« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 15 sierpnia 2018 r., imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kryszpin: Celem medal Mistrzostw Europy (wideo)

Damian Kryszpin świetnie zaprezentował się w debiutach kulturystycznych federacji WPF oraz Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Radomiu. Z zawodów nie tylko powrócił z okazałymi trofeami, ale również kwalifikacją na docelową imprezę - Mistrzostwa Europy.


W sumie na koncie zawodnika z Ostrowi Mazowieckiej, który trenuje pod okiem ostrołęckiego szkoleniowca Marcina Połatyńskiego znalazły się trzy złote medale, srebro i brąz. Pierwszego dnia podczas debiutów Damian Kryszpin zwyciężył w kategorii junior open, a drugie złote zdobył w kategorii -80 kg. Dodatkowo kolejny złoty medal otrzymał za najlepsze pozowanie w gronie zawodników ze wszystkich kategorii.

Reklama

 

W Mistrzostwach Polski Damian Kryszpin sięgnął po kolejne dwa medale w znacznie doborowym towarzystwie, zdobywając złoto w gronie juniorów oraz brąz w kategorii seniorów.

- Poziom zawodów był bardzo wysoki i jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że nie tylko zdobyłem złoty medal w gronie juniorów, ale również znalazłem się na podium w doborowym towarzystwie w gronie seniorów - podkreśla Damian Kryszpin. - Mistrzostwa Polski były dla mnie przepustką do Mistrzostw Europy. Otrzymałem powołanie i będę reprezentował nasz kraj w kategorii junior open. Do kluczowego startu miałem dwa tygodnie i mogłem pewne rzeczy jeszcze skorygować, poprawić i mam nadzieję, że zaprezentuję się jeszcze lepiej.

 

W Mistrzostwach Europy we Francji Damian Kryszpin chce walczyć o historyczny medal, ale zdaje sobie sprawę z faktu, że na zawody zjadą najlepsi zawodnicy ze Starego Kontynentu.- Każdy zakłada jadąc na najważniejszą imprezę sezonu, że chce walczyć o jak najwyższe trofeum i nikt nie celuje w przedostatnie miejsce - mówi szczerze Damian Kryszpin. - Na podium każdy chciałby bardzo stanąć, chociaż oczywiście sam wyjazd jest dużym wyróżnienie. Medal byłby jednak ukoronowaniem ciężkiej pracy przez cały sezon. To wszystko zweryfikuje jednak scena i sędziowie. Wiem, że to będzie oblężona kategoria, ale jedziemy walczyć o medal.

 

Odsłon: 4177
Komentarzy: 3
09:05, 01.06.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Żeglarze z sukcesami w Grand Prix Mikołajek

Żeglarze z sukcesami w Grand Prix Mikołajek

Dwie załogi złożone z mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego rywalizują z sukcesami w kolejnych rundach eliminacyjnych Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek. Przed naszymi żaglarzami już tylko wielki finał zaplanowany na wrzesień.

Polska Liga Wraków po raz trzeci (zdjęcia, wideo)

Polska Liga Wraków po raz trzeci (zdjęcia, wideo)

Polska Liga Wraków cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem w Dawii w gminie Łyse i Wykrocie w gminie Myszyniec. Teraz rywalizacja przeniosła się się do Piątnicy, gdzie ponownie nie zabrakło emocjonujących wyścigów w dwóch kategoriach.

Strzelali z broni historycznej w Troszynie (zdjęcia)

Strzelali z broni historycznej w Troszynie (zdjęcia)

W czterech konkurencjach rywalizowali najlepsi strzelcy z kilku klubów z Mazowsza i Podlasia w otwartych zawodach z broni historycznej "Chwała Bohaterom Warszawy". Impreza została przeprowadzona w celu upamiętnienia wydarzeń 1 sierpnia 1944 roku.

Postrzelają w Troszynie z broni historycznej

Postrzelają w Troszynie z broni historycznej

Klub Strzelectwa Sportowego Obrońca Troszyn zaprasza do udziału w otwartych zawodach z broni historycznej "Chwała Bohaterom Warszawy". Impreza zostanie przeprowadzona w celu upamiętnienia wydarzeń 1 sierpnia 1944 roku. Chcesz dołączyć i wziąć udział?

Rajdy Konne ponownie zawitają do Szarłatu

Rajdy Konne ponownie zawitają do Szarłatu

Sportowo-Szkolny Klub Jeździecki Viritim w Szarfacie już po raz trzeci zaprasza na Mazowieckie Zawody w Sportowych Rajdach Konnych. Tym razem zostaną przeprowadzone Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w pięciu kategoriach (LL, L, P, N, 1*).

» Wasze komentarze

Sv @ 14:56, 01.06.2018r. IP: *.*.18.25

Komentarz o literówkach usunięty. Ale poprawić tekst to już za trudne?

Hmm @ 12:01, 02.06.2018r. IP: *.*.51.37

Żal. Koksy. Szkoda neta.

Marcin @ 17:48, 02.06.2018r. IP: *.*.243.169

Damian drugim juniorem open w Europie WPF!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Najnowsze wideo