« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 19 grudnia 2018 r., imieniny Gabrieli, Dariusza, Urbana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Narciarze KS Spych w Biegu Piastów (zdjęcia)

Narciarze KS Spych Przystań po raz kolejny pojawili się w Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach. Podczas trzydniowej imprezy na trasie zaprezentowało się blisko trzy tysiące zawodniczek i zawodników reprezentujących ponad dwadzieścia krajów.


Do drużyny KS Spych Przystań w obecnym sezonie dołączyli Dariusz Aleksandrowicz z Ostrołęki, a także reprezentant Argentyny Marcelo Echazu, delegat Ushuaia Loppet, maratonu narciarskiego podobnie, jak Bieg Piastów zrzeszonego w Worldloppet.

Reklama
- Miasto Ushuaia jest położone najbliżej Bieguna Południowego ze wszystkich miast na świecie a jego mieszkańcy chwalą się tym, że mieszkają na końcu świata - mówi najbardziej doświadczony narciarz KS Spych Waldemar Spychalski. - Można więc powiedzieć, że Marcelo przyleciał do nas aż końca świata, aby wziąć udział w Biegu Piastów.

 

W biegu na 30 km stylem dowolnym Waldemar Spychalski z czasem 1:57:00 zajął siódme miejsce w kategorii M60, a Wojciech Jarząbek z czasem 2:08:00 zajął 41 lokatę w kategorii M50. W biegu głównym na 50 km klasykiem jako pierwszy z naszych dotarł do mety Waldemar Spychalski (czas 3:24:00), który był osiemnasty w kat. M60. Drugi po nim przybiegł Wojciech Zarzycki 4:05:00, a następnie Janusz Piersa - 4:50:00, Wojciech Broniek - 4:53:00, Piotr Zaurski - 5:13:00 i najstarszy Marcin Zaurski, który czasem 5:48:00 poprawił swój rezultat z ubiegłego roku o ponad 20 minut i w kat. M70 zajął 26 miejsce.

 

W zawodach stylem klasycznym na 25 km Wojciech Jarząbek został sklasyfikowany na 48 pozycji M50 z czasem 1:50:00, a Dariusz Aleksandrowicz z czasem 2:20:00, w kat. M40 był 193.- Najszczęśliwszymi uczestnikami Biegu Piastów okazali się Czesi - podkreśla Waldemar Spychalski. - W galerii zdjęć na jednej z fotografi zwyciężczyni biegu na 25 km klasykiem w kategorii kobiet Adela Butikova razem ze swoim partnerem życiowym Jižim Ročarkiem, który poprzedniego dnia wygrał bieg główny na 50 km. Pogoda do biegania, jak widać do zdjęciach była bardzo dobra.

 

Zobacz zdjęcia:
42 Bieg Piastów z udziałem narciarzy KS Spych Przystań

Odsłon: 5145
Komentarzy: 2
08:19, 11.03.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Finał Polskiej Ligi Wraków (zdjęcia, wideo)

Finał Polskiej Ligi Wraków (zdjęcia, wideo)

Finał Polskiej Ligi Wraków został przeprowadzony na torze w Piątnicy. Zawodnicy rywalizowali ponownie w dwóch kategoriach, a pełen błota tor był sporym utrudnieniem w kolejnych wyścigach. Mikołajkowy Wrak Race cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców.

Rekordowe dźwiganie UKS Atleta w Siedlcach

Rekordowe dźwiganie UKS Atleta w Siedlcach

Reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka mają na swoim koncie kolejny udany start. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza. Zawody w podnoszeniu ciężarów zostały przeprowadzone w trzech kategoriach.

Weterani UKS Atleta rywalizowali w Trzciance

Weterani UKS Atleta rywalizowali w Trzciance

Reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka rywalizowali w Trzciance w Międzynarodowym Pucharze Polski Masters. W zmaganiach zaprezentowali się zawodnicy z całego kraju, a ostrołęcki klub reprezentowali z powodzeniem Justyna Niedźwiecka i Karol Janczewski.

V Szach-mat dla Szeligowskiego (zdjęcia, wideo)

V Szach-mat dla Szeligowskiego (zdjęcia, wideo)

Już po raz piąty szachiści z całego regionu rywalizowali w turnieju Szach-mat w Goworowie. W rywalizacji najlepszy okazał się Paweł Szeligowski z Łomży, który odniósł pięć zwycięstw i zanotował dwa remisy. Drugą lokatę zajął Kacper Rydel z Wąsewa.

Wyścigi wraków opanują Kurpie (zdjęcia, wideo)

Wyścigi wraków opanują Kurpie (zdjęcia, wideo)

Wyścigi wraków na Kurpiach zagościły po raz pierwszy i zanosi się na to, że zagoszczą na dłużej. Po bardzo udanych imprezach w Dawii i Wykrocie, swój akces dołączenia do serii zawodów zgłosiła także gmina Kadzidło. Teren pod imprezę został już zaakceptowany.

» Wasze komentarze

Sv/ @ 16:15, 11.03.2018r. IP: *.*.185.187

Panie Waldku... Vasaloppet czeka. Zapraszamy

Kuba i stadko

Marylka @ 07:54, 12.03.2018r. IP: *.*.65.62

Gratulacje dla wspaniałych mężczyzn z nizin startujących w górach. Jesteście super tak trzymać.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo