Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Piotr Barszcz na czwórkę i ze specjalną nagrodą

Ostrołęczanie Piotr Barszcz i Łukasz Ryfa wspólnie z Pawłem Skarpetowskim i Arturem Zadrogą mogą zaliczyć ostatni weekend do udanych. Reprezentanci drużyny Sokoły zajęli czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski w koszykówce 3x3 rozegranych w Katowicach.

Fazy grupowej ostrowski team nie rozpoczął najlepiej. Na starcie rozgrywek uległ zespołowi Jeżyckie Kuny ZBW 13:21 i 3x3 Kołobrzeg 7:22. Później przyszły zwycięstwa nad Frankivsk 22:16 i Hutnikiem Warsaw 17:15 co dało im awans do ćwierćfinału.

W walce o awans do półfinału Sokoły Ostrów pokonały HW Planet Cash Team 15:11. Niestety na więcej w tych zawodach nie było stać Piotra Barszcza i spółkę. W półfinale ulegli Team Warsaw 7:21 a w meczu o trzecie miejsce ponownie musieli uznać wyższość zespołu Jeżyckie Kuny ZBW 10:16. Ostatecznie Sokoły Ostrów zostały czwartą drużyną w kraju. Piotr Barszcz zgarnął również nagrodę indywidualną. W konkursie rzutów za 3 pkt nie miał sobie równych i wygrał nagrodę pieniężną.

Warto dodać, że w Katowicach wystąpiła druga drużyna Sokołów z Ostrowi Mazowieckiej. Sokoły 2 w składzie Przemysław Lewandowski, Dominik Czubek, Marcin Jurkiewicz, Przemysław Słoniewski odpadli w 1/8 finału ulegając drużynie Lajtowi w obronie 16:21.

Mistrzem Polski po raz kolejny została Energa 3x3 Gdańsk. Piotr Renkiel, Michael Hicks, Paweł Pawłowski oraz Thomas Davis w finałowym starciu pokonali Team Warsaw 21:13.

- Zakończyliśmy kolejną edycję Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. Gratulujemy drużynom, które zajęły miejsca medalowe i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w całym cyklu Lotto 3x3 Quest. W całym cyklu wzięło udział ponad 200 zespołów. Do zobaczenia za rok! - powiedział koordynator projektu Lotto 3x3 Quest Przemysław Żółtowski.

Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3 w Katowicach odbyły się w dniach 21-22 lipca.

Odsłon: 15194