« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rowerowe "Powitanie Wiosny" (zdjęcia, wideo)

Blisko dwieście osób stawiło się na starcie rowerowego rajdu "Powitanie Wiosny". Wspólna przejażdżka po terenach Kurpiowszczyzny spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Do pokonania była trasa o długości 25 km.


- Widać zawodowców i widać takich, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z rowerem, ale myślę, że wszyscy wiemy, że to może być ciekawa przygoda. Na pewno Państwo wiecie, że w tym roku ok. 7000 metrów będzie nowych ścieżek rowerowych w mieście. Razem z panem starostą planujemy piękną drogę do Myszyńca - podkreślał Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski.

Reklama

 

Z kolei Starosta Powiatu Ostrołęckiego Stanisław Kubeł podkreślał, że powiat cały czas dba o rozwój kolejnych ścieżek rowerowych.
- Cieszę się, że miłośników ścieżek rowerowych przybywa. My budujemy aktualnie taki ciąg Kadzidło-Łyse-Łączki do Puszczy Piskiej. Drugi właściwie skończony ze Szwendrowego Mostu przez Oberwię na Baranowo-Myszyniec-Czarnia, ale chcemy go połączyć też z Myszyniec-Wolkowe-Krysiaki. Będzie można z drugiej strony dojechać do Puszczy Piskiej i powstanie piękna pętla - wyliczał starosta Kubeł.

 

Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na blisko trzygodzinną przejażdżkę z wyznaczonymi przystankami, gdzie można było m.in. wysłuchać historycznych opowieści. Na zakończenie rajdu na uczestników w leśniczówce w Łęgu Starościńskim czekał poczęstunek oraz konkursy dla najmłodszych i losowanie nagród dla wszystkich rowerzystów.Organizatorem wydarzenia było Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Kolejna odsłona rowerowych wypraw po różnych zakątkach powiatu ostrołęckiego planowana jest na sobotę, 9 czerwca. Gdzie pojadą wówczas rowerzyści? O tym niebawem w naszym serwisie sportowym.

 

Zobacz zdjęcia:
Rodzinny Rajd Rowerowy "Powitanie Wiosny" do Łęgu Leśniczówki

 

Odsłon: 6720
Komentarzy: 2
07:22, 22.04.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

Uczestniczka @ 14:05, 23.04.2018r. IP: *.*.185.1

Wspaniała impreza ! Dziękujemy i prosimy o kolejny rajd!

Jacek @ 21:03, 27.04.2018r. IP: *.*.118.4

Ja również poproszę o kolejny rajd !

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo