« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 13 lipca 2020 r., imieniny Irwina, Margarety, Sary

Moja Ostrołęka

Aktualności

Połatyński z nowym rekordem miasta w bowlingu

Reprezentant OKB Łubudu Łukasz Połatyński legitymuje się obecnie najlepszym wynikiem w mieście. Podczas treningu członek zarządu Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego wykręcił rewelacyjny 234 punkty i poprawił najlepsze osiągnięcie Kamila Sienkiewicza - 227 pkt.


Łukasz Połatyński nie tylko ustanowił nowy rekord Ostrołęki, ale poprawił jednocześnie osiągnięcie Daniela Madraka, który do tej pory z wynikiem 211 punktów był rekordzistą toru numer jeden. Na torze numer trzy rekordzistą pozostaje Kamil Sienkiewicz - 227 punktów, na torze numer dwa Patryk Ustaszewski - 215 pkt, a na torze numer cztery Jacek Krajewski - 201 pkt.

Reklama

 

Reprezentanci OKB Łubudu osiągają coraz bardziej wartościowe wyniki inwestując w sprzęt, który ma zapewnić skuteczniejszą grę.
- Przede wszystkim trzeba rozróżnić bowling od kręgli - zaznacza Łukasz Połatyński. - Tu potocznie nazywane przez wszystkich "kręgle" my jako zawodnicy OKB Łubudu traktujemy jako sport. A wiadomo jak to w każdym sporcie, na wyniki i jakiekolwiek sukcesy składa się wiele czynników. Bardzo ważne a może i najważniejsze jest odpowiednie smarowanie toru, tak, aby kula którą rzucamy odpowiednio zareagowała w danej części toru.

 

Jak zaznacza Łukasz Połatyński rzucanie rotacyjne daje większe szanse na strike'a, czyli zbicie wszystkich kręgli przy pierwszym rzucie.
- Rzucając rotacyjnie mamy większe prawdopodobieństwo na trafienie w tzw "pocket" (między 1 a 3 kręgiel lub 1 a 2) i uzyskanie strike'a, czyli strącenie wszystkich kręgli za pierwszym rzutem - mówi Łukasz Połatyński. - Treningi, odpowiedni sprzęt, oraz przede wszystkim cenne wskazówki bardziej doświadczonych zawodników niż ja pomogły uzyskać mi wynik, który jest obecnie najwyższym wynikiem na naszej lokalnej kręgielni.Chcesz spróbować swoich sił w bowlingu i również dołączyć do OKB Łubudu? Regularne treningi w Łubudu odbywają się w poniedziałki w godz. 19.00 - 23.00.

Odsłon: 7118
Komentarzy: 0
07:50, 16.06.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kręglarze wciąż śrubują rekordy życiowe

Kręglarze wciąż śrubują rekordy życiowe

Kamil Sienkiewicz to obecnie rekordzista kręgielni Łubudu i zawodnik legitymujący się najlepszym wynikiem w historii ostrołęckiego bowlingu. Podczas zawodów ustanowił fenomenalny rekord 269 pkt i o pięć oczek wyprzedza kolejnego w zestawieniu zawodnika.

Hydral Bowling liderem WLB (zdjęcia, wideo)

Hydral Bowling liderem WLB (zdjęcia, wideo)

Hydral Bowling prowadzi zdecydowanie po dwóch kolejkach Wiosennej Ligi Bowlingowej. Kręglarze powrócili do rywalizacji po trzymiesięcznej przerwie, ale jak pokazała kolejna odsłona spotkań nie wypadli z bardzo dobrej dyspozycji. Kto spisał się najlepiej?

Bowlingowcy wznowią treningi i zawody

Bowlingowcy wznowią treningi i zawody

Już w najbliższy poniedziałek, 8 czerwca do treningów będą mogli powrócić ostrołęccy bowlingowcy. Wprowadzony stan epidemiczny sprawił, że po zaledwie jednej kolejce musiała zostać wstrzymana Wiosenna Liga Bowlingowa. Kiedy zostanie wznowiona?

Kręglarze wrócą do treningów i zawodów

Kręglarze wrócą do treningów i zawodów

Kręglarze są kolejną grupą sportowców w naszym mieście, która będzie mogła wrócić do treningów i rywalizacji w zawodach. Przymusowa przerwa w treningach trwała blisko trzy miesiące, ale klub ma już plany na jesienną część sezonu.

Filip Terlik doceniony przez prezydenta

Filip Terlik doceniony przez prezydenta

Stypendium sportowe trafi na konto Filipa Terlika z Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Kręglarz w minionym roku zdobył złoty medal na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów, co przełożyło się na powołanie do kadry narodowej na mistrzostwa Europy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo