« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Moja Ostrołęka

Aktualności

Grad medali ratowników WOPR-OS w Sochaczewie

Aż siedemnaście medali wywalczyli reprezentanci WOPR-OS w Mistrzostwach Mazowsza w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w Sochaczewie. W zawodach tytuł najlepsze zawodnika w swoich kategoriach wywalczyli Mateusz Adamowski i Karol Bojarski.


WOPR-OS tym razem reprezentowali: Natalia Nowicka, Maja Furmaniuk, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, którzy wywalczyli dziesięć złotych, sześć srebrnych i jeden brązowy medal. Ponadto Mateusz Adamowski został najlepszym zawodnikiem w kategorii junior, a Kamil Bojarski najlepszym zawodnikiem w kategorii junior młodszy.

Reklama

 

Natalia Nowicka w kategorii junior młodszy zdobyła cztery srebrne medale (100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m z pasem ratowniczym). Maja Furmaniuk dla której był to debiut w zawodach w sportowym ratownictwie wodnym, w kategorii młodzik zdobyła trzy medale: złoty na dystansie 50 holowanie manekina, srebrny na 100 m holowanie manekina w płetwach, brązowy na 100 m z przeszkodami.

 

Kamil Bojarski w kategorii junior młodszy wywalczył pięć medali, w tym cztery złote na dystansach: 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m kombinowane, 100 m z pasem ratowniczym oraz srebrny na dystansie 100 m z przeszkodami.


Esprit

Mateusz Adamowski w kategorii junior okazał się bezkonkurencyjny zdobywając pięć złotych medali na dystansach: 100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m kombinowane i 100 m z pasem ratowniczym.

 

- Start moich zawodników w Mistrzostwach Mazowsza był cennym sprawdzianem formy dla Mateusza i Kamila, którzy już za niecały miesiąc wystartują w Letnich Mistrzostwach Polski - mówi prezes, a zarazem trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Natomiast dla Natalii i Mai zawody te były doskonałą okazją do zdobycia doświadczenia startowego. Mimo okrojonego składu reprezentacji WOPR-OS, na starcie zabrakło m.in. Huberta Nakielskiego, wyniki osiągnięte przez moich zawodników są bardzo zadowalające.

Odsłon: 8759
Komentarzy: 0
07:30, 27.05.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym z dobrymi startami WOPR-OS (zdjęcia)

Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym z dobrymi startami WOPR-OS (zdjęcia)

Po raz kolejny rewelacyjne starty odnotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka, którzy podczas dziesiątej edycji zimowych mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym zdobyli czternaście medali, w tym: cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych.

Trzynaście medali WOPR-OS w Gdańsku (zdjęcia)

Trzynaście medali WOPR-OS w Gdańsku (zdjęcia)

Kolejny udany start odnotowali zawodnicy ostrołęckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W finałowej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego zdobyli trzynaście medali - 7 złotych i 6 srebrnych.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo