« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 11 sierpnia 2020 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Białczak z cyklem wywiadów o Baranowie (wideo)

Znany w naszym regionie działacz Paweł Białczak postanowił przedstawić w cyklu wywiadów znane niegdyś postacie baranowskiego sportu. Kibice wielu dyscyplin sportowych będą mogli poznać zawodniczki i zawodników, którzy mają na swoim koncie duże sukcesy.


- Na początku był pan Kazimierz Białczak, człowiek o którym nie wiedziałem, że był takim działaczem sportowym - mówi Paweł Białczak. - Przez wiele lat był prezesem LZS w Baranowie. Kiedy się tylko dowiedziałem już drugiego dnia byłem u niego z kamerą. Powstała taka szybka inicjatywa, to miał być jednorazowy wywiad, żeby przedstawić ludziom, którzy go nie znali, że był taki działacz.

Reklama

 

Z biegiem czasu Paweł Białczak postanowił rozszerzyć grono swoich rozmówców i utworzyć cykl wywiadów z kolejnymi znanymi postaciami z baranowskiego świata sportu.
- Drugi wywiad przeprowadziłem z bardzo wielkim człowiekiem, zasłużonym działaczem, który sport stawiał od początku, budował zespół dwa razy - Marek Tabaka - mówi Paweł Białczak. - Wielki człowiek, wielki piłkarz, grał w trzeciej lidze, grał także w Baranowie i zawsze chciał coś zbudować. Trzecia przedstawiona sylwetka to Wojciech Olkowski, nasz snajper, napastnik, nasz bardzo dobry piłkarz, prezes OSP w Baranowie.

 

W ostatnim odcinku Paweł Białczak rozmawiał z Czesławem Motackim, byłym ciężarowcem.
- Pan Czesław Motacki sportem zajmował się w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku - mówi Paweł Białczak. - Chciałbym przedstawić takie osoby, pokazać, że jeszcze żyją. Za pięćdziesiąt lat ktoś kliknie i zobaczy, że była taka osoba. Najbardziej zależy mi na tym, żeby przekazać to najmłodszemu pokoleniu.Cała rozmowa z zapalonym działaczem baranowskiego sportu Pawłem Białczakiem w materiale filmowym.

 

W ostatnim odcinku Paweł Białczak rozmawiał z Czesławem Motackim, byłym ciężarowcem. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z legendą baranowskiego sportu. W realizacji materiału Pawłowi Białczakowi pomagają Damian Szutkowski, Mateusz Gąska i Mateusz Linowski.

Odsłon: 13639
Komentarzy: 9
09:28, 14.03.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Plaża miejska w Ostrołęce zamieniła się w siłownię na powietrzu. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc zorganizowane przez Miasto Ostrołęka oraz UKS Atleta Ostrołęka. Rywalizacja była naprawdę ciekawa.

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

Blisko stu amatorów dwóch kółek wzięło udział w Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym współorganizowanym przez Miasto Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce oraz Gminy Rzekuń.

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

15 zawodników wzięło udział w Wakacyjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbyła się w sali konferencyjnej Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce. W kategorii do lat 9 wygrał Mikołaj Ossowski, zaś w grupie do lat 16 triumfował Wojciech Tadrzak.

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka wystartowała w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Kątach Rybackich. Podopieczni Dariusza Małkowskiego, mimo że nie specjalizują się w konkurencjach morskich i był to dla większości z nich debiut na zawodach morskich, to w swoich startach osiągali dobre wyniki.

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.

» Wasze komentarze

Paweł Białczak @ 15:51, 14.03.2018r. IP: *.*.45.17

Chciałbym przeprosić bo mówiąc o starym wójcie miałem na myśli Kazimierza Orła

amitowisi @ 18:57, 14.03.2018r. IP: *.*.131.194

*Orzoła

Jarek @ 20:43, 14.03.2018r. IP: *

Paweł, w baranowie masz wielkiego sportowca Pana Zyre. Z nim zrób wywiad.

Marek @ 20:47, 14.03.2018r. IP: *.*.153.29

Bardzo fajna inicjatywa.
Dobrze, że jest ktoś z pasją, którą potrafi podzielić się z innymi.
W gminie Baranowo jest wiele osób zasłużonych dla sportu, natomiast zastanawia mnie fakt, że Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i SPORTU jest zagorzała przeciwniczka sportu J. Szymaniak - za każdym razem jest przeciw jakimkolwiek inicjatywom z zakresu sportu, natomiast interesuje ją tylko i wyłącznie jej Klub Seniora i fundusze na tej Klub.

Radny nie jest po to, aby działał tylko w swoim interesie, lecz dla ogółu społeczności lokalnej.

Paweł Białczak @ 20:48, 14.03.2018r. IP: *.*.162.208

Jestem już po słowie z Karolem

Do Paweł Białczak @ 20:50, 14.03.2018r. IP: *.*.152.198

Cyt. "...mówiąc o starym wójcie ..."

Mówiąc o byłym, dawnym... wójcie, ale starym?
Nieładnie!

nrw @ 21:11, 14.03.2018r. IP: *.*.31.49

Pan dawny wójt nazywa się Kazimierz ORZEŁ czy ORZOŁ? Jeżeli Orzeł to pierwszy komentarz jest na miejscu, jeżeli Orzoł to jest błąd w nazwisku w komentarzu z przeprosinami...

Paweł Białczak @ 21:54, 14.03.2018r. IP: *.*.162.208

Potocznie wszyscy w Baranowie mówią stary wójt. Tak się przyjęło. Nie pomyślałem, że to może być takie obraźliwe... Kazimierz Orzoł.

BARANOWO @ 08:26, 15.03.2018r. IP: *.*.109.67

Proponuję zrobić wywiad z Klaudią Płoską, która gra obecnie w kobiecej ekstraklasie w piłkę nożną, a pochodzi z okolic Baranowa.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo