Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Kolarze KK24h z sukcesami w Wilkasach (zdjęcia)

Reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h bardzo udanie zaprezentowali się na trzecim etapie Mazury MTB w Wilkasach. Po raz kolejny najlepsze miejsce w open zajął Maciej Karwowski z Łomży, który finiszował na dwunastej lokacie i trzeciej w swojej kategorii.

Pokonanie 52 km trasy Maciejowi Karwowskiemu zajęło 1:44.48. Dobre 21 miejsce w open wywalczył z kolei Mariusz Rynkiewicz z Łysych i uplasował się na piątej lokacie w swojej kategorii wiekowej. Wiesław Kamiński z Nowosiedlin z kolei stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii wiekowej i 23 w open.

Na podium w swoich kategoriach uplasowali się także drugi Wiesław Podeszwa z Ostrołęki i trzeci Zenon Malinowski z Łomży. Najdłuższego dystansu nie ukończył Piotr Kowalski z Zabrodzia. Na dystansie 36 km najlepiej spisał się z kolei Wojciech Kuszpa z Witówka, który był 16 w open i drugi w kategorii wiekowej.

Kolejne dobre lokaty w swoich kategoriach wywalczyli: Zdzisław Szklarski z Kadzidła - czwarty, Marek Karczewski z Czarnowca - piąty, Jarosław Makowiecki - siódmy, Michał Niegowski z Ludwikowa - ósmy, Michał Kołodziejczyk z Ostrołęki - szesnasty oraz Paweł Balcerak z Ostrołęki - osiemnasty. W gronie kobiet na dystansie 36 km wystartowała Maria Kamińska, która była czwarta w swojej kategorii.

Do rywalizacji ponownie przystąpili także najmłodsi kolarze KK24h, którzy rywalizowali w ramach Nicklodeon Race. Świetnie zaprezentowała się tym razem Aleksandra Kowalska z Zabrodzia, która na dystansie 6 km była pierwsza w kategorii open i w kategorii wiekowej. Z kolei Mateusz Lendzioszek z Ostrołęki i Karolina Rynkiewicz z Łysych również dwukrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium. Mikołaj Rynkiewicz był z kolei dwukrotnie szósty.

Pełne wyniki rywalizacji Klubu Kolarskiego 24h w załączniku. Kolejny, IV etap Mazury MTB został zaplanowany w niedzielę, 20 maja w Warchałach.

Klub Kolarski24h na trzecim etapie zawodów Mazury MTB w Wilkasach, fot. Pijący_Mleko