« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 22 lutego 2019 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska w reprezentacji Polski na Londyn!

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Magdalena Żebrowska ma za sobą bardzo udane starty, ale sezon dla niej nabiera coraz większego tempa. Utalentowana zawodniczka pochodząca z Lelisa znalazła się w kadrze na Athletics World Cup w Londynie.


Polska wysyła do Londynu silną drużynę z rekordzistką świata w rzucie młotem Anitą Włodarczyk na czele, a także Wojciechem Nowickim, Michałem Haratykiem, czy też Anną Jagaciak-Michalską, która będzie pełnić rolę kapitana naszej reprezentacji.

Reklama

 

W skoku w dal w Londynie Polskę reprezentować będzie Magdalena Żebrowska. Wychowanka OKLA Ostrołęka, a obecnie zawodniczka KS Podlasie Białystok legitymuje się bardzo dobrym wynikiem 6.30 m. Podczas ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sieradzu wywalczyła złoty medal, sięgając po to trofeum po raz trzeci z rzędu.

 

- Udział w tak prestiżowej imprezie to jest po prostu coś niewyobrażalnego dla mnie - podkreśla Magdalena Żebrowska. - Wielu lekkoatletów z całego globu chciałoby wystartować w Pucharze Świata w Londynie, a wybrano tylko osiem krajów, w tym Polskę i w tym również mnie. Pierwszy mój występ na międzynarodowej imprezie seniorskiej i od razu będzie to takie show. Wiem, że mam sporo szczęścia, że znalazłam się na liście składu reprezentacji Polski. Muszę to wykorzystać. Nie ukrywam, że będzie to trudny sprawdzian moich możliwości. Będę skakać z lepszymi, bardziej doświadczonymi zawodniczkami, z którymi w tym momencie po prostu nie mam szans, ale mimo to, dam z siebie wszystko i potraktuję to jako cenną lekcję na przyszłość.


Fight

Rywalami Polski będą reprezentacje USA, RPA, Chin, Jamajki, Niemiec, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Więcej o ostatnich startach Magdaleny Żebrowskiej piszemy w dziale Lekkoatletyka.

Odsłon: 7510
Komentarzy: 2
08:40, 08.07.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kornelia Suchecka ósma na Mistrzostwach Polski

Kornelia Suchecka ósma na Mistrzostwach Polski

Kornelia Suchecka reprezentowała UKS Siódemka Ostrołęka podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które w ostatni weekend odbyły się toruńskiej hali Arena. W Toruniu startowali też byli zawodnicy ostrołęckich klubów: Daniel Gadomski i Magdalena Żebrowska. 

HMP w Toruniu: Marta skoczyła na miarę oczekiwań

HMP w Toruniu: Marta skoczyła na miarę oczekiwań

Trzy zawodniczki reprezentowały barwy UKS Siódemka Ostrołęka podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Toruniu. Najlepiej wypadła Marta Łada, która zajęła piąte miejsce w trójskoku. W biegach wystartowały Magdalena Lenkiewicz i Paulina Pilarska.

OKLA z rekordami, ale bez medalu w HMP w Toruniu

OKLA z rekordami, ale bez medalu w HMP w Toruniu

Trójka reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Toruniu. Z zawodów podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego powrócili z mieszanych nastrojach.

Ciekawa wycieczka na sportowe areny z OKLA

Ciekawa wycieczka na sportowe areny z OKLA

Uczniowie szkół podstawowych z Ostrołęki oraz z powiatu ostrołęckiego i Chorzel wzięli udział w bardzo interesującej wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było propagowanie lekkoatletyki przez naukę i zabawę. Uczniowie kibicowali sportowcom podczas mityngu Copernicus Cup.

Lekkoatleci OKLA już po zimowych obozach

Lekkoatleci OKLA już po zimowych obozach

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki mają za sobą bardzo pracowity okres podczas zimowych zgrupowań. Podopieczni trenerów Bartosza Witkowskiego i Andrzeja Danelskiego trenowali w Borowicach, Spale i Białymstoku, korzystając z dobrych warunków.

» Wasze komentarze

Marek Kowalski @ 09:34, 08.07.2018r. IP: *.*.0.83

nie skazuj się od razu na porazkie mloda kobieto, jedziesz zdobyc medal a nie tylko już masz zaszczyt!! Ostroleka oczywiście nie mogla jej zatrzymać! bialystok może

picnawode @ 12:42, 08.07.2018r. IP: *

ma duże chrapy może biegać

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo