« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 22 marca 2018 r., imieniny Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Narciarze KS Spych w Biegu Piastów (zdjęcia)

Narciarze KS Spych Przystań po raz kolejny pojawili się w Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach. Podczas trzydniowej imprezy na trasie zaprezentowało się blisko trzy tysiące zawodniczek i zawodników reprezentujących ponad dwadzieścia krajów.


Do drużyny KS Spych Przystań w obecnym sezonie dołączyli Dariusz Aleksandrowicz z Ostrołęki, a także reprezentant Argentyny Marcelo Echazu, delegat Ushuaia Loppet, maratonu narciarskiego podobnie, jak Bieg Piastów zrzeszonego w Worldloppet.

Reklama
- Miasto Ushuaia jest położone najbliżej Bieguna Południowego ze wszystkich miast na świecie a jego mieszkańcy chwalą się tym, że mieszkają na końcu świata - mówi najbardziej doświadczony narciarz KS Spych Waldemar Spychalski. - Można więc powiedzieć, że Marcelo przyleciał do nas aż końca świata, aby wziąć udział w Biegu Piastów.

 

W biegu na 30 km stylem dowolnym Waldemar Spychalski z czasem 1:57:00 zajął siódme miejsce w kategorii M60, a Wojciech Jarząbek z czasem 2:08:00 zajął 41 lokatę w kategorii M50. W biegu głównym na 50 km klasykiem jako pierwszy z naszych dotarł do mety Waldemar Spychalski (czas 3:24:00), który był osiemnasty w kat. M60. Drugi po nim przybiegł Wojciech Zarzycki 4:05:00, a następnie Janusz Piersa - 4:50:00, Wojciech Broniek - 4:53:00, Piotr Zaurski - 5:13:00 i najstarszy Marcin Zaurski, który czasem 5:48:00 poprawił swój rezultat z ubiegłego roku o ponad 20 minut i w kat. M70 zajął 26 miejsce.

 

W zawodach stylem klasycznym na 25 km Wojciech Jarząbek został sklasyfikowany na 48 pozycji M50 z czasem 1:50:00, a Dariusz Aleksandrowicz z czasem 2:20:00, w kat. M40 był 193.- Najszczęśliwszymi uczestnikami Biegu Piastów okazali się Czesi - podkreśla Waldemar Spychalski. - W galerii zdjęć na jednej z fotografi zwyciężczyni biegu na 25 km klasykiem w kategorii kobiet Adela Butikova razem ze swoim partnerem życiowym Jižim Ročarkiem, który poprzedniego dnia wygrał bieg główny na 50 km. Pogoda do biegania, jak widać do zdjęciach była bardzo dobra.

 

Zobacz zdjęcia:
42 Bieg Piastów z udziałem narciarzy KS Spych Przystań

Odsłon: 1367
Komentarzy: 2
08:19, 11.03.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Białczak z cyklem wywiadów o Baranowie (wideo)

Białczak z cyklem wywiadów o Baranowie (wideo)

Znany w naszym regionie działacz Paweł Białczak postanowił przedstawić w cyklu wywiadów znane niegdyś postacie baranowskiego sportu. Kibice wielu dyscyplin sportowych będą mogli poznać zawodniczki i zawodników, którzy mają na swoim koncie duże sukcesy.

Zacięte zmagania szachistów (zdjęcia, wideo)

Zacięte zmagania szachistów (zdjęcia, wideo)

Szachowy Turniej Pamięci Żołnierzy Wyklętych został rozegrany w naszym mieście już po raz trzeci. Do rywalizacji przystąpili seniorzy, młodzież i dzieci. Najlepszy z sześcioma zwycięstwami na koncie okazał się Marcin Hryszkiewicz z Wyszkowa.

Ruda Śląska szczęśliwa dla WOPR-OS (zdjęcia)

Ruda Śląska szczęśliwa dla WOPR-OS (zdjęcia)

Cztery złote, cztery srebrne i sześć brązowych medali wywalczyli ratownicy wodni WOPR-OS w pierwszych w sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Polski. Bardzo udanie w zawodach prezentowali się Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski i Kamil Bojarski.

Nakielski: Miłe docenienie ciężkiej pracy (wideo)

Nakielski: Miłe docenienie ciężkiej pracy (wideo)

Hubert Nakielski to utalentowany zawodnik WOPR-OS, który w dwóch sezonach zapisał na swoim koncie bardzo duże sukcesy. Kapituła plebiscytu Sportowiec Roku 2017 podczas gali postanowiła przyznać mu zaszczytny tytuł najlepszego sportowca w regionie.

Kasa nie dla wszystkich. Kogo wesprze ratusz?

Kasa nie dla wszystkich. Kogo wesprze ratusz?

Największa dotacja w wysokości 13.000 zł trafiła do klubu UKS Olimp Ostrołęka, który w 2018 roku zorganizuje XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia. Które kluby będą mogły zorganizować imprezy na terenie miasta z dofinansowaniem od prezydenta?

» Wasze komentarze

Sv/ @ 16:15, 11.03.2018r. IP: *.*.185.187

Panie Waldku... Vasaloppet czeka. Zapraszamy

Kuba i stadko

Marylka @ 07:54, 12.03.2018r. IP: *.*.65.62

Gratulacje dla wspaniałych mężczyzn z nizin startujących w górach. Jesteście super tak trzymać.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Najnowsze wideo