchecka nie była jedynym akcentem UKS Siódemka Ostrołęka w zawodach. W biegu na 3000 m wystąpiła wychowanka klubu Martyna Budziłek, która aktualnie na czas studiów reprezentuje KS UWM Olsztyn. Podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego w biegu na 3000 m zajęła szóste miejsce z wynikiem 11:14.23 s.

 

Czwarte miejsce Kornelii Sucheckiej to największy sukces UKS Siódemka Ostrołęka w pierwszej części sezonu. Również czwarta, ale w gronie juniorów U20 była Marty Łada. Obie zawodniczki specjalizują się w tej samej konkurencji, czyli trójskoku. Podobnie jak Wiktor Marciniak który w gronie juniorów U20 zajął ósme miejsce w kraju, a Adam Piątkowski był również ósmy, ale w biegu na 3000 m.


JBB

Więcej o sukcesach lekkoatletów w pierwszej części sezonu, ale również planach na letnią część startów w najbliższych tygodniach w naszym serwisie sportowym w dziale Lekkoatletyka.

Odsłon: 2440
Komentarzy: 0
07:19, 10.03.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

V Leśny Bieg z mocną obsadą. Chcesz dołączyć?

V Leśny Bieg z mocną obsadą. Chcesz dołączyć?

Ponad sto zawodniczek i zawodników znajduje się już na liście startowej V Leśnego Biegu w Czarnowcu. Uczestnicy rywalizacji mogą dokonać wyboru i zmierzyć się na trudnej technicznie trasie na dystansie 5 lub 10 km. Organizatorzy czekają na ostatnie zgłoszenia do biegu.

Akcja 1%. Podziel się podatkiem z OKLA Ostrołęka

Akcja 1%. Podziel się podatkiem z OKLA Ostrołęka

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki zwraca się z prośbą o wsparcie działalności klubu poprzez przekazanie 1% podatku osobistego PIT za 2017 rok. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na dalszy rozwój i funkcjonowanie wszystkich grup szkoleniowych.

V Leśny Bieg w Czarnowcu. Dołącz do zmagań

V Leśny Bieg w Czarnowcu. Dołącz do zmagań

To już dziesięć lat imprez sportowych na które wspólnie zapraszają Marek Karczewski i Norbert Siemiątkowski. Dlatego V Leśny Bieg na nowej trasie w Czarnowcu ma być wydarzeniem wyjątkowym. Z każdym dniem lista uczestników rywalizacji staje się coraz dłuższa.

Reprezentanci OKLA szlifują formę w Zakopanem

Reprezentanci OKLA szlifują formę w Zakopanem

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki szlifują formę w Zakopanem podczas zgrupowania zaplecza kadry narodowej. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów przygotowują się do sezonu startowego w bardzo dobrych warunkach, pełni optymizmu.

Ciekawa wycieczka na sportowe areny do Torunia

Ciekawa wycieczka na sportowe areny do Torunia

Uczniowie szkół podstawowych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wzięli udział w ciekawej wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było propagowanie lekkoatletyki poprzez naukę i zabawę. Jednym z punktów programu było zwiedzanie starówki w mieście Mikołaja Kopernika.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Najnowsze wideo