Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Wyszarpane zwycięstwo Trójki (zdjęcia, wideo)

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki w spotkaniu czternastej kolejki rozgrywek II ligi pokonali TS Siemiatycze 29:27. Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego w konfrontacji rozegranej przed własną publicznością świetnie zaprezentowali się do przerwy.

Do meczu ostrołęczanie przystąpili w optymalnym składzie, jedynie bez narzekającego na uraz Patryka Obidzińskiego i Piotra Kozłowskiego. Trener Radosław Żebrowski miał możliwość rotowania składem i skorzystania z większej liczby zawodników.

Już początek meczu pokazał, że to ostrołęczanie są faworytem i przy odpowiedniej skuteczności powinni odnieść pewne zwycięstwo. Gospodarze szybko objęli kilkubramkowe prowadzenie i do przerwy wysoko prowadzili 20:13. Po zmianie stron coś w tej dobrze funkcjonującej machinie się zacięło.

Szczypiorniści Trójki nie potrafili przez siedm minut zdobyć bramki, co wykorzystali rywale i doprowadzili do wyrównania 24:24. Dzięki trafieniom Rafała Niećki i Łukasza Kosińskiego ostrołęczanie zdołali odskoczyć na dwie bramki i gra nieco się uspokoiła, chociaż w ostatniej minucie meczu rywale doprowadzili do stanu 28:27 i zrobiło się ponownie nerwowo.

Bardzo ważną bramkę wówczas dla naszego zespołu zdobył Rafał Niećko i przesądził o losach zwycięstwa ostrołęckiego zespołu 29:27. Na uwagę w ekipie Trójki zasługuje powrót po dłuższej przerwie Łukasza Kowalczyka oraz bardzo dobra postawa młodego golkipera Kamila Dworaka. Trójka odniosła ważne zwycięstwo i wciąż liczy się w walce o najwyższe lokaty w II lidze.

Last minute Service

Kolejne spotkanie w rozgrywkach II ligi podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego rozegrają w sobotę, 17 marca. Tym razem w wyjazdowej konfrontacji rywalem będzie Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka.

UMKS Trójka Ostrołęka - TS Siematycze 29:27 (20:13)
Trójka: Dworak - T. Wiśniewski 0, Milewski 3, Kuliś, 2, Kosiński 4, E. Obidziński 2, Zieliński 1, Dmowski 2, Niećko 7, Kowalczyk 4, Kraszewski 4. Nie grali: Kośnik, Świerżewski, Minasiewicz, Gawkowski, Wojdyna.

Spotkanie 14 kolejki II ligi piłki ręcznej: UMKS Trójka Ostrołęka - TS Siematycze