« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 11 sierpnia 2020 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Narciarze KS Spych w Biegu Piastów (zdjęcia)

Narciarze KS Spych Przystań po raz kolejny pojawili się w Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach. Podczas trzydniowej imprezy na trasie zaprezentowało się blisko trzy tysiące zawodniczek i zawodników reprezentujących ponad dwadzieścia krajów.


Do drużyny KS Spych Przystań w obecnym sezonie dołączyli Dariusz Aleksandrowicz z Ostrołęki, a także reprezentant Argentyny Marcelo Echazu, delegat Ushuaia Loppet, maratonu narciarskiego podobnie, jak Bieg Piastów zrzeszonego w Worldloppet.

Reklama
- Miasto Ushuaia jest położone najbliżej Bieguna Południowego ze wszystkich miast na świecie a jego mieszkańcy chwalą się tym, że mieszkają na końcu świata - mówi najbardziej doświadczony narciarz KS Spych Waldemar Spychalski. - Można więc powiedzieć, że Marcelo przyleciał do nas aż końca świata, aby wziąć udział w Biegu Piastów.

 

W biegu na 30 km stylem dowolnym Waldemar Spychalski z czasem 1:57:00 zajął siódme miejsce w kategorii M60, a Wojciech Jarząbek z czasem 2:08:00 zajął 41 lokatę w kategorii M50. W biegu głównym na 50 km klasykiem jako pierwszy z naszych dotarł do mety Waldemar Spychalski (czas 3:24:00), który był osiemnasty w kat. M60. Drugi po nim przybiegł Wojciech Zarzycki 4:05:00, a następnie Janusz Piersa - 4:50:00, Wojciech Broniek - 4:53:00, Piotr Zaurski - 5:13:00 i najstarszy Marcin Zaurski, który czasem 5:48:00 poprawił swój rezultat z ubiegłego roku o ponad 20 minut i w kat. M70 zajął 26 miejsce.

 

W zawodach stylem klasycznym na 25 km Wojciech Jarząbek został sklasyfikowany na 48 pozycji M50 z czasem 1:50:00, a Dariusz Aleksandrowicz z czasem 2:20:00, w kat. M40 był 193.


Esprit

- Najszczęśliwszymi uczestnikami Biegu Piastów okazali się Czesi - podkreśla Waldemar Spychalski. - W galerii zdjęć na jednej z fotografi zwyciężczyni biegu na 25 km klasykiem w kategorii kobiet Adela Butikova razem ze swoim partnerem życiowym Jižim Ročarkiem, który poprzedniego dnia wygrał bieg główny na 50 km. Pogoda do biegania, jak widać do zdjęciach była bardzo dobra.

 

Zobacz zdjęcia:
42 Bieg Piastów z udziałem narciarzy KS Spych Przystań

Odsłon: 10604
Komentarzy: 2
08:19, 11.03.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Plaża miejska w Ostrołęce zamieniła się w siłownię na powietrzu. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc zorganizowane przez Miasto Ostrołęka oraz UKS Atleta Ostrołęka. Rywalizacja była naprawdę ciekawa.

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

Blisko stu amatorów dwóch kółek wzięło udział w Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym współorganizowanym przez Miasto Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce oraz Gminy Rzekuń.

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

15 zawodników wzięło udział w Wakacyjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbyła się w sali konferencyjnej Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce. W kategorii do lat 9 wygrał Mikołaj Ossowski, zaś w grupie do lat 16 triumfował Wojciech Tadrzak.

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka wystartowała w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Kątach Rybackich. Podopieczni Dariusza Małkowskiego, mimo że nie specjalizują się w konkurencjach morskich i był to dla większości z nich debiut na zawodach morskich, to w swoich startach osiągali dobre wyniki.

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.

» Wasze komentarze

Sv/ @ 16:15, 11.03.2018r. IP: *.*.185.187

Panie Waldku... Vasaloppet czeka. Zapraszamy

Kuba i stadko

Marylka @ 07:54, 12.03.2018r. IP: *.*.65.62

Gratulacje dla wspaniałych mężczyzn z nizin startujących w górach. Jesteście super tak trzymać.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo