« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 8 kwietnia 2020 r., imieniny Dionizego, Cezaryny, Radosława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Połatyński z nowym rekordem miasta w bowlingu

Reprezentant OKB Łubudu Łukasz Połatyński legitymuje się obecnie najlepszym wynikiem w mieście. Podczas treningu członek zarządu Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego wykręcił rewelacyjny 234 punkty i poprawił najlepsze osiągnięcie Kamila Sienkiewicza - 227 pkt.


Łukasz Połatyński nie tylko ustanowił nowy rekord Ostrołęki, ale poprawił jednocześnie osiągnięcie Daniela Madraka, który do tej pory z wynikiem 211 punktów był rekordzistą toru numer jeden. Na torze numer trzy rekordzistą pozostaje Kamil Sienkiewicz - 227 punktów, na torze numer dwa Patryk Ustaszewski - 215 pkt, a na torze numer cztery Jacek Krajewski - 201 pkt.

Reklama

 

Reprezentanci OKB Łubudu osiągają coraz bardziej wartościowe wyniki inwestując w sprzęt, który ma zapewnić skuteczniejszą grę.
- Przede wszystkim trzeba rozróżnić bowling od kręgli - zaznacza Łukasz Połatyński. - Tu potocznie nazywane przez wszystkich "kręgle" my jako zawodnicy OKB Łubudu traktujemy jako sport. A wiadomo jak to w każdym sporcie, na wyniki i jakiekolwiek sukcesy składa się wiele czynników. Bardzo ważne a może i najważniejsze jest odpowiednie smarowanie toru, tak, aby kula którą rzucamy odpowiednio zareagowała w danej części toru.

 

Jak zaznacza Łukasz Połatyński rzucanie rotacyjne daje większe szanse na strike'a, czyli zbicie wszystkich kręgli przy pierwszym rzucie.
- Rzucając rotacyjnie mamy większe prawdopodobieństwo na trafienie w tzw "pocket" (między 1 a 3 kręgiel lub 1 a 2) i uzyskanie strike'a, czyli strącenie wszystkich kręgli za pierwszym rzutem - mówi Łukasz Połatyński. - Treningi, odpowiedni sprzęt, oraz przede wszystkim cenne wskazówki bardziej doświadczonych zawodników niż ja pomogły uzyskać mi wynik, który jest obecnie najwyższym wynikiem na naszej lokalnej kręgielni.Chcesz spróbować swoich sił w bowlingu i również dołączyć do OKB Łubudu? Regularne treningi w Łubudu odbywają się w poniedziałki w godz. 19.00 - 23.00.

Odsłon: 6798
Komentarzy: 0
07:50, 16.06.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wiosenna Liga Bowlingowa. Zbierz drużynę i zagraj

Wiosenna Liga Bowlingowa. Zbierz drużynę i zagraj

Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprasza do wzięcia udziału w Wiosennej Lidze Bowlingowej. Rozgrywki zainaugurują już w poniedziałek 9 marca. Wciąż można dołączyć do grona uczestników ligi. Maksymalnie rywalizować będzie osiem drużyn.

Paweł Staśkiewicz triumfuje w Zielonej Górze

Paweł Staśkiewicz triumfuje w Zielonej Górze

Dwóch reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego rywalizowało w Grand Prix Polski w Zielonej Górze. Paweł Staśkiewicz, w kategorii amator, nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. Z kolei Filip Terlik, w formule sport, uplasował się na odległej 61 pozycji.

Filip Terlik w kadrze Polski na mistrzostwa Europy

Filip Terlik w kadrze Polski na mistrzostwa Europy

Polski Związek Kręglarski powołał do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów zawodnika Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Filip Terlik będzie reprezentował nasz kraj w holenderskim Tilburgu. Zawody odbędą się w dniach 3-13 kwietnia br.

Paweł Staśkiewicz ponownie świetny w Grudziądzu

Paweł Staśkiewicz ponownie świetny w Grudziądzu

W województwie kujawsko-pomorskim, w dniach 27 grudnia - 5 stycznia, odbyła się jedna z największych imprez bowlingowych w kraju. Na zawodach nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Rewelacyjnie wypadł Paweł Staśkiewicz.

Mikołajkowy turniej bowlingowy za nami. Łukasz Połatyński nie dał szans rywalom (zdjęcia)

Mikołajkowy turniej bowlingowy za nami. Łukasz Połatyński nie dał szans rywalom (zdjęcia)

W kręgielni Łubudu Bowling & Good Time spotkali się wczoraj zawodnicy z całego regionu, aby rywalizować w mikołajkowym turnieju. Po niezwykle emocjonujących bataliach najlepszy okazał się Łukasz Połatyński, prezes Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo