« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 2 kwietnia 2020 r., imieniny Franciszka, Władysława, Urbana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Tuzin medali WOPR-OS w Mistrzostwach Polski

Z dwunastoma medalami powrócili reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka z Letnich Mistrzostw Polski. W Szczecinie podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego zdobyli sześć złotych, trzy srebrne i trzy brązowe medale oraz zapisali na swoim koncie wartościowe rezultaty.


Zawody rozgrywane były na nowoczesnym 50-metrowym basenie w Szczecinie i zgromadziły na starcie ponad 160 najlepszych zawodniczek i zawodników z całego kraju. Drużynę WOPR-OS Ostrołęka prowadzoną przez trenera Dariusza Małkowskiego reprezentowali: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Karol Bojarski i Kamil Bojarski.

Reklama

- Moi podopieczni oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych oraz dwa rekordy Polski juniorów - zaznacza trener Dariusz Małkowski.

 

W klasyfikacji generalnej mistrzostw obejmującej wszystkie indywidualne starty tytuł mistrza Polski oraz miano najlepszego zawodnika w kategorii junior zdobył Hubert Nakielski, który także w kategorii open wśród seniorów uplasował się na drugiej pozycji zdobywając tytuł wicemistrza Polski. Tuż za Hubertem w kategorii junior uplasował się Mateusz Adamowski zdobywając tytuł wicemistrza Polski. Bardzo udane starty naszych zawodników zaowocowały również zajęciem trzeciego miejsca w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn oraz zajęciem pierwszego miejsca w rankingu medalowym wśród juniorów.

Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych zdobył w sumie aż dziewięć medali (sześć złotych, dwa srebrne i brązowy), a jego rywalizacja ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna zaangażowania. Na szczególną uwagą zasługuje pierwsze miejsce wśród juniorów i nowy rekord Polski w tej kategorii wiekowej oraz drugie miejsce w seniorach na dystansie 200 m super ratownik z czasem 2:14.47 s, co dało złoto wśród juniorów i drugą lokatę wśród seniorów z nowym rekordem Polski juniorów.

 

Mateusz Adamowski w swoich startach w kategorii junior zdobył w sumie trzy medale - srebrny i dwa brązowe. Na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 35.24 s zajął trzecie miejsce, na dystansie 100 m ratownik zdobył brąz z czasem 1:01.32 s. Srebro wywalczył na dystansie 200 m super ratownik z czasem 2:38.65. Zdobywając medale poprawiał również rekordy życiowe.


JBB

Najmłodszy reprezentant WOPR-OS Kamil Bojarski we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe.
- Mimo że tym razem Karol nie zdobył medali to jego starty należy uznać za bardzo udane - podkreśla szkoleniowiec WOPR-OS Dariusz Małkowski.

Odsłon: 10120
Komentarzy: 0
09:02, 22.06.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo