« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kryszpin: Celem medal Mistrzostw Europy (wideo)

Damian Kryszpin świetnie zaprezentował się w debiutach kulturystycznych federacji WPF oraz Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Radomiu. Z zawodów nie tylko powrócił z okazałymi trofeami, ale również kwalifikacją na docelową imprezę - Mistrzostwa Europy.


W sumie na koncie zawodnika z Ostrowi Mazowieckiej, który trenuje pod okiem ostrołęckiego szkoleniowca Marcina Połatyńskiego znalazły się trzy złote medale, srebro i brąz. Pierwszego dnia podczas debiutów Damian Kryszpin zwyciężył w kategorii junior open, a drugie złote zdobył w kategorii -80 kg. Dodatkowo kolejny złoty medal otrzymał za najlepsze pozowanie w gronie zawodników ze wszystkich kategorii.

Reklama

 

W Mistrzostwach Polski Damian Kryszpin sięgnął po kolejne dwa medale w znacznie doborowym towarzystwie, zdobywając złoto w gronie juniorów oraz brąz w kategorii seniorów.

- Poziom zawodów był bardzo wysoki i jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że nie tylko zdobyłem złoty medal w gronie juniorów, ale również znalazłem się na podium w doborowym towarzystwie w gronie seniorów - podkreśla Damian Kryszpin. - Mistrzostwa Polski były dla mnie przepustką do Mistrzostw Europy. Otrzymałem powołanie i będę reprezentował nasz kraj w kategorii junior open. Do kluczowego startu miałem dwa tygodnie i mogłem pewne rzeczy jeszcze skorygować, poprawić i mam nadzieję, że zaprezentuję się jeszcze lepiej.

 

W Mistrzostwach Europy we Francji Damian Kryszpin chce walczyć o historyczny medal, ale zdaje sobie sprawę z faktu, że na zawody zjadą najlepsi zawodnicy ze Starego Kontynentu.- Każdy zakłada jadąc na najważniejszą imprezę sezonu, że chce walczyć o jak najwyższe trofeum i nikt nie celuje w przedostatnie miejsce - mówi szczerze Damian Kryszpin. - Na podium każdy chciałby bardzo stanąć, chociaż oczywiście sam wyjazd jest dużym wyróżnienie. Medal byłby jednak ukoronowaniem ciężkiej pracy przez cały sezon. To wszystko zweryfikuje jednak scena i sędziowie. Wiem, że to będzie oblężona kategoria, ale jedziemy walczyć o medal.

 

Odsłon: 3702
Komentarzy: 3
09:05, 01.06.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

UKS Atleta zaprasza na wyciskanie sztangi leżąc

UKS Atleta zaprasza na wyciskanie sztangi leżąc

Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka zaprasza do rywalizacji w zawodach w wielokrotnym wyciskaniu sztangi na ławce poziomej z obciążeniem 60 kg, 100 kg i open. Organizatorzy przewidzieli trzy kategorie, a udział w zawodach jest bezpłatny.

Kartingowe zaproszenia na tor przyznane (wideo)

Kartingowe zaproszenia na tor przyznane (wideo)

Karting to wyścigi gokartów rozgrywane na specjalnych torach w różnych klasach w zależności od wieku kierowcy i pojemności silnika. Karting mogą uprawiać w Polsce dzieci od 8 roku życia, a także młodzież i dorośli bez ograniczeń. Dla naszych Czytelników mamy nagrody.

Ostrołęccy żeglarze walczą w Grand Prix Mikołajek

Ostrołęccy żeglarze walczą w Grand Prix Mikołajek

Dwie reprezentacje ostrołęckich żeglarzy przystąpiły do rywalizacji w Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek w sezonie 2018. Od pierwszej eliminacji w regatach nie brakuje sukcesów mieszkańców naszego miasta i powiatu, którzy nie schodzą z podium.

Chcesz sprawdzić się w kartingu. Dołącz (wideo)

Chcesz sprawdzić się w kartingu. Dołącz (wideo)

Karting to wyścigi gokartów rozgrywane na specjalnych torach w różnych klasach w zależności od wieku kierowcy i pojemności silnika. Karting mogą uprawiać w Polsce dzieci od 8 roku życia, a także młodzież i dorośli bez ograniczeń. Chcesz spróbować swoich sił na torze?

W Lelisie powalczą w ringo o Kurpiowski Jantar

W Lelisie powalczą w ringo o Kurpiowski Jantar

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Nasiadki", Szkoła Podstawowa w Lelisie, Szkoła Podstawowa w Nasiadkach i CKBiS w Lelisie zapraszają na XII Ogólnopolski Turniej w Ringo "Kurpiowski Jantar". Dla najlepszych czekają medale i dyplomy.

» Wasze komentarze

Sv @ 14:56, 01.06.2018r. IP: *.*.18.25

Komentarz o literówkach usunięty. Ale poprawić tekst to już za trudne?

Hmm @ 12:01, 02.06.2018r. IP: *.*.51.37

Żal. Koksy. Szkoda neta.

Marcin @ 17:48, 02.06.2018r. IP: *.*.243.169

Damian drugim juniorem open w Europie WPF!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama


Najnowsze wideo