Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Kolarze KK24h sezon rozpoczęli w Gałkowie

Kolarze Klubu Kolarskiego 24h udanie rozpoczęli rywalizację w cyklu zawodów Mazury MTB. Pierwszy etap wystartował w Gałkowie, ale silna reprezentacja KK24h postarała się, aby powrócić z zawodami z okazałymi trofeami. Kto spisał się tym razem najlepiej?

Drużyna z czele z prezesem Markiem Karczewskim ośmiokrotnie stanęła na podium rywalizacji, a niewiele zabrakło, aby wyniki były jeszcze bardziej okazałe.
- Wspaniale przygotowana trasa przez organizatora Arkadiusza Całę wymusiła na zawodnikach maksimum wysiłku i koncentracji - podkreśla prezes KK24h Marek Karczewski. - Mazury charakteryzują się nie tylko pięknymi widokami, ale również wymagającym terenem na kolarskie trasy MTB. Tak było również w Gałkowie, ale najważniejsze, że sprzęt naszych zawodników był znakomicie przygotowany i nikt nie musiał schodzić z trasy z powodu defektu.

Podczas zawodów panowała świetna atmosfera, a kolarze KK24h zagrzewali się wzajemnie do boju, aby osiągnąć jak najlepszy zespołowy wynik. Najlepszy wynik na 58 km w klasyfikacji open wykręcił Mariusz Rynkiewicz z Łysych, który zajął 27 miejsce, dziesięć lokat niżej uplasował się Maciej Karwowski z Łomży, a 52 był Piotr Kowalski.

Na podium w swoich kategoriach wiekowych na dystansie 58 km stanęli z kolei drugi Wiesław Podeszwa z Ostrołęki i trzeci Wiesław Kamiński z Nowosiedlin. Na dystansie 29 km najlepszy wynik wykręcił Dariusz Aleksandrowicz i zajął trzynastą lokatę. Na podium w swoich kategoriach stanęli Zdzisław Szklarski z Kadzidła i Zenon Malinowski z Łomży, którzy uplasowali się na drugich lokatach.

W zawodach bardzo udanie rywalizowali najmłodsi reprezentanci KK24h. Pierwsze miejsce zarówno w kategorii wiekowej, jak i open wywalczyła Karolina Rynkiewicz, a trzeci w open i kategorii wiekowej był Mateusz Lendzioszek. Z powodzeniem rywalizowali również Mikołaj Rynkiewicz, Aleksandra Kowalska i Julia Karwowska. Poznaj szczegółowe wyniki udostępnione przez KK24h.

Kolejne emocje związane ze startem Klubu Kolarskiego 24h w Mazury MTB już w niedzielę, 22 kwietnia. Wówczas rywalizacja przeniesie się do Giżycka. Zdjęcia z pierwszego etapu można obejrzeć w galerii Pijącego_mleko.