« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolarze KK24h walczyli w Tatrach (zdjęcia)

To było nie lada wyzwanie dla reprezentantów Klubu Kolarskiego 24h, którzy zdecydowali się na start w Tatra Road Race. Najcięższy amatorski wyścig w Polsce dostarczył kibicom dużo emocji, a kolarzom morderczego wysiłku, z którym nie każdy sobie poradził.


Najbardziej widokowa i ekstremalna trasa w tej części Europy oferowała do wyboru dwa dystanse - Hard-Fun 56k m i 1570 up i Hell-Pro 126 km i 3370 up. Zawodnicy KK24h na najcięższym amatorskim wyścigu szosowym w Polsce pojawili się w trzyosobowym składzie. Stawkę otworzył wiceprezes KK24h i jednocześnie najlepszy czasowiec Rafał Urban oraz Tomasz Jarkowski i Dariusz Aleksandrowicz.

Reklama

 

Wszyscy zdecydowali się podjąć wyzwanie na dystansie 54 km Hard-Fun. Bardzo dobrą dyspozycję na trasie zaprezentował Tomasz Jarkowski, który zajął siedemnaste miejsce open z czasem 1:50:43, Dariusz Aleksandrowicz był 57 open z wynikiem 1:59:21, Rafał Urban 126 open z rezultatem 2:08:38.

 

W wyścigu Hard wystartowało 543 zawodników, z czego 471 zawodników dotarło to mety.
- Gratulujemy szosowym kolarzom górskim z nizinnych Kurpi udanego występu i cieszymy się z faktu, że ukończyli rywalizację na tak wysokich lokatach - podkreśla prezes Klubu Kolarskiego 24h Marek Karczewski.Więcej o ostatnich startach zawodników Klubu Kolarskiego 24h w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym i dziale Kolarstwo.

 

Zobacz zdjęcia:
Kolarze KK24h ścigali się w Tatra Road Race w Zakopanem

Odsłon: 4098
Komentarzy: 7
09:13, 25.07.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

sierżant pieprz @ 12:42, 25.07.2018r. IP: *.*.16.92

ciężej czy lżej niż na mazowii mtb?

rower @ 13:08, 25.07.2018r. IP: *.*.192.138

Wyścig szosowy i MTB to dwie różne dyscypliny.
Chyba ze pytasz o inny wyścig, który robi Mazovia?

Wojtek @ 13:49, 25.07.2018r. IP: *.*.243.168

Sierżantowi może chodzi o wyścigi organizowane przez Czarka Zamanę na szosie pod nazwą Road Tour? Ale kto to wie?

sierżant pieprz @ 15:16, 25.07.2018r. IP: *.*.16.92

pytam o trudność mazowi mtb dystans mega, którą jechałem (np. Suwałki, Olsztyn) vs. road race na podobnym dytansie( czego nigdy nie jechałem).

r @ 15:37, 25.07.2018r. IP: *.*.192.138

Na road race trzeba jechać rowerem szosowym, porównać więc trochę trudniej jest.
Masz tam dłuższe podjazdy i o wiele większe przewyższenia niż choćby w Suwałkach.
Trochę inaczej rozkładasz siły na trasie.

A jeżeli Masz tylko rower MTB, spróbuj może TdP na początku sierpnia. To też wyścig szosowy ale dopuszczają rowery MTB.
Trasa jest identyczna jak jeden z etapów Tour de Pologne. Do zdobycia na TdP jest kolarska ściana Bukowina.
Tyle ze TdP startuje kilka kilometrów dalej niż Road Race.

jaśko @ 18:20, 25.07.2018r. IP: *.*.227.51

Jakie maksymalne prędkości na zjazdach? To chyba najprzyjemniejsze jest....

Wojtek @ 08:06, 26.07.2018r. IP: *.*.243.168

jaśko - Gdzie? Na szosie czy w lesie? Rowerem MTB czy "szosie"? "szosa" to rower szosowy, na którym jedzie cały peleton TdF, a MTB to rower z angielskiego Mountain Terrain Bike czyli Terenowy Rower Górski co również nie eliminuje "szosy" aby jeździć po górach. Jednak rower szosowy przeznaczony jest na inne nawierzchnie górskie niż górski zwany przez wielu "góralem".
Więc w górach "szosą" można na zjeździe osiągać prędkości nawet do 100km/k - to w przypadku zawodowców. Rowerem MTB lub bardziej inną odmianą tego roweru specjalnie konstruowanej do zjazdów górskich w terenie "downhill" można również do 80km/h śmigać w dół po korzeniach i kamieniach. Zatem zależy co komu "leży" i jakim rowerem lubi rozwijać swoje prędkości. A tak na poważnie to pytanie czy to jest najprzyjemniejsze nie potrafię odpowiedzieć, bo to kwestia gustu. Jedni bardziej lubią zjeżdżać (Kwiatkowski) inni wjeżdżać (Majka).
ps. nie rozwinąłem skrótu TdF :)
Ogólnie w kolarstwie skrótów jest mnóstwo nawet do zdawałoby się prostych konkurencji a jednak: ITT, TTT, MTB, MTB XC, MTB XCO, MTB XCT, MTB XCM, DH, CX, i jeszcze parę innych :)

ps2. sierżant pieprz - nie można porównywać "ciężej" w stosunku do "szosy" i "MTB", bo to jakby porównywać, którym samochodem ciężej wjechać na Śnieżkę. Zależy, z której strony i czy terenowym, autobusem czy meleksem. Porównanie wyścigów MTB i szosowych co do trudności nie wchodzi zupełnie w grę ! Porównywać można jedynie wyścigi szosowe z szosowymi i górskie z górskimi (MTB).
Czy cięższy jest wyścig górski szosowy np. TdP czy kryterium w Krynkach?
odp. TdP!
Czy cięższy jest wyścig górski Mazovia MTB czy Bike Adventure?
odp. BA!
pzdr

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo