« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 5 kwietnia 2020 r., imieniny Ireny, Wincentego, Julianny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kantecki w Łubudu zdradzał tajniki gry w bowling

Na zaproszenie władz Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego do Łubudu Bowling&Good Time zawitał Przemysław Kantecki. Od lat związany z bowlingiem zawodnik i założyciel toruńskiej ligi bowlingowej podpowiadał jak grać i czym grać w popularną odmianę kręgli.


Kolebką bowlingu są Stany Zjednoczone, na naszym kontynencie korzenie tej gry oparte są o bardziej klastyczną wersje. Porównując się do innych krajów, raczej nie będziemy nigdy liderem w tej grze. Ale w naszym mieście bowling staje się coraz bardziej popularny i sprawia, że ostrołęczanie garną się do jego uprawiania.

Reklama

 

Jeszcze przed rokiem w pierwszych zawodach organizowanych w Łubudu wzięło udział niespełna szesnaście osób. Z każdym kolejnym turniejem uczestników przybywa i trzeba było wprowadzić limit 32 miejsc w każdych kolejnych zawodach. Dużym zainteresowaniem cieszą się również rozgrywki ligowe.

 

Każdy z zawodników ciężko pracuje, ale znajduje czas na to, aby wieczorową porą minimum dwa razy w tygodniu spotkać się na treningu. Regularne zajęcia dla wszystkich członków OKB Łubudu odbywają się w poniedziałki w godz. 19.00 - 23.00 i każdy może do nich dołączyć w wybranym przez siebie momencie.

 

Przemysław Kantecki podczas wizyty w Ostrołęce doradzał klubowiczom, jaką kulę kupić do gry w kręgle i jak odpowiednio dobrać buty. Nie zabrakło także tematów odnośnie odpowiedniego smarowania torów.
- Odpowiedni ciężar kuli, to taki, który po około 10-15 sekundach sprawi, że ręka zaczyna drżeć ze zmęczenia - mówi Przemysław Kantecki. - Jeśli możemy w tej pozycji kulę trzymać przez 30 sekund, tzn. że jest za lekka, jeśli nie potrafimy w ogóle wyciągnąć ręki z kulą, jest ona za ciężka.


Łubudu

Z pewnością to pierwsza wizyta Przemysława Kanteckiego w Ostrołęce, ale nie ostatnia. Cenne uwagi doświadczonego kręglarza mogą sprawić, że ostrołęczanie będą odnosić jeszcze bardziej wartościowe wyniki. Więcej informacji o klubie w dziale Kręgle. 

Odsłon: 5375
Komentarzy: 1
08:49, 07.06.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wiosenna Liga Bowlingowa. Zbierz drużynę i zagraj

Wiosenna Liga Bowlingowa. Zbierz drużynę i zagraj

Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprasza do wzięcia udziału w Wiosennej Lidze Bowlingowej. Rozgrywki zainaugurują już w poniedziałek 9 marca. Wciąż można dołączyć do grona uczestników ligi. Maksymalnie rywalizować będzie osiem drużyn.

Paweł Staśkiewicz triumfuje w Zielonej Górze

Paweł Staśkiewicz triumfuje w Zielonej Górze

Dwóch reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego rywalizowało w Grand Prix Polski w Zielonej Górze. Paweł Staśkiewicz, w kategorii amator, nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. Z kolei Filip Terlik, w formule sport, uplasował się na odległej 61 pozycji.

Filip Terlik w kadrze Polski na mistrzostwa Europy

Filip Terlik w kadrze Polski na mistrzostwa Europy

Polski Związek Kręglarski powołał do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów zawodnika Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Filip Terlik będzie reprezentował nasz kraj w holenderskim Tilburgu. Zawody odbędą się w dniach 3-13 kwietnia br.

Paweł Staśkiewicz ponownie świetny w Grudziądzu

Paweł Staśkiewicz ponownie świetny w Grudziądzu

W województwie kujawsko-pomorskim, w dniach 27 grudnia - 5 stycznia, odbyła się jedna z największych imprez bowlingowych w kraju. Na zawodach nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Rewelacyjnie wypadł Paweł Staśkiewicz.

Mikołajkowy turniej bowlingowy za nami. Łukasz Połatyński nie dał szans rywalom (zdjęcia)

Mikołajkowy turniej bowlingowy za nami. Łukasz Połatyński nie dał szans rywalom (zdjęcia)

W kręgielni Łubudu Bowling & Good Time spotkali się wczoraj zawodnicy z całego regionu, aby rywalizować w mikołajkowym turnieju. Po niezwykle emocjonujących bataliach najlepszy okazał się Łukasz Połatyński, prezes Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego.

» Wasze komentarze

Patryk @ 20:22, 07.06.2018r. IP: *.*.245.202

Sprzedam nowe buty do bowlingu, różne rozmiary, oraz rękawice do bowlingu.
Zapraszam do kontaktu.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo