« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 23 kwietnia 2019 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Tuzin medali ratowników WOPR-OS w Żyrardowie

Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Julia Paudyna i Filip Paudyna reprezentowali WOPR-OS w drugim Grand Prix Polski 2018 w Ratownictwie Wodnym. W Żyrardowie podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli dwanaście medali.


Ratownicy WOPR-OS zdobyli sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy, a także zapisali na swoim koncie rekordy życiowe. Hubert Nakielski został najlepszym zawodnikiem w kategorii junior, w konkurencji 100 m kombinowane ustanowił nowy rekord Polski juniorów.

Reklama

 

Hubert Nakielski zdobył siedem medali (pięć złotych, srebrny i brązowy). Na 200 m z przeszkodami zajął miejsce w kategorii junior i trzecie miejsce w kategorii open z czasem 1:58.96 s i ustanowił nowy rekord życiowy. Na 50 m holowanie manekina wygrał w kategorii junior i uplasował się na czwartej lokacie w kategorii open. W kolejnym starcie na 100 m holowanie manekina w płetwach zajął pierwsze miejsce w kategorii junior i pierwsze miejsce w kategorii open z czasem 51.77 s - nowy rekord życiowy, 100 m kombinowane pierwsze miejsce w kategorii junior i piątą lokatę w kategorii open z czasem 1:04.70, ustanawiając nie tylko nowy rekord życiowy, ale również rekord Polski juniorów. W ostatnim starcie na 100 m ratowanie z pasem zajął drugiej miejsce w kategorii junior.

 

Kolejny z reprezentantów WOPR-OS Mateusz Adamowski zdobył pięć medali - złoty i cztery srebrne. Na 200 m z przeszkodami zajął drugie miejsce w kategorii junior i ósme miejsce w kategorii open z czasem 2:10.54, gdzie ustanowił nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina uplasował się na drugiej lokacie w kategorii junior i był dziewiąty w kategorii open z czasem 33.51 s, gdzie ustanowił nowy rekord życiowy. Na 100 m holowanie manekina w płetwach zajął drugie miejsce w kategorii junior i siódme miejsce w kategorii open z czasem 54.86 s, z nowym rekordem życiowym. Srebro zdobył na 100 m kombinowane w kategorii junior i dziewiąte miejsce w kategorii open z czasem 1:13.38, również poprawiając najlepszy czas w karierze. Na 100 m ratowanie z pasem zdobył złoty medal w kategorii junior z czasem 1:01.35, również z nową życiówką.


Foton

Kamil Bojarski startujący w kategorii junior młodszy zajął dziewiąte miejsce na 100 m z przeszkodami z czasem 1:11.01 s, będącym nowym rekordem życiowy. Na 50 m holowanie manekina zajął dziewiąte miejsce z czasem 41.00 s, na 100 m holowanie manekina w płetwach był siódmy z czasem 1:05.60 s i nowym rekord życiowy. W ostatnich startach na 100 m kombinowane i 100 m ratowanie z pasem był odpowiednio ósmy i piąty.

 

Julia Paudyna, dla której był to pierwszy start po ponad rocznej przerwie w treningach w kategorii junior młodszy zajmowała następujące lokaty: 100 m z przeszkodami - 23, 50 m holowanie manekina - 22, 100 m holowanie manekina w płetwach - 21, 100 m ratowanie z pasem - 25.

 

Filip Paudyna, który swoją przygodę ze sportowym ratownictwem wodnym rozpoczął niespełna miesiąc temu, w swoich debiutanckich startach w kategorii młodzik zajmował następujące lokaty: 100 m z przeszkodami - 10, 50 m holowanie manekina - 8, 100 m holowanie manekina w płetwach - piąte.

- To kolejny, bardzo udany start moich zawodników. Jestem bardzo zadowolony zarówno ze zdobytych medali, osiągniętych czasów jak i z postawy moich podopiecznych, którzy poprzez osiągane wyniki potwierdzają swoją przynależność ścisłej czołówki krajowej - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski.

Odsłon: 6846
Komentarzy: 0
09:15, 19.04.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pływanie: Trzy medale Squatiny w stolicy

Pływanie: Trzy medale Squatiny w stolicy

Ośmioosobowa reprezentacja ostrołęckiej Squatiny wzięła udział w kolejnej edycji zawodów pływackich z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka". Na olimpijskim basenie, młodzi pływacy z Ostrołęki wywalczyli trzy medale i uzyskali wartościowe rezultaty.

Pływanie: Uniwersjada celem Angeliki Wikieł

Pływanie: Uniwersjada celem Angeliki Wikieł

Angelika Wikieł trenująca w Sekcji Pływackiej Narwi Ostrołęka zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Lublinie. Równie dobrze poradziła sobie też w kolejnej edycji zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski w Warszawie.

WOPR-OS: Trzynaście medali w Sochaczewie

WOPR-OS: Trzynaście medali w Sochaczewie

Trzynaście medali wywalczyła siedmioosobowa reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka w zawodach pierwszej rundy Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym w Sochaczewie. Kolejna odsłona Grand Prix odbędzie się 27 kwietnia w Ostrołęce.

Pływanie: Medalowe starty w Giżycku

Pływanie: Medalowe starty w Giżycku

Pływacy z ostrołęckich klubów Squatina i UKS Piątka wzięli udział XVI Międzynarodowych Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Giżycka. Wrócili z medalami. W zawodach wzięło udział 386 zawodników z 26 klubów z kraju i trzech zagranicznych.

Pływanie: Od młodzika do olimpijczyka

Pływanie: Od młodzika do olimpijczyka

Na początku marca pływacy ostrołęckiej Squatiny wzięli udział w silnie obsadzonych zawodach z cyklu “Od młodzika do olimpijczyka”, które odbyły się w Warszawie. W pierwszym starcie w tym roku, młodzi pływacy z Ostrołęki zdobyli cztery medale.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz




Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama



Serafin



BeeHero

Najnowsze wideo