« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 24 stycznia 2019 r., imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kryszpin: Celem medal Mistrzostw Europy (wideo)

Damian Kryszpin świetnie zaprezentował się w debiutach kulturystycznych federacji WPF oraz Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Radomiu. Z zawodów nie tylko powrócił z okazałymi trofeami, ale również kwalifikacją na docelową imprezę - Mistrzostwa Europy.


W sumie na koncie zawodnika z Ostrowi Mazowieckiej, który trenuje pod okiem ostrołęckiego szkoleniowca Marcina Połatyńskiego znalazły się trzy złote medale, srebro i brąz. Pierwszego dnia podczas debiutów Damian Kryszpin zwyciężył w kategorii junior open, a drugie złote zdobył w kategorii -80 kg. Dodatkowo kolejny złoty medal otrzymał za najlepsze pozowanie w gronie zawodników ze wszystkich kategorii.

Reklama

 

W Mistrzostwach Polski Damian Kryszpin sięgnął po kolejne dwa medale w znacznie doborowym towarzystwie, zdobywając złoto w gronie juniorów oraz brąz w kategorii seniorów.

- Poziom zawodów był bardzo wysoki i jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że nie tylko zdobyłem złoty medal w gronie juniorów, ale również znalazłem się na podium w doborowym towarzystwie w gronie seniorów - podkreśla Damian Kryszpin. - Mistrzostwa Polski były dla mnie przepustką do Mistrzostw Europy. Otrzymałem powołanie i będę reprezentował nasz kraj w kategorii junior open. Do kluczowego startu miałem dwa tygodnie i mogłem pewne rzeczy jeszcze skorygować, poprawić i mam nadzieję, że zaprezentuję się jeszcze lepiej.

 

W Mistrzostwach Europy we Francji Damian Kryszpin chce walczyć o historyczny medal, ale zdaje sobie sprawę z faktu, że na zawody zjadą najlepsi zawodnicy ze Starego Kontynentu.- Każdy zakłada jadąc na najważniejszą imprezę sezonu, że chce walczyć o jak najwyższe trofeum i nikt nie celuje w przedostatnie miejsce - mówi szczerze Damian Kryszpin. - Na podium każdy chciałby bardzo stanąć, chociaż oczywiście sam wyjazd jest dużym wyróżnienie. Medal byłby jednak ukoronowaniem ciężkiej pracy przez cały sezon. To wszystko zweryfikuje jednak scena i sędziowie. Wiem, że to będzie oblężona kategoria, ale jedziemy walczyć o medal.

 

Odsłon: 4944
Komentarzy: 3
09:05, 01.06.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Powróciły mroźne dni i lodowisko (wideo)

Powróciły mroźne dni i lodowisko (wideo)

Powróciły mroźne dni, a wraz nimi miejskie lodowisko na terenie stadionu przy ulicy Witosa, z którego można korzystać przez najbliższe dni. Z zamarzniętej tafli ponownie mogą korzystać łyżwiarze. Można spróbować swoich sił m.in. w hokeju na lodzie.

Koniec folwarku Juchniewicza

Koniec folwarku Juchniewicza

Robert Juchniewicz stracił stanowisko dyrektora Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce (MZOS-TiIT). Miejską spółką zajmującą się głównie sportem zarządzał od października 2007 roku.

Nowe kluby sportowe w Ostrołęce

Nowe kluby sportowe w Ostrołęce

Czterdzieści organizacji sportowych otrzymało w 2018 roku wsparcie miasta w realizacji zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej. Wiele wskazuje na to, że w tym roku o środki z budżetu Ostrołęki będzie wnioskowało więcej klubów, również nowych. 

Jak wspierać szkolenie i nie zapomnieć o seniorach?

Jak wspierać szkolenie i nie zapomnieć o seniorach?

Jakie kryteria powinny decydować przy podziale miejskiej dotacji na sport? Na to pytanie starają się odpowiedzieć przedstawiciele klubów i stowarzyszeń działających w Ostrołęce w trakcie spotkań odbywających w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta.

Kasa na sport od marszałka. Kluby składają wnioski

Kasa na sport od marszałka. Kluby składają wnioski

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej to zadanie na które zarząd województwa mazowieckiego przeznaczył sześć milionów złotych. Kluby i stowarzyszenia mają czas, aby przedstawić swoje oferty do 4 lutego 2019 roku. Warto złożyć wniosek już dziś.

» Wasze komentarze

Sv @ 14:56, 01.06.2018r. IP: *.*.18.25

Komentarz o literówkach usunięty. Ale poprawić tekst to już za trudne?

Hmm @ 12:01, 02.06.2018r. IP: *.*.51.37

Żal. Koksy. Szkoda neta.

Marcin @ 17:48, 02.06.2018r. IP: *.*.243.169

Damian drugim juniorem open w Europie WPF!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo