« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 2 kwietnia 2020 r., imieniny Franciszka, Władysława, Urbana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Grad medali ratowników WOPR-OS w Sochaczewie

Aż siedemnaście medali wywalczyli reprezentanci WOPR-OS w Mistrzostwach Mazowsza w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w Sochaczewie. W zawodach tytuł najlepsze zawodnika w swoich kategoriach wywalczyli Mateusz Adamowski i Karol Bojarski.


WOPR-OS tym razem reprezentowali: Natalia Nowicka, Maja Furmaniuk, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, którzy wywalczyli dziesięć złotych, sześć srebrnych i jeden brązowy medal. Ponadto Mateusz Adamowski został najlepszym zawodnikiem w kategorii junior, a Kamil Bojarski najlepszym zawodnikiem w kategorii junior młodszy.

Reklama

 

Natalia Nowicka w kategorii junior młodszy zdobyła cztery srebrne medale (100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m z pasem ratowniczym). Maja Furmaniuk dla której był to debiut w zawodach w sportowym ratownictwie wodnym, w kategorii młodzik zdobyła trzy medale: złoty na dystansie 50 holowanie manekina, srebrny na 100 m holowanie manekina w płetwach, brązowy na 100 m z przeszkodami.

 

Kamil Bojarski w kategorii junior młodszy wywalczył pięć medali, w tym cztery złote na dystansach: 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m kombinowane, 100 m z pasem ratowniczym oraz srebrny na dystansie 100 m z przeszkodami.Mateusz Adamowski w kategorii junior okazał się bezkonkurencyjny zdobywając pięć złotych medali na dystansach: 100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m kombinowane i 100 m z pasem ratowniczym.

 

- Start moich zawodników w Mistrzostwach Mazowsza był cennym sprawdzianem formy dla Mateusza i Kamila, którzy już za niecały miesiąc wystartują w Letnich Mistrzostwach Polski - mówi prezes, a zarazem trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Natomiast dla Natalii i Mai zawody te były doskonałą okazją do zdobycia doświadczenia startowego. Mimo okrojonego składu reprezentacji WOPR-OS, na starcie zabrakło m.in. Huberta Nakielskiego, wyniki osiągnięte przez moich zawodników są bardzo zadowalające.

Odsłon: 9256
Komentarzy: 0
07:30, 27.05.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo