« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ponad pół tysiąca kilometrów Tomasza Jarkowskiego

Ponad pół tysiąca km i to jednego dnia na rowerze zaliczył reprezentant Klubu Kolarskiego 24h Tomasz Jarkowski podczas zawodów w Parczewie. Wyścig prowadził m.in. przez Kranystaw, Józefów, Janów Lubelski, Żółkiewę, Dąbrowę i finisz na stadionie w Parczewie.


Do wyścigu przystąpiło blisko dwustu śmiałków, z czego do mety dotarło 144 zawodników. Tomasz Jarkowski pokonał dystanst 510 km z czasie 17 godzin 39 minut i 15 sekund. Wynik uzyskany przez reprezentanta KK24h zapewnił mu bardzo wysokie dziesiąte miejsce w wyścigu open oraz trzynastej miejsce wśród wszystkich startujących.

Reklama

 

Zawody rozgrywane w Parczewie zaliczane do są do cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich, rozgrywane na 500-kilometrowej pętli. Trasa pierwszego etapu wiodła przez m.in. Krasnystaw, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski oraz Janów Lubelski. Na trasie znajdowało się sześć punktów kontrolnych, na których można było się posilić i odpocząć.

 

W zawodach rywalizowano w kategorii solo oraz w kategorii open.

- Kolarze zostali podzieleni na sześcioosobowe grupy, startujące co pięć minut, przy czym w kategorii solo zawodnicy po kilku kilometrach rozdzielali się, jadąc indywidualnie w odstępie co najmniej 100 m - tłumaczy Tomasz Jarkowski. - Pogoda podczas wyścigu była piękna, choć w pierwszej części trasy uczestnicy musieli zmierzyć się z dość silnym, niesprzyjającym wiatrem, który znacznie utrudniał jazdę.


Esprit

Tomasz Jarkowski w zawodach o blisko trzy godziny poprawił swój rekord. W zawodach KK24h rywalizował również Dariusz Aleksandrowicz, ale na finiszu dystansu musiał zrezygnować z przyczyn zdrowotnych z dalszej jazdy. Z kolei Michał Ciecierski z Miastkowa z grupy TriUnlimited, który w klasyfikacji solo zajął trzynastą lokatę z czasem 19 godzin 38 minut i 6 sekund.

Odsłon: 4797
Komentarzy: 5
08:52, 10.05.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

wojtek zarzycki @ 14:18, 10.05.2018r. IP: *.*.39.0

Czapki z głów. Gratulacje!!!

KK24h @ 14:47, 10.05.2018r. IP: *.*.109.254

GRATULACJE PANOWIE !!!

123123123 @ 21:33, 10.05.2018r. IP: *.*.204.87

niezle - na MTB czy na szosie?

KK24h @ 21:51, 10.05.2018r. IP: *.*.109.254

Oczywiście szosa :)

iza @ 08:25, 11.05.2018r. IP: *.*.116.140

510 km w nogach, 3 godz nad ranem a oni się uśmiechają! Panowie! pasję macie więc dużo zdrowia i tak trzymać!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo