« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 17 listopada 2018 r., imieniny Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska: Mój apetyt na wyniki dalej rośnie

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyka Magdalena Żebrowska ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Medale Mistrzostw Polski i wyjazd na prestiżowe zawody do Londynu sprawiły, że apetyt na kolejne sukcesy stał się jeszcze większy.


Magdalena Żebrowska po raz trzeci z rzędu wywalczyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski, a w Mistrzostwach Polski Seniorów zdobyła srebro. Na okrasę bardzo dobre sezonu w najważniejszej imprezie ustanowiła nowy rekord życiowy - 6.33 m.

Reklama

- Przygotowałam się tak, żeby szczyt formy był w lipcu - mówi Magdalena Żebrowska. - Udało się to zrealizować. - Wiadomo, ze gdyby była szansa jechać na Mistrzostwa Europy to trenowałabym dalej. Uznaliśmy z trenerem, że wykonaliśmy plan na ten rok i przyszedł czas na odpoczynek. Bez tego odpoczynku nie miałabym siły zacząć przygotowania do następnego sezonu.

 

Liczne sukcesy w obecnym sezonie sprawiają, że obecnie zawodniczka KS Podlasie Białystok myśli już o kolejnym sezonie.
- Myślałam, że jak będę już w tym wieku, to motywacja będzie słabła i zajmę się już innymi rzeczami, a okazuje się ze mój apetyt na wyniki dalej rośnie i nie zamierzam przestawać - stwierdza lekkoatletka pochodząca z Lelisa. - Może nawet uda mi się trenować jeszcze więcej i podejść do sportu bardziej profesjonalnie. Zastanawiam się nad tym, żeby teraz maksymalnie wykorzystać to, co jeszcze mogę z siebie dać. To takie refleksje po udanym sezonie.


Last minute Service

6.97 m Agaty Karczmarek to najlepszy wynik historii skoku w dal kobiet z 1988 roku. Czy Magdalenę Żebrowską będzie stać na aż tak dalekie skakanie?
- Myślę, że byłoby mnie stać na wyniki pod 7.00 m, ale musiałabym przejść na zawodowstwo - stwierdza Magdalena Żebrowska. - Wymagałoby to ode mnie poświęcenia całego czasu na treningi, obozy, współpracę z różnymi specjalistami, którzy mogliby mi pomoc w przygotowaniu organizmu do codziennego ogromnego wysiłku. Wiadomo, że konieczne byłoby znalezienie sponsora. Musiałabym przerwać studia, ponieważ na mojej uczelni nieobecności nie wchodzą w grę. Nie wiem czy jestem w stanie tak się poświecić, ale nie ukrywam, że chodzi mi to po głowie.

 

Więcej o sukcesach Magdaleny Żebrowskiej w zakończonym sezonie w naszym serwisie sportowym w dziale Lekkoatletyka.

Odsłon: 4912
Komentarzy: 1
08:09, 01.08.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Biegnij dla Niepodległej z BBL. Dołączycie?

Biegnij dla Niepodległej z BBL. Dołączycie?

Grupa Biegam Bo Lubię Ostrołęka zaprasza do wzięcia udziału w Biegu Niepodległościowym. Do pokonania uczestnicy będą mieli 5 km. Zanim dołączą do rywalizacji na stadionie miejskim przy ulicy Witosa odśpiewają wspólnie hymn, a następnie wyruszą w trasę.

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Przemysław Dąbrowski kolejny bardzo duży sukces zanotował w PKO Rzeszów Maraton rozgrywanym już po raz szósty. Zawodnik z Rzekunia trasę o długości 42.195 km pokonał w czasie 2:32:07 i uplasował się na najniższym stopniu podium. Kto wygrał?

Przełajowe zmagania o medale (zdjęcia, wideo)

Przełajowe zmagania o medale (zdjęcia, wideo)

Do bardzo ciekawej i emocjonującej batalii doszło w sobotnie przedpołudnie na terenach położonych nad Narwią. Dzieci i młodzież walczyły o medale w międzypowiatowych mistrzostwach w biegach przełajowych i awans do finałów Mazowsza.

Przełajowe batalie nad Narwią (zdjęcia, wideo)

Przełajowe batalie nad Narwią (zdjęcia, wideo)

Blisko półtora tysiąca młodych biegaczy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego przystąpiło do przełajowej rywalizacji na terenach położonych nad Narwią. Chętnych lekkoatletów do zmagań w imprezie organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy nie brakowało.

Fenomen imprezy w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Fenomen imprezy w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Startym organizowany przez KS Arco Ławy po raz kolejny przyciągnął do rywalizacji blisko 250 zawodniczek i zawodników. Impreza stała się największym biegowym świętem w powiecie ostrołęckim i cieszy się ogromnym zainteresowanie. Na czym polega jej fenomen?

» Wasze komentarze

Yo @ 08:27, 03.08.2018r. IP: *.*.227.82

:)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaBeeHero

Najnowsze wideo