« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 13 lipca 2020 r., imieniny Irwina, Margarety, Sary

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rewkowski ze złotem w bowlingu (zdjęcia, wideo)

Łukasz Rewkowski z Ostrowi Mazowieckiej okazał się najlepszym zawodnikiem I Mistrzostw Ostrołęki w Bowlingu. W zawodach zorganizowanych z okazji pierwszych urodzin klubu Łubudu w finale pokonał ostrołęczanina Kamila Sienkiewicza 158:128.


W mistrzostwach Ostrołęki kręglarze rozpoczęli rywalizację od rundy eliminacyjnej, która miała wyłonić szesnastkę najlepszych zawodniczek i zawodników. W kolejnej 1/8 finału bowlingowe zmagania przeprowadzone zostały systemem pucharowym.

Reklama

 

Najwyżej sklasyfikowany zawodnik pierwszej rundy eliminacyjnej Patryk Ustaszewski zmierzył się z szesnastym po pierwszej rundzie Dawidem Wiernickim i odniósł zwycięstwo 146:130. W całej rozgrywce w ramach 1/8 finału nie zabrakło emocjonujących batalii o awans do ćwierćfinału. Najwyższy wynik drugiej rundy wykręcił Kamil Sienkiewicz, który pokonał Piotra Ładę 173:136.

 

Z każdą kolejną rundą emocje rosły, a świetne wyniki kręglarze zanotowali w ćwierćfinałach. Patryk Ustaszewski pokonał Arkadiusza Dobkowskiego 166:109, Łukasz Rewkowski wygrał z Radosławem Brzostkiem 191:136, Michał Kowalczyk pokonał Karola Kupisa 143:119, a Kamil Sienkiewicz odniósł zwycięstwo nad Marcinem Dmochowskim 180:145.

 

W półfinałowych partiach Patryk Ustaszewski musiał uznać wyższość Kamila Sienkiewicza 128:144, a Łukasz Rewkowski pokonał Michała Kowalczyka 159:144. W meczu o trzecie miejjsce Michał Kowalczyk rewelacyjnym wynikiem pokonał Patryka Ustaszewskiego 199:108. W finałowym spotkaniu Łukasz Rewkowski pokonał Kamila Sienkiewicza 158:128.

 

Najlepszą zawodniczką mistrzostw Ostrołęki okazała się Agnieszka Bacławska z wynikiem 119 punktów i odebrała puchar oraz nagrody specjalne od sponsorów imprezy.Puchary i nagrody najlepszym zawodnikom mistrzostw wręczyli radny miasta Ostrołęki Grzegorz Milewski, prezes Konrekt marketpozyczkowy.pl Marcin Śpiewak oraz właściciel Last Minute Service, a zarazem prezes OKB Łubudu Marcin Połatyński. Sponsorami zawodów byli Konkret marketpozyczkowy.pl Marcin Śpiewak, Spaja, radny miasta Ostrołęki Grzegorz Milewski, Led-in, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Autopuls i Last Minute Service.

 

Organizatorami zawodów byli Łubudu Bowling&Good Time oraz Sportowa Agencja Informacyjna ADmedia. Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja Ostrołęka i Telewizja Kablowa Esprit.

 

Zobacz zdjęcia:
I Mistrzostwa Ostrołęki w Bowlingu

 

Odsłon: 4719
Komentarzy: 0
10:03, 18.04.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kręglarze wciąż śrubują rekordy życiowe

Kręglarze wciąż śrubują rekordy życiowe

Kamil Sienkiewicz to obecnie rekordzista kręgielni Łubudu i zawodnik legitymujący się najlepszym wynikiem w historii ostrołęckiego bowlingu. Podczas zawodów ustanowił fenomenalny rekord 269 pkt i o pięć oczek wyprzedza kolejnego w zestawieniu zawodnika.

Hydral Bowling liderem WLB (zdjęcia, wideo)

Hydral Bowling liderem WLB (zdjęcia, wideo)

Hydral Bowling prowadzi zdecydowanie po dwóch kolejkach Wiosennej Ligi Bowlingowej. Kręglarze powrócili do rywalizacji po trzymiesięcznej przerwie, ale jak pokazała kolejna odsłona spotkań nie wypadli z bardzo dobrej dyspozycji. Kto spisał się najlepiej?

Bowlingowcy wznowią treningi i zawody

Bowlingowcy wznowią treningi i zawody

Już w najbliższy poniedziałek, 8 czerwca do treningów będą mogli powrócić ostrołęccy bowlingowcy. Wprowadzony stan epidemiczny sprawił, że po zaledwie jednej kolejce musiała zostać wstrzymana Wiosenna Liga Bowlingowa. Kiedy zostanie wznowiona?

Kręglarze wrócą do treningów i zawodów

Kręglarze wrócą do treningów i zawodów

Kręglarze są kolejną grupą sportowców w naszym mieście, która będzie mogła wrócić do treningów i rywalizacji w zawodach. Przymusowa przerwa w treningach trwała blisko trzy miesiące, ale klub ma już plany na jesienną część sezonu.

Filip Terlik doceniony przez prezydenta

Filip Terlik doceniony przez prezydenta

Stypendium sportowe trafi na konto Filipa Terlika z Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Kręglarz w minionym roku zdobył złoty medal na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów, co przełożyło się na powołanie do kadry narodowej na mistrzostwa Europy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo