Czwartek, 24 stycznia 2019 r., imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała

Dwa triumfy siatkarzy Energi Net w Białymstoku

Siatkarze Energi Net Ostrołęka odnieśli już dwa zwycięstwa w turnieju półfinałowym rozgrywek II ligi w Białymstoku. Podopieczni trenera Mateusza Mielnika już przed konfrontacją z SMS II PZPS Spała mogą świętować awans do wielkiego finału.

Biało-czerwoni rozpoczęli rywalizację w turnieju piątkowym meczem z Mickiewicz Kluczbork, który wygrali nieoczekiwanie pewnie 3:0. W pierwszym secie podopieczni trenera Mateusza Mielnika odnieśli zwycięstwo 25:17, a w kolejnych odsłonach meczu 25:16 i 25:20.

W drugim piątkowym spotkaniu turnieju półfinałowego w Białymstoku udanie zaprezentowali się gospodarze, którzy pokonali SMS II PZPS Spała 3:1 (25:17, 18:25, 25:23, 25:17). Wiele wskazywało na to, że drugi dzień turnieju na Podlasiu może decydować o losach awansu do finałowej rozgrywki.

W pierwszym sobotnim meczu doszło do niespodzianki, bowiem siatkarze SMS II PZPS Spała ulegli Mickiewiczowi Kluczbork 0:3 (15:25, 24:26, 17:25). W drugim meczu na parkiet wyszli siatkarze Energi Net i stoczyli zacięty, ale zwycięski bój z gospodarzem BAS Białystok 3:2.

W pierwszym secie biało-czerwoni wygrali 30:28. W drugiej partii lepsi byli gospodarze 25:16. W trzecim secie ponownie do głosu doszli podopieczni trenera Mateusza Mielnika i wygrali 25:22. W czwartej partii gospodarze wygrali 25:18 i doprowadzili do tie-breaku. W nim lepsza okazała się Energa Net zwyciężając 15:12.

Foton

Na zakończenie rywalizacji w niedzielnym meczach Energa Net Ostrołęka zmierzy się z SMS II PZPS Spała, a Mickiewicz Kluczbork w spotkaniu o awans do turnieju półfinałowego powalczy z gospodarzem BAS Białystok.