« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 18 listopada 2018 r., imieniny Klaudyny, Romana, Filipiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Tuzin medali ratowników WOPR-OS w Żyrardowie

Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Julia Paudyna i Filip Paudyna reprezentowali WOPR-OS w drugim Grand Prix Polski 2018 w Ratownictwie Wodnym. W Żyrardowie podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli dwanaście medali.


Ratownicy WOPR-OS zdobyli sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy, a także zapisali na swoim koncie rekordy życiowe. Hubert Nakielski został najlepszym zawodnikiem w kategorii junior, w konkurencji 100 m kombinowane ustanowił nowy rekord Polski juniorów.

Reklama

 

Hubert Nakielski zdobył siedem medali (pięć złotych, srebrny i brązowy). Na 200 m z przeszkodami zajął miejsce w kategorii junior i trzecie miejsce w kategorii open z czasem 1:58.96 s i ustanowił nowy rekord życiowy. Na 50 m holowanie manekina wygrał w kategorii junior i uplasował się na czwartej lokacie w kategorii open. W kolejnym starcie na 100 m holowanie manekina w płetwach zajął pierwsze miejsce w kategorii junior i pierwsze miejsce w kategorii open z czasem 51.77 s - nowy rekord życiowy, 100 m kombinowane pierwsze miejsce w kategorii junior i piątą lokatę w kategorii open z czasem 1:04.70, ustanawiając nie tylko nowy rekord życiowy, ale również rekord Polski juniorów. W ostatnim starcie na 100 m ratowanie z pasem zajął drugiej miejsce w kategorii junior.

 

Kolejny z reprezentantów WOPR-OS Mateusz Adamowski zdobył pięć medali - złoty i cztery srebrne. Na 200 m z przeszkodami zajął drugie miejsce w kategorii junior i ósme miejsce w kategorii open z czasem 2:10.54, gdzie ustanowił nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina uplasował się na drugiej lokacie w kategorii junior i był dziewiąty w kategorii open z czasem 33.51 s, gdzie ustanowił nowy rekord życiowy. Na 100 m holowanie manekina w płetwach zajął drugie miejsce w kategorii junior i siódme miejsce w kategorii open z czasem 54.86 s, z nowym rekordem życiowym. Srebro zdobył na 100 m kombinowane w kategorii junior i dziewiąte miejsce w kategorii open z czasem 1:13.38, również poprawiając najlepszy czas w karierze. Na 100 m ratowanie z pasem zdobył złoty medal w kategorii junior z czasem 1:01.35, również z nową życiówką.Kamil Bojarski startujący w kategorii junior młodszy zajął dziewiąte miejsce na 100 m z przeszkodami z czasem 1:11.01 s, będącym nowym rekordem życiowy. Na 50 m holowanie manekina zajął dziewiąte miejsce z czasem 41.00 s, na 100 m holowanie manekina w płetwach był siódmy z czasem 1:05.60 s i nowym rekord życiowy. W ostatnich startach na 100 m kombinowane i 100 m ratowanie z pasem był odpowiednio ósmy i piąty.

 

Julia Paudyna, dla której był to pierwszy start po ponad rocznej przerwie w treningach w kategorii junior młodszy zajmowała następujące lokaty: 100 m z przeszkodami - 23, 50 m holowanie manekina - 22, 100 m holowanie manekina w płetwach - 21, 100 m ratowanie z pasem - 25.

 

Filip Paudyna, który swoją przygodę ze sportowym ratownictwem wodnym rozpoczął niespełna miesiąc temu, w swoich debiutanckich startach w kategorii młodzik zajmował następujące lokaty: 100 m z przeszkodami - 10, 50 m holowanie manekina - 8, 100 m holowanie manekina w płetwach - piąte.

- To kolejny, bardzo udany start moich zawodników. Jestem bardzo zadowolony zarówno ze zdobytych medali, osiągniętych czasów jak i z postawy moich podopiecznych, którzy poprzez osiągane wyniki potwierdzają swoją przynależność ścisłej czołówki krajowej - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski.

Odsłon: 5331
Komentarzy: 0
09:15, 19.04.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepsi pływacy zmierzą się w mistrzostwach

Najlepsi pływacy zmierzą się w mistrzostwach

Blisko trzysta zawodniczek i zawodników przystąpi do rywalizacji w Parku Wodnym Aquarium w VII Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu. Na imprezę po raz kolejny zaprasza UKS Piątka Ostrołęka. Do zmagań w zawodach przystąpi pięć klubów pływackich z miasta.

Dziesięć medali WOPR-OS w Grand Prix Polski

Dziesięć medali WOPR-OS w Grand Prix Polski

Ratownicy WOPR-OS Hubert Nakielski, Kamil Bojarski i Maja Furmaniuk bardzo udanie zaprezentowali się w Grand Prix Polski w Kędzierzynie-Koźlu. W zawodach podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli aż dziesięć medali, w tym pięć z najcenniejszego kruszcu.

Medalowe lokaty UKS Piątka w Ciechanowie

Medalowe lokaty UKS Piątka w Ciechanowie

Bardzo udanie rywalizację w zawodach po wakacyjnej przerwie rozpoczęli reprezentanci UKS Piątka Ostrołęka. W zawodach o Puchar Książąt Mazowieckich w Ciechanowie podopieczne trenera Andrzeja Pyskły wywalczyli pięć medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

Medale Nakielskiego i Adamowskiego w Limerick

Medale Nakielskiego i Adamowskiego w Limerick

Bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski i Mateusz Adamowski w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w Limerick w Irlandii. W zawodach łupem ostrołęczan padły dwa srebrne i dwa brązowe medale.

Hubert Nakielski powalczy o medale w Australii

Hubert Nakielski powalczy o medale w Australii

Hubert Nakielski to jeden z najlepszych ratowników wodnych nie tylko w Polsce, ale również na Starym Kontynencie. Swoją świetną dyspozycję podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego będzie miał okazję udowodnić podczas Mistrzostw Europy i świata.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaBeeHero

Najnowsze wideo