« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 20 października 2018 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kryszpin: Celem medal Mistrzostw Europy (wideo)

Damian Kryszpin świetnie zaprezentował się w debiutach kulturystycznych federacji WPF oraz Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Radomiu. Z zawodów nie tylko powrócił z okazałymi trofeami, ale również kwalifikacją na docelową imprezę - Mistrzostwa Europy.


W sumie na koncie zawodnika z Ostrowi Mazowieckiej, który trenuje pod okiem ostrołęckiego szkoleniowca Marcina Połatyńskiego znalazły się trzy złote medale, srebro i brąz. Pierwszego dnia podczas debiutów Damian Kryszpin zwyciężył w kategorii junior open, a drugie złote zdobył w kategorii -80 kg. Dodatkowo kolejny złoty medal otrzymał za najlepsze pozowanie w gronie zawodników ze wszystkich kategorii.

Reklama

 

W Mistrzostwach Polski Damian Kryszpin sięgnął po kolejne dwa medale w znacznie doborowym towarzystwie, zdobywając złoto w gronie juniorów oraz brąz w kategorii seniorów.

- Poziom zawodów był bardzo wysoki i jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że nie tylko zdobyłem złoty medal w gronie juniorów, ale również znalazłem się na podium w doborowym towarzystwie w gronie seniorów - podkreśla Damian Kryszpin. - Mistrzostwa Polski były dla mnie przepustką do Mistrzostw Europy. Otrzymałem powołanie i będę reprezentował nasz kraj w kategorii junior open. Do kluczowego startu miałem dwa tygodnie i mogłem pewne rzeczy jeszcze skorygować, poprawić i mam nadzieję, że zaprezentuję się jeszcze lepiej.

 

W Mistrzostwach Europy we Francji Damian Kryszpin chce walczyć o historyczny medal, ale zdaje sobie sprawę z faktu, że na zawody zjadą najlepsi zawodnicy ze Starego Kontynentu.- Każdy zakłada jadąc na najważniejszą imprezę sezonu, że chce walczyć o jak najwyższe trofeum i nikt nie celuje w przedostatnie miejsce - mówi szczerze Damian Kryszpin. - Na podium każdy chciałby bardzo stanąć, chociaż oczywiście sam wyjazd jest dużym wyróżnienie. Medal byłby jednak ukoronowaniem ciężkiej pracy przez cały sezon. To wszystko zweryfikuje jednak scena i sędziowie. Wiem, że to będzie oblężona kategoria, ale jedziemy walczyć o medal.

 

Odsłon: 4534
Komentarzy: 3
09:05, 01.06.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kettlebells w Bee Hero dla wszystkich (wideo)

Kettlebells w Bee Hero dla wszystkich (wideo)

Centrum Sportu Bee Hero zaprasza na cykl bezpłatnych treningów Kettlebell, których celem jest popularyzacja dyscypliny wśród mieszkańców naszego miasta. Trenerzy chcą zachęcić do zdrowego trybu życia, aktywności ruchowej, a jednocześnie świetnej zabawy.

Aleksander Waszkiewicz ze złotem (wideo)

Aleksander Waszkiewicz ze złotem (wideo)

Klub Sportowy Bee Hero Sports Center działa od zaledwie kilku miesięcy, ale może już teraz pochwalić się mistrzem Polski. Mowa o Aleksandrze Waszkiewiczu, który podczas rewelacyjnie zaprezentował się podczas zawodów przeprowadzonych w stolicy kraju.

Szachowe batalie dla Tadrzaka (zdjęcia, wideo)

Szachowe batalie dla Tadrzaka (zdjęcia, wideo)

Zwycięstwem Wojciecha Tadarzaka zakończył się Turniej Szachowy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do udziału w zawodach dzieci i młodzież zaprosił nauczyciel SP nr 10 i propagator gry w szachy Tadeusz Nalewajk. Chętnych do rywalizacji nie brakowało.

Szurnicki wycisnął 230 kg! (zdjęcia, wideo)

Szurnicki wycisnął 230 kg! (zdjęcia, wideo)

Już po raz czwarty Uczniowski Klub Sportowy Atleta zaprosił do rywalizacji w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc. Tym razem w obecności wielokrotnego mistrza kraju Mariusza Bartołowicza zostały przeprowadzone mistrzostwa Ostrołęki pełne rekordów.

Złoto i brąz Marii Pisarek w Diamond Cup 2018

Złoto i brąz Marii Pisarek w Diamond Cup 2018

Maria Pisarek wywalczyła dwa medale w międzynarodowych mistrzostwach IFBB Diamond Cup FIWE 2018. Zawodniczka trenuje i rozwija swoją pasję do kulturystyki w Klubie Sportów Sylwetkowych "Kuźnia". Ze stolicy kraju powróciła ze złotym i brązowym medalem.

» Wasze komentarze

Sv @ 14:56, 01.06.2018r. IP: *.*.18.25

Komentarz o literówkach usunięty. Ale poprawić tekst to już za trudne?

Hmm @ 12:01, 02.06.2018r. IP: *.*.51.37

Żal. Koksy. Szkoda neta.

Marcin @ 17:48, 02.06.2018r. IP: *.*.243.169

Damian drugim juniorem open w Europie WPF!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Fight Academy

BeeHero

Najnowsze wideo