« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 22 września 2018 r., imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska w reprezentacji Polski na Londyn!

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Magdalena Żebrowska ma za sobą bardzo udane starty, ale sezon dla niej nabiera coraz większego tempa. Utalentowana zawodniczka pochodząca z Lelisa znalazła się w kadrze na Athletics World Cup w Londynie.


Polska wysyła do Londynu silną drużynę z rekordzistką świata w rzucie młotem Anitą Włodarczyk na czele, a także Wojciechem Nowickim, Michałem Haratykiem, czy też Anną Jagaciak-Michalską, która będzie pełnić rolę kapitana naszej reprezentacji.

Reklama

 

W skoku w dal w Londynie Polskę reprezentować będzie Magdalena Żebrowska. Wychowanka OKLA Ostrołęka, a obecnie zawodniczka KS Podlasie Białystok legitymuje się bardzo dobrym wynikiem 6.30 m. Podczas ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sieradzu wywalczyła złoty medal, sięgając po to trofeum po raz trzeci z rzędu.

 

- Udział w tak prestiżowej imprezie to jest po prostu coś niewyobrażalnego dla mnie - podkreśla Magdalena Żebrowska. - Wielu lekkoatletów z całego globu chciałoby wystartować w Pucharze Świata w Londynie, a wybrano tylko osiem krajów, w tym Polskę i w tym również mnie. Pierwszy mój występ na międzynarodowej imprezie seniorskiej i od razu będzie to takie show. Wiem, że mam sporo szczęścia, że znalazłam się na liście składu reprezentacji Polski. Muszę to wykorzystać. Nie ukrywam, że będzie to trudny sprawdzian moich możliwości. Będę skakać z lepszymi, bardziej doświadczonymi zawodniczkami, z którymi w tym momencie po prostu nie mam szans, ale mimo to, dam z siebie wszystko i potraktuję to jako cenną lekcję na przyszłość.Rywalami Polski będą reprezentacje USA, RPA, Chin, Jamajki, Niemiec, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Więcej o ostatnich startach Magdaleny Żebrowskiej piszemy w dziale Lekkoatletyka.

Odsłon: 5933
Komentarzy: 2
08:40, 08.07.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Piąty raz pobiegli przez Przystań (zdjęcia, wideo)

Piąty raz pobiegli przez Przystań (zdjęcia, wideo)

Przemysław Dąbrowski z gminy Rzekuń zwyciężył w V Biegu 3P Przełajem Przez Przystań na najbardziej prestiżowym dystansie 10 km w rywalizacji open. Linię mety przekroczył z czasem 38 minut i 30 sekund. Poznaj najlepszych zawodników imprezy.

Test Coopera dla wszystkich (zdjęcia, wideo)

Test Coopera dla wszystkich (zdjęcia, wideo)

UKS Clan Ostrołęka po raz kolejny zaprosił ostrołęczan do aktywności fizycznej poprzez uczestnictwo w Teście Coopera. Impreza miała na celu sprawdzenie poziomu kondycji fizycznej, popularyzację biegu jako najprostszej i formy aktywności ruchowej.

Mityng Konkret OKLA z dobrymi wynikami (zdjęcia)

Mityng Konkret OKLA z dobrymi wynikami (zdjęcia)

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki po raz kolejny zaprosił młodzież do rywalizacji w Mityngu Konkret Młodzików na stadionie przy ulicy Witosa. W zawodach zaprezentowała się cała plejada zdolnej młodzieży z Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego i całego regionu.

Moszczyński ze złotem w Nestle Cup Warszawa 2018

Moszczyński ze złotem w Nestle Cup Warszawa 2018

Kolejne świetny wynik na swoim koncie zapisał reprezentant Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Sebastian Moszczyński. W zawodach Nestle Cup Warszawa 2018 zawodnik prowadzony przez trenera Andrzeja Danelskiego wywalczył złoty medal.

Dobra lokata Dąbrowskiego, wynik bez satysfakcji

Dobra lokata Dąbrowskiego, wynik bez satysfakcji

Przemysław Dąbrowski ma za sobą kolejny udany start, chociaż apetyty były na jeszcze szybsze bieganie. Reprezentant gminy Rzekuń wywalczył ósme miejsce w PKO Wrocław Maraton z wynikiem 2:29:55. W gronie Biało-czerwonych zajął trzecią lokatę.

» Wasze komentarze

Marek Kowalski @ 09:34, 08.07.2018r. IP: *.*.0.83

nie skazuj się od razu na porazkie mloda kobieto, jedziesz zdobyc medal a nie tylko już masz zaszczyt!! Ostroleka oczywiście nie mogla jej zatrzymać! bialystok może

picnawode @ 12:42, 08.07.2018r. IP: *

ma duże chrapy może biegać

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Najnowsze wideo