« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 21 listopada 2018 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska w reprezentacji Polski na Londyn!

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Magdalena Żebrowska ma za sobą bardzo udane starty, ale sezon dla niej nabiera coraz większego tempa. Utalentowana zawodniczka pochodząca z Lelisa znalazła się w kadrze na Athletics World Cup w Londynie.


Polska wysyła do Londynu silną drużynę z rekordzistką świata w rzucie młotem Anitą Włodarczyk na czele, a także Wojciechem Nowickim, Michałem Haratykiem, czy też Anną Jagaciak-Michalską, która będzie pełnić rolę kapitana naszej reprezentacji.

Reklama

 

W skoku w dal w Londynie Polskę reprezentować będzie Magdalena Żebrowska. Wychowanka OKLA Ostrołęka, a obecnie zawodniczka KS Podlasie Białystok legitymuje się bardzo dobrym wynikiem 6.30 m. Podczas ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sieradzu wywalczyła złoty medal, sięgając po to trofeum po raz trzeci z rzędu.

 

- Udział w tak prestiżowej imprezie to jest po prostu coś niewyobrażalnego dla mnie - podkreśla Magdalena Żebrowska. - Wielu lekkoatletów z całego globu chciałoby wystartować w Pucharze Świata w Londynie, a wybrano tylko osiem krajów, w tym Polskę i w tym również mnie. Pierwszy mój występ na międzynarodowej imprezie seniorskiej i od razu będzie to takie show. Wiem, że mam sporo szczęścia, że znalazłam się na liście składu reprezentacji Polski. Muszę to wykorzystać. Nie ukrywam, że będzie to trudny sprawdzian moich możliwości. Będę skakać z lepszymi, bardziej doświadczonymi zawodniczkami, z którymi w tym momencie po prostu nie mam szans, ale mimo to, dam z siebie wszystko i potraktuję to jako cenną lekcję na przyszłość.


JBB

Rywalami Polski będą reprezentacje USA, RPA, Chin, Jamajki, Niemiec, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Więcej o ostatnich startach Magdaleny Żebrowskiej piszemy w dziale Lekkoatletyka.

Odsłon: 6682
Komentarzy: 2
08:40, 08.07.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Biegnij dla Niepodległej z BBL. Dołączycie?

Biegnij dla Niepodległej z BBL. Dołączycie?

Grupa Biegam Bo Lubię Ostrołęka zaprasza do wzięcia udziału w Biegu Niepodległościowym. Do pokonania uczestnicy będą mieli 5 km. Zanim dołączą do rywalizacji na stadionie miejskim przy ulicy Witosa odśpiewają wspólnie hymn, a następnie wyruszą w trasę.

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Przemysław Dąbrowski kolejny bardzo duży sukces zanotował w PKO Rzeszów Maraton rozgrywanym już po raz szósty. Zawodnik z Rzekunia trasę o długości 42.195 km pokonał w czasie 2:32:07 i uplasował się na najniższym stopniu podium. Kto wygrał?

Przełajowe zmagania o medale (zdjęcia, wideo)

Przełajowe zmagania o medale (zdjęcia, wideo)

Do bardzo ciekawej i emocjonującej batalii doszło w sobotnie przedpołudnie na terenach położonych nad Narwią. Dzieci i młodzież walczyły o medale w międzypowiatowych mistrzostwach w biegach przełajowych i awans do finałów Mazowsza.

Przełajowe batalie nad Narwią (zdjęcia, wideo)

Przełajowe batalie nad Narwią (zdjęcia, wideo)

Blisko półtora tysiąca młodych biegaczy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego przystąpiło do przełajowej rywalizacji na terenach położonych nad Narwią. Chętnych lekkoatletów do zmagań w imprezie organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy nie brakowało.

Fenomen imprezy w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Fenomen imprezy w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Startym organizowany przez KS Arco Ławy po raz kolejny przyciągnął do rywalizacji blisko 250 zawodniczek i zawodników. Impreza stała się największym biegowym świętem w powiecie ostrołęckim i cieszy się ogromnym zainteresowanie. Na czym polega jej fenomen?

» Wasze komentarze

Marek Kowalski @ 09:34, 08.07.2018r. IP: *.*.0.83

nie skazuj się od razu na porazkie mloda kobieto, jedziesz zdobyc medal a nie tylko już masz zaszczyt!! Ostroleka oczywiście nie mogla jej zatrzymać! bialystok może

picnawode @ 12:42, 08.07.2018r. IP: *

ma duże chrapy może biegać

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo