« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 lipca 2020 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Strzelali z broni historycznej w Troszynie (zdjęcia)

W czterech konkurencjach rywalizowali najlepsi strzelcy z kilku klubów z Mazowsza i Podlasia w otwartych zawodach z broni historycznej "Chwała Bohaterom Warszawy". Impreza została przeprowadzona w celu upamiętnienia wydarzeń 1 sierpnia 1944 roku.


Tradycyjnie zawody zostały przeprowadzone w czterech konkurencjach: karabin historyczny (repetier), karabin historyczny (samopowtarzalny), pistolet historyczny (centralny zapłon) i pistolet historyczny (boczny zapłon).

Reklama

 

W konkurencji pistolet historyczny (boczny zapłon) najlepsza okazała się Edyta Luchcińska (Obrońca Troszyn), która zdobyła 94 pkt. Na podium znaleźli się jeszcze Łukasz Urbański (ZKS Warszawa) - 92 pkt i Zbigniew Żebrowski (Obrońca Troszyn) - 91 pkt.

 

W drugiej konkurencji pistolet historyczny (centralny zapłon) najlepszy wynik ustrzelił Łukasz Urbański (ZKS Warszawa) - 84 pkt, przed Albertem Choromańskim (Obrońca Troszyn) - 83 pkt i Krzysztofem Ruszyczkiem (Sagittarius Piątnica) - 67 pkt.

 

W kolejnej konkurencji karabin historyczny (repetier) zwyciężył Łukasz Urbański (ZKS Warszawa) - 97 pkt, przed Robertem Stypińskim (Obrońca Troszyn) - 95 pkt i Krzysztofem Pojawą (Obrońca Troszyn) - 95 pkt.Ostatnią odsłoną zmagań była konkurencja karabinu historycznego (sampowtarzalny), w którym zwyciężył Robert Stypiński (Obrońca Troszyn) - 98 pkt, przed Zbigniewem Żebrowskim (Obrońca Troszyn) - 97 pkt i Robertem Szatankiem (Obrońca Troszyn) - 96 pkt.

 

Sędzią głównym zawodów był Włodzimierz Bobryk, a przewodniczącym komisji RTS Eugeniusz Gorczyca.

 

Zobacz zdjęcia:
Zawody w strzelectwie sportowym z broni historycznej "Chwała Bohaterom Warszawy"

Odsłon: 7353
Komentarzy: 3
09:23, 31.07.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka powrócili do rywalizacji na pomoście w Siedlcach. Z dobrej strony zaprezentowali się podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego - Wiktor Trzciński, Marcin Kulesza i Krystian Łuba.

Kibice wreszcie mogą wrócić na stadiony

Kibice wreszcie mogą wrócić na stadiony

Za nami pierwszy weekend po wprowadzeniu stanu epidemicznego z udziałem kibiców na sportowych arenach. Na każdym wydarzeniu będzie mogła być zajęta 1/4 przygotowanych miejsc, które muszą być specjalnie oznaczone. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego.

Sportowe Wakacje+. Do kogo trafi 10 mln zł?

Sportowe Wakacje+. Do kogo trafi 10 mln zł?

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zapowiedziała, że już niebawem ruszy nowy program Ministerstwa Sportu z zakresu upowszechniania sportu wśród Polaków. Na Sportowe Wakacje+ ma zostać przeznaczone jeszcze w tym roku 10 mln zł.

» Wasze komentarze

Walduś @ 08:41, 01.08.2018r. IP: *.*.40.255

Może spotkamy się na strzelnicy myśliwskiej w Stepnie i po strzelamy na 100 m. 25 metrów dla karabinów to profanacja.
Pozdrawiam

Do waldusia z kiepskich @ 09:23, 01.08.2018r. IP: *.*.42.10

Przyjedź na zawody i pokaż jak na 25 strzelasz na czas

Walduś @ 13:10, 01.08.2018r. IP: *.*.40.255

Aleś ty gooopi. Szkoda komentarza.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo