Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Tuzin medali ratowników WOPR-OS w Żyrardowie

Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Julia Paudyna i Filip Paudyna reprezentowali WOPR-OS w drugim Grand Prix Polski 2018 w Ratownictwie Wodnym. W Żyrardowie podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli dwanaście medali.

Ratownicy WOPR-OS zdobyli sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy, a także zapisali na swoim koncie rekordy życiowe. Hubert Nakielski został najlepszym zawodnikiem w kategorii junior, w konkurencji 100 m kombinowane ustanowił nowy rekord Polski juniorów.

Hubert Nakielski zdobył siedem medali (pięć złotych, srebrny i brązowy). Na 200 m z przeszkodami zajął miejsce w kategorii junior i trzecie miejsce w kategorii open z czasem 1:58.96 s i ustanowił nowy rekord życiowy. Na 50 m holowanie manekina wygrał w kategorii junior i uplasował się na czwartej lokacie w kategorii open. W kolejnym starcie na 100 m holowanie manekina w płetwach zajął pierwsze miejsce w kategorii junior i pierwsze miejsce w kategorii open z czasem 51.77 s - nowy rekord życiowy, 100 m kombinowane pierwsze miejsce w kategorii junior i piątą lokatę w kategorii open z czasem 1:04.70, ustanawiając nie tylko nowy rekord życiowy, ale również rekord Polski juniorów. W ostatnim starcie na 100 m ratowanie z pasem zajął drugiej miejsce w kategorii junior.

Kolejny z reprezentantów WOPR-OS Mateusz Adamowski zdobył pięć medali - złoty i cztery srebrne. Na 200 m z przeszkodami zajął drugie miejsce w kategorii junior i ósme miejsce w kategorii open z czasem 2:10.54, gdzie ustanowił nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina uplasował się na drugiej lokacie w kategorii junior i był dziewiąty w kategorii open z czasem 33.51 s, gdzie ustanowił nowy rekord życiowy. Na 100 m holowanie manekina w płetwach zajął drugie miejsce w kategorii junior i siódme miejsce w kategorii open z czasem 54.86 s, z nowym rekordem życiowym. Srebro zdobył na 100 m kombinowane w kategorii junior i dziewiąte miejsce w kategorii open z czasem 1:13.38, również poprawiając najlepszy czas w karierze. Na 100 m ratowanie z pasem zdobył złoty medal w kategorii junior z czasem 1:01.35, również z nową życiówką.

Kamil Bojarski startujący w kategorii junior młodszy zajął dziewiąte miejsce na 100 m z przeszkodami z czasem 1:11.01 s, będącym nowym rekordem życiowy. Na 50 m holowanie manekina zajął dziewiąte miejsce z czasem 41.00 s, na 100 m holowanie manekina w płetwach był siódmy z czasem 1:05.60 s i nowym rekord życiowy. W ostatnich startach na 100 m kombinowane i 100 m ratowanie z pasem był odpowiednio ósmy i piąty.

Julia Paudyna, dla której był to pierwszy start po ponad rocznej przerwie w treningach w kategorii junior młodszy zajmowała następujące lokaty: 100 m z przeszkodami - 23, 50 m holowanie manekina - 22, 100 m holowanie manekina w płetwach - 21, 100 m ratowanie z pasem - 25.

Filip Paudyna, który swoją przygodę ze sportowym ratownictwem wodnym rozpoczął niespełna miesiąc temu, w swoich debiutanckich startach w kategorii młodzik zajmował następujące lokaty: 100 m z przeszkodami - 10, 50 m holowanie manekina - 8, 100 m holowanie manekina w płetwach - piąte.

- To kolejny, bardzo udany start moich zawodników. Jestem bardzo zadowolony zarówno ze zdobytych medali, osiągniętych czasów jak i z postawy moich podopiecznych, którzy poprzez osiągane wyniki potwierdzają swoją przynależność ścisłej czołówki krajowej - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski.

Odsłon: 13214