Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Świetna gra Kamila Woźniaka i złoto w Piszu

Reprezentant Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego Kamil Woźniak świetnie zaprezentował się w Mistrzostwach Pisza. W singlowej rywalizacji na kortach ziemnych po bardzo zaciętej i emocjonującej walce odniósł zwycięstwo, zdobywając złoty medal.

Reklama Ostrołęczanin w pierwszej rundzie otrzymał wolny los. W drugiej pojedynku pokonał Adam Gumolińskiego z Mławy w dwóch setach 6:4 6:4. Kolejny pojedynek to już ćwierćfinałowy, w którym reprezentant OST pokonał Macieja Kudyka z Giżycka 7:6 2:6 11:9.

W półfinałowym starciu Kamil Woźniak dość łatwo pokonał Tomasza Szabłowskiego z Zambrowa 6:3 6:3. W finałowym pojedynku już tak łatwo i przyjemnie nie było. W pierwszym secie Kamil Woźniak pokonał Krzysztofa Bułkowskiego 6:3, w drugim uległ 5:7, ale w tie-breaku wygrał 10:8.

W turnieju zaprezentowali się także Piotr Mrozek z Ostrołęki i Mirosław Mazuch z Pupkowizny, ale nie dotarli do strefy medalowej. Z pewnością dla Kamila Woźniaka występ w Piszu to dobry prognostyk przed zbliżającymi się dużymi krokami III Mistrzostwami Powiatowymi (7-8 lipca) i Singlowymi Mistrzostwami Ostrołęki (21-22 lipca). Obie imprezy zostaną rozegrane na kortach ziemnych przy ulicy Hallera.