« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska: Mój apetyt na wyniki dalej rośnie

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyka Magdalena Żebrowska ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Medale Mistrzostw Polski i wyjazd na prestiżowe zawody do Londynu sprawiły, że apetyt na kolejne sukcesy stał się jeszcze większy.


Magdalena Żebrowska po raz trzeci z rzędu wywalczyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski, a w Mistrzostwach Polski Seniorów zdobyła srebro. Na okrasę bardzo dobre sezonu w najważniejszej imprezie ustanowiła nowy rekord życiowy - 6.33 m.

Reklama

- Przygotowałam się tak, żeby szczyt formy był w lipcu - mówi Magdalena Żebrowska. - Udało się to zrealizować. - Wiadomo, ze gdyby była szansa jechać na Mistrzostwa Europy to trenowałabym dalej. Uznaliśmy z trenerem, że wykonaliśmy plan na ten rok i przyszedł czas na odpoczynek. Bez tego odpoczynku nie miałabym siły zacząć przygotowania do następnego sezonu.

 

Liczne sukcesy w obecnym sezonie sprawiają, że obecnie zawodniczka KS Podlasie Białystok myśli już o kolejnym sezonie.
- Myślałam, że jak będę już w tym wieku, to motywacja będzie słabła i zajmę się już innymi rzeczami, a okazuje się ze mój apetyt na wyniki dalej rośnie i nie zamierzam przestawać - stwierdza lekkoatletka pochodząca z Lelisa. - Może nawet uda mi się trenować jeszcze więcej i podejść do sportu bardziej profesjonalnie. Zastanawiam się nad tym, żeby teraz maksymalnie wykorzystać to, co jeszcze mogę z siebie dać. To takie refleksje po udanym sezonie.


Łubudu

6.97 m Agaty Karczmarek to najlepszy wynik historii skoku w dal kobiet z 1988 roku. Czy Magdalenę Żebrowską będzie stać na aż tak dalekie skakanie?
- Myślę, że byłoby mnie stać na wyniki pod 7.00 m, ale musiałabym przejść na zawodowstwo - stwierdza Magdalena Żebrowska. - Wymagałoby to ode mnie poświęcenia całego czasu na treningi, obozy, współpracę z różnymi specjalistami, którzy mogliby mi pomoc w przygotowaniu organizmu do codziennego ogromnego wysiłku. Wiadomo, że konieczne byłoby znalezienie sponsora. Musiałabym przerwać studia, ponieważ na mojej uczelni nieobecności nie wchodzą w grę. Nie wiem czy jestem w stanie tak się poświecić, ale nie ukrywam, że chodzi mi to po głowie.

 

Więcej o sukcesach Magdaleny Żebrowskiej w zakończonym sezonie w naszym serwisie sportowym w dziale Lekkoatletyka.

Odsłon: 6924
Komentarzy: 1
08:09, 01.08.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Damian Niedźwiecki z powołaniem do kadry Polski

Damian Niedźwiecki z powołaniem do kadry Polski

Kulomiot Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy U-20. Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów w dniach 18-21 lipca powalczy o jak najlepszy wynik w szwedzkim Borås.

Martyna Budziłek najlepsza w 'Dywickiej 5-ce'

Martyna Budziłek najlepsza w "Dywickiej 5-ce"

Martyna Budziłek nieustannie imponuje świetną dyspozycją biegową. Tym razem podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego nie miała sobie równych w drugiej edycji biegu pn. "Dywicka 5-ka". Zawodniczka cieszyła się z wygranej na dystansie 4,8 km.

Niedźwiecki z brązem na mistrzostwach Polski

Niedźwiecki z brązem na mistrzostwach Polski

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu trwają lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20. W zawodach z dobrej strony zaprezentował się Damian Niedźwiecki. Kulomiot ustanowił nowy rekord życiowy i zdobył brązowy medal.

Bartosz Pliszka zwycięzcą Rzeźnika Ultra

Bartosz Pliszka zwycięzcą Rzeźnika Ultra

Bartosz Pliszka wygrał w miejscowości Cisna piątą edycję biegu Rzeźnika Ultra. Ostrołęczanin na blisko 148-kilometrowej ekstremalnej trasie w Bieszczadach nie miał sobie równych. Pokonanie dystansu zajęło mu 24 godziny 28 minut i 13 sekund.

Klaudia Baczewska na podium ekstremalnego biegu

Klaudia Baczewska na podium ekstremalnego biegu

Klaudia Baczewska po raz kolejny zapisała na swoim koncie wartościowy wynik. Zawodniczka stowarzyszenia Biegam Bo Lubię Ostrołęka zajęła trzecie miejsce w biegu Rzeźnik Enigma. Ostrołęczanka przebiegła prawie 29 km ekstremalnej trasy w czasie 03:48:52.75.

» Wasze komentarze

Yo @ 08:27, 03.08.2018r. IP: *.*.227.82

:)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo