« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 25 kwietnia 2018 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kartingowe testy w Wykrocie (zdjęcia, wideo)

Pierwsze sesje treningowe na torze w Kurpiowskiej Krainie w Wykrocie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem kartingowców z całego regionu. W sumie w ciągu weekendu na torze zaprezentowało się kilkuset kierowców rywalizujących bez ograniczeń.


Oficjalne otwarcie toru kartingowego w Kurpiowskiej Krainie w Wykrocie zostało przewidziane na wtorek, 1 maja. Zanim to tego dojdzie w najbliższe jeszcze dwa weekendy będzie można testować tor i gokarty wyposażone w silniki o mocy 6.5 KM i znacznie szybszymi 9 KM. Drugie z wymienionych gwarantują niezapomniane emocje bardziej doświadczonym kierowcom.

Reklama

 

Na torze do dyspozycji są kominiarki i kaski, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Kolejna okazja do testowania toru w piątek, 20 kwietnia w godz. 18.00 - 22.00 oraz w sobotę, 21 kwietnia i niedzielę, 22 kwietnia w godz. 12.00 - 22.00.

 

Tor jest oświetlony, co będzie umożliwiało rywalizację również w późnych godzinach wieczornych.wieczornych. Z toru może korzystać także, kto ma minimum 145 cm i będzie wstanie sam dosięgnąć pedałów gazu i hamulca. Jazda na torze jest bezpieczna, ale trzeba pamiętać, aby dostosowywać prędkość jazdy do nabytych umiejętności.W naszym serwisie sportowym rozstrzygnęliśmy konkurs, w którym było do wygrania pięć zaproszeń na tor, które będzie można zrealizować już w najbliższy weekend. Nagrody wylosowali Patryk, Emilia, Edyta, Oliwia i Eryk. Zwycięzców o wygranej powiadomiliśmy mailem.

 

Zobacz zdjęcia:
Testowe przejazdy na torze kartingowym w Kurpiowskiej Krainie w Wykrocie

 

Odsłon: 4167
Komentarzy: 11
09:10, 17.04.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Spychalski i Zarzycki w Visma Classic (zdjęcia)

Spychalski i Zarzycki w Visma Classic (zdjęcia)

Dwójka zawodników KS Spych Przystań Waldemar Spychalski i Wojciech Zarzycki w Finlandii zakończyła rywalizację w ostatnim maratonie narciarskim w Visma Classic 2018. Za kołem polarnym startowała cała plejada narciarzy klasycznych z całego świata.

Polska Liga Wraków w Dawii (zdjęcia, wideo)

Polska Liga Wraków w Dawii (zdjęcia, wideo)

Kilka tysięcy kibiców przyciągnęła pierwsza runda Polskiej Ligi Wraków w Dawii w gminie Łyse. Na świetnie przygotowanym torze offroadowym rywalizowało ponad siedemdziesiąt załóg z całego kraju. Każdy samochód był specjalnie przygotowany do tego typu wyścigu.

Wyścigi wraków zawitają do gminy Łyse (wideo)

Wyścigi wraków zawitają do gminy Łyse (wideo)

Pierwsza runda Polskiej Ligi Wraków zostanie przeprowadzona w Dawii w gminie Łyse. Do rywalizacji mogą przystąpić samochody, których wartość nie przekracza tysiąca złotych. Uczestnicy zmierzą się w rywalizacji na specjalnie przygotowanym torze.

Rusza sezon w wyścigach kartingowych (wideo)

Rusza sezon w wyścigach kartingowych (wideo)

Karting to wyścigi gokartów rozgrywane na specjalnych torach w różnych klasach w zależności od wieku kierowcy i pojemności silnika. Karting mogą uprawiać w Polsce dzieci od 8 roku życia, a także młodzież i dorośli bez ograniczeń. Chcesz spróbować swoich sił na torze?

Najlepsi ciężarowcy w wyciskaniu sztangi leżąc

Najlepsi ciężarowcy w wyciskaniu sztangi leżąc

Już po raz drugi zostały przeprowadzone zawody w wyciskaniu sztangi leżąc w siłowni hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta na ławce poziomej. Rywalizacja polegała na uzyskaniu jak największej liczby wyciśnięć sztangę o ciężarze 60 lub 100 kilogramów.

» Wasze komentarze

Paszcz20 @ 13:37, 17.04.2018r. IP: *.*.161.138

Że niby te lampy przy chodnikach mają zapewnić rywalizację w późnych godzinach wieczornych, czy jest jeszcze jakieś dodatkowe oświetlenie? :P

M @ 16:37, 17.04.2018r. IP: *.*.143.2

Długość tego toru przeraża.

cjjhad @ 18:01, 17.04.2018r. IP: *.*.220.142

Pomiaru czasu itp. też raczej nie ma... Plus jak wyżej - "przerażająca" dł. toru i lampy jako "oświetlenie". Wg mnie jako coś robić to konkretnie, a nie po łebkach i prowizorkę.

Waldek @ 18:03, 17.04.2018r. IP: *.*.31.137

Przecież to dopiero testy. Super wasze uwagi. Razem możemy więcej. Dzięki

Fanto Cola w oczy Smola @ 20:52, 17.04.2018r. IP: *.*.245.202

Przecież na tym torze nie da się wyprzedzić przeciwnika lub też przeciwników, jest on za wąski...

Adi @ 23:02, 17.04.2018r. IP: *.*.106.20

Legenda głosi że na tym torze jak się szybko jedzie to można własne plecy zobaczyć :)

Bobi @ 23:08, 17.04.2018r. IP: *.*.228.253

Jeśli ktoś czytał regulamin, a potwierdził to podpisując oświadczenie wie, że jest zakaz wyprzedzania na torze ;)

Krisu @ 12:25, 18.04.2018r. IP: *.*.228.184

Wiadoma rzecz, że każdy chce zarobić, ale nazywanie tego torem i urządzanie tam "wyścigów" to lekka przesada.
Pozdrawiam

do Bobi @ 15:25, 18.04.2018r. IP: *.*.165.16

Zgadza się, chyba faktycznie jest coś takiego w regulaminie. Byłem na tym torze i co ciekawe: Chłopak, który tam pracuje przed startem poinformował nas, że po pierwszym uderzeniu w oponę jest ostrzeżenie, a po drugim koniec wyścigu. Co to w ogóle za głupie zasady?! To po co te opony są? Dla ozdoby?

Organizator Toru Kartingowego @ 12:02, 21.04.2018r. IP: *.*.151.253

Witam serdecznie, dziękujemy za wszystkie Wasze uwagi i sugestie.
Tak jak informowaliśmy wcześniej w chwili obecnej mamy testowanie toru kartingowego ponieważ jest w dalszym ciągu w budowie i aranżacji. Mamy świadomość, że jest wiele niedociągnięć i niedoróbek dlatego prężnie działamy aby do 1 Maja tor był w pełni przygotowany do użytkowania :)
Z najważniejszych informacji jakie możemy WAM w chwili obecnej przekazać to 1 Maja będziemy mieli zainstalowany system pomiaru czasu - każdy będzie mógł zmierzyć swój czas i możliwości na naszym torze.
Dodatkowo będziemy mieli mocno doświetlony tor lampami ulicznymi, które zostaną postawione po weekendzie byśmy mogli wystartować z nocnym kartingiem.
Oczywiście każdą WASZĄ cenną uwagę bierzemy do siebie i dołożymy wszelkich starań by wszystkie mankamenty w trybie ekspresowym zostały naprawione :)
Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość - jest to nowa nasza dziedzina i myślę, że z czasem dojdziemy do perfekcji :)
Tymczasem zapraszamy dziś i jutro w godzinach 12:00 - 22:00 na dalsze testowanie do Kurpiowskiej Krainy :)

Organizator Toru Kartingowego @ 12:09, 21.04.2018r. IP: *.*.151.253

Dodam również, że bezpieczeństwo dla nas to podstawa. Jeżeli delikatnie zahaczysz band bądź uderzysz w sposób niewulgarny możesz dalej kontynuować swój przejazd gokartem. Zdarzyło się nam kilka sytuacji w miniony weekend, kiedy osoby jeżdżące po torze nie reagowały na ostrzeżenia i lekceważyły zaakceptowany regulamin toru więc w takich przypadkach takiego zawodnika dyskwalifikujemy natychmiast.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama


Najnowsze wideo