« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 23 września 2018 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska: Mój apetyt na wyniki dalej rośnie

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyka Magdalena Żebrowska ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Medale Mistrzostw Polski i wyjazd na prestiżowe zawody do Londynu sprawiły, że apetyt na kolejne sukcesy stał się jeszcze większy.


Magdalena Żebrowska po raz trzeci z rzędu wywalczyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski, a w Mistrzostwach Polski Seniorów zdobyła srebro. Na okrasę bardzo dobre sezonu w najważniejszej imprezie ustanowiła nowy rekord życiowy - 6.33 m.

Reklama

- Przygotowałam się tak, żeby szczyt formy był w lipcu - mówi Magdalena Żebrowska. - Udało się to zrealizować. - Wiadomo, ze gdyby była szansa jechać na Mistrzostwa Europy to trenowałabym dalej. Uznaliśmy z trenerem, że wykonaliśmy plan na ten rok i przyszedł czas na odpoczynek. Bez tego odpoczynku nie miałabym siły zacząć przygotowania do następnego sezonu.

 

Liczne sukcesy w obecnym sezonie sprawiają, że obecnie zawodniczka KS Podlasie Białystok myśli już o kolejnym sezonie.
- Myślałam, że jak będę już w tym wieku, to motywacja będzie słabła i zajmę się już innymi rzeczami, a okazuje się ze mój apetyt na wyniki dalej rośnie i nie zamierzam przestawać - stwierdza lekkoatletka pochodząca z Lelisa. - Może nawet uda mi się trenować jeszcze więcej i podejść do sportu bardziej profesjonalnie. Zastanawiam się nad tym, żeby teraz maksymalnie wykorzystać to, co jeszcze mogę z siebie dać. To takie refleksje po udanym sezonie.6.97 m Agaty Karczmarek to najlepszy wynik historii skoku w dal kobiet z 1988 roku. Czy Magdalenę Żebrowską będzie stać na aż tak dalekie skakanie?
- Myślę, że byłoby mnie stać na wyniki pod 7.00 m, ale musiałabym przejść na zawodowstwo - stwierdza Magdalena Żebrowska. - Wymagałoby to ode mnie poświęcenia całego czasu na treningi, obozy, współpracę z różnymi specjalistami, którzy mogliby mi pomoc w przygotowaniu organizmu do codziennego ogromnego wysiłku. Wiadomo, że konieczne byłoby znalezienie sponsora. Musiałabym przerwać studia, ponieważ na mojej uczelni nieobecności nie wchodzą w grę. Nie wiem czy jestem w stanie tak się poświecić, ale nie ukrywam, że chodzi mi to po głowie.

 

Więcej o sukcesach Magdaleny Żebrowskiej w zakończonym sezonie w naszym serwisie sportowym w dziale Lekkoatletyka.

Odsłon: 3672
Komentarzy: 1
08:09, 01.08.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Piąty raz pobiegli przez Przystań (zdjęcia, wideo)

Piąty raz pobiegli przez Przystań (zdjęcia, wideo)

Przemysław Dąbrowski z gminy Rzekuń zwyciężył w V Biegu 3P Przełajem Przez Przystań na najbardziej prestiżowym dystansie 10 km w rywalizacji open. Linię mety przekroczył z czasem 38 minut i 30 sekund. Poznaj najlepszych zawodników imprezy.

Test Coopera dla wszystkich (zdjęcia, wideo)

Test Coopera dla wszystkich (zdjęcia, wideo)

UKS Clan Ostrołęka po raz kolejny zaprosił ostrołęczan do aktywności fizycznej poprzez uczestnictwo w Teście Coopera. Impreza miała na celu sprawdzenie poziomu kondycji fizycznej, popularyzację biegu jako najprostszej i formy aktywności ruchowej.

Mityng Konkret OKLA z dobrymi wynikami (zdjęcia)

Mityng Konkret OKLA z dobrymi wynikami (zdjęcia)

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki po raz kolejny zaprosił młodzież do rywalizacji w Mityngu Konkret Młodzików na stadionie przy ulicy Witosa. W zawodach zaprezentowała się cała plejada zdolnej młodzieży z Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego i całego regionu.

Moszczyński ze złotem w Nestle Cup Warszawa 2018

Moszczyński ze złotem w Nestle Cup Warszawa 2018

Kolejne świetny wynik na swoim koncie zapisał reprezentant Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Sebastian Moszczyński. W zawodach Nestle Cup Warszawa 2018 zawodnik prowadzony przez trenera Andrzeja Danelskiego wywalczył złoty medal.

Dobra lokata Dąbrowskiego, wynik bez satysfakcji

Dobra lokata Dąbrowskiego, wynik bez satysfakcji

Przemysław Dąbrowski ma za sobą kolejny udany start, chociaż apetyty były na jeszcze szybsze bieganie. Reprezentant gminy Rzekuń wywalczył ósme miejsce w PKO Wrocław Maraton z wynikiem 2:29:55. W gronie Biało-czerwonych zajął trzecią lokatę.

» Wasze komentarze

Yo @ 08:27, 03.08.2018r. IP: *.*.227.82

:)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Najnowsze wideo