« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 20 lipca 2018 r., imieniny Czesława, Hieronima, Eliasza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska w reprezentacji Polski na Londyn!

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Magdalena Żebrowska ma za sobą bardzo udane starty, ale sezon dla niej nabiera coraz większego tempa. Utalentowana zawodniczka pochodząca z Lelisa znalazła się w kadrze na Athletics World Cup w Londynie.


Polska wysyła do Londynu silną drużynę z rekordzistką świata w rzucie młotem Anitą Włodarczyk na czele, a także Wojciechem Nowickim, Michałem Haratykiem, czy też Anną Jagaciak-Michalską, która będzie pełnić rolę kapitana naszej reprezentacji.

Reklama

 

W skoku w dal w Londynie Polskę reprezentować będzie Magdalena Żebrowska. Wychowanka OKLA Ostrołęka, a obecnie zawodniczka KS Podlasie Białystok legitymuje się bardzo dobrym wynikiem 6.30 m. Podczas ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sieradzu wywalczyła złoty medal, sięgając po to trofeum po raz trzeci z rzędu.

 

- Udział w tak prestiżowej imprezie to jest po prostu coś niewyobrażalnego dla mnie - podkreśla Magdalena Żebrowska. - Wielu lekkoatletów z całego globu chciałoby wystartować w Pucharze Świata w Londynie, a wybrano tylko osiem krajów, w tym Polskę i w tym również mnie. Pierwszy mój występ na międzynarodowej imprezie seniorskiej i od razu będzie to takie show. Wiem, że mam sporo szczęścia, że znalazłam się na liście składu reprezentacji Polski. Muszę to wykorzystać. Nie ukrywam, że będzie to trudny sprawdzian moich możliwości. Będę skakać z lepszymi, bardziej doświadczonymi zawodniczkami, z którymi w tym momencie po prostu nie mam szans, ale mimo to, dam z siebie wszystko i potraktuję to jako cenną lekcję na przyszłość.Rywalami Polski będą reprezentacje USA, RPA, Chin, Jamajki, Niemiec, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Więcej o ostatnich startach Magdaleny Żebrowskiej piszemy w dziale Lekkoatletyka.

Odsłon: 3902
Komentarzy: 2
08:40, 08.07.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

OKLA szykuje się do startu w Chorzowie

OKLA szykuje się do startu w Chorzowie

Mistrzostwa Polski U18 będą kolejnym dużym wyzwaniem czekającym zawodniczki i zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. W zawodach na nowym stadionie w Chorzowie zaprezentuje się najprawdopodobniej trójka reprezentantów klubu.

Trzy złota Ewy Bartosik i specjalne wyróżnienie

Trzy złota Ewy Bartosik i specjalne wyróżnienie

Świetne wyniki zapisała na swoim koncie Ewa Bartosik w Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu. Zawodniczka współpracująca z trenerem Bartoszem Witkowskim zgarnęła trzy złote medale i tytuł dla najlepszej zawodniczki całej imprezy.

Żebrowska po raz trzeci mistrzynią Polski! (wideo)

Żebrowska po raz trzeci mistrzynią Polski! (wideo)

Magdalena Żebrowska po raz trzeci z rzędu została Młodzieżową Mistrzynią Polski w skoku w dal. Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, obecnie reprezentująca KS Podlasie Białystok w najlepszej próbie skoczyła 6.13 m i wywalczyła złoto.

Przedwakacyjny sukces Dąbrowskiego w Platerowie

Przedwakacyjny sukces Dąbrowskiego w Platerowie

Przemysław Dąbrowski startem w Platerowie zakończył drugą część sezonu. W zawodach na dystansie 10 km reprezentant gminy Rzekuń uzyskał najlepszy wynik w 2018 roku 31 minut i 18 sekund. Drugiego Alexa Sanko z Białorusi wyprzedził o trzy sekundy.

Niedźwiecki ze srebrem, Olszewska z brązem

Niedźwiecki ze srebrem, Olszewska z brązem

To była kolejna bardzo udana impreza mistrzowska w wykonaniu reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Tym razem Damian Niedźwiecki i Magdalena Olszewska z powodzeniem rywalizowali o medale Mistrzostw Polski U20 we Włocławku.

» Wasze komentarze

Marek Kowalski @ 09:34, 08.07.2018r. IP: *.*.0.83

nie skazuj się od razu na porazkie mloda kobieto, jedziesz zdobyc medal a nie tylko już masz zaszczyt!! Ostroleka oczywiście nie mogla jej zatrzymać! bialystok może

picnawode @ 12:42, 08.07.2018r. IP: *

ma duże chrapy może biegać

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Najnowsze wideo