« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 22 lutego 2019 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska: Mój apetyt na wyniki dalej rośnie

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyka Magdalena Żebrowska ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Medale Mistrzostw Polski i wyjazd na prestiżowe zawody do Londynu sprawiły, że apetyt na kolejne sukcesy stał się jeszcze większy.


Magdalena Żebrowska po raz trzeci z rzędu wywalczyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski, a w Mistrzostwach Polski Seniorów zdobyła srebro. Na okrasę bardzo dobre sezonu w najważniejszej imprezie ustanowiła nowy rekord życiowy - 6.33 m.

Reklama

- Przygotowałam się tak, żeby szczyt formy był w lipcu - mówi Magdalena Żebrowska. - Udało się to zrealizować. - Wiadomo, ze gdyby była szansa jechać na Mistrzostwa Europy to trenowałabym dalej. Uznaliśmy z trenerem, że wykonaliśmy plan na ten rok i przyszedł czas na odpoczynek. Bez tego odpoczynku nie miałabym siły zacząć przygotowania do następnego sezonu.

 

Liczne sukcesy w obecnym sezonie sprawiają, że obecnie zawodniczka KS Podlasie Białystok myśli już o kolejnym sezonie.
- Myślałam, że jak będę już w tym wieku, to motywacja będzie słabła i zajmę się już innymi rzeczami, a okazuje się ze mój apetyt na wyniki dalej rośnie i nie zamierzam przestawać - stwierdza lekkoatletka pochodząca z Lelisa. - Może nawet uda mi się trenować jeszcze więcej i podejść do sportu bardziej profesjonalnie. Zastanawiam się nad tym, żeby teraz maksymalnie wykorzystać to, co jeszcze mogę z siebie dać. To takie refleksje po udanym sezonie.6.97 m Agaty Karczmarek to najlepszy wynik historii skoku w dal kobiet z 1988 roku. Czy Magdalenę Żebrowską będzie stać na aż tak dalekie skakanie?
- Myślę, że byłoby mnie stać na wyniki pod 7.00 m, ale musiałabym przejść na zawodowstwo - stwierdza Magdalena Żebrowska. - Wymagałoby to ode mnie poświęcenia całego czasu na treningi, obozy, współpracę z różnymi specjalistami, którzy mogliby mi pomoc w przygotowaniu organizmu do codziennego ogromnego wysiłku. Wiadomo, że konieczne byłoby znalezienie sponsora. Musiałabym przerwać studia, ponieważ na mojej uczelni nieobecności nie wchodzą w grę. Nie wiem czy jestem w stanie tak się poświecić, ale nie ukrywam, że chodzi mi to po głowie.

 

Więcej o sukcesach Magdaleny Żebrowskiej w zakończonym sezonie w naszym serwisie sportowym w dziale Lekkoatletyka.

Odsłon: 6155
Komentarzy: 1
08:09, 01.08.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kornelia Suchecka ósma na Mistrzostwach Polski

Kornelia Suchecka ósma na Mistrzostwach Polski

Kornelia Suchecka reprezentowała UKS Siódemka Ostrołęka podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które w ostatni weekend odbyły się toruńskiej hali Arena. W Toruniu startowali też byli zawodnicy ostrołęckich klubów: Daniel Gadomski i Magdalena Żebrowska. 

HMP w Toruniu: Marta skoczyła na miarę oczekiwań

HMP w Toruniu: Marta skoczyła na miarę oczekiwań

Trzy zawodniczki reprezentowały barwy UKS Siódemka Ostrołęka podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Toruniu. Najlepiej wypadła Marta Łada, która zajęła piąte miejsce w trójskoku. W biegach wystartowały Magdalena Lenkiewicz i Paulina Pilarska.

OKLA z rekordami, ale bez medalu w HMP w Toruniu

OKLA z rekordami, ale bez medalu w HMP w Toruniu

Trójka reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Toruniu. Z zawodów podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego powrócili z mieszanych nastrojach.

Ciekawa wycieczka na sportowe areny z OKLA

Ciekawa wycieczka na sportowe areny z OKLA

Uczniowie szkół podstawowych z Ostrołęki oraz z powiatu ostrołęckiego i Chorzel wzięli udział w bardzo interesującej wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było propagowanie lekkoatletyki przez naukę i zabawę. Uczniowie kibicowali sportowcom podczas mityngu Copernicus Cup.

Lekkoatleci OKLA już po zimowych obozach

Lekkoatleci OKLA już po zimowych obozach

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki mają za sobą bardzo pracowity okres podczas zimowych zgrupowań. Podopieczni trenerów Bartosza Witkowskiego i Andrzeja Danelskiego trenowali w Borowicach, Spale i Białymstoku, korzystając z dobrych warunków.

» Wasze komentarze

Yo @ 08:27, 03.08.2018r. IP: *.*.227.82

:)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo