Środa, 12 grudnia 2018 r., imieniny Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

Kolarski Wyścig Australijski. Kto wygra? (wideo)

Jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji kolarskich już po raz trzeci zostanie prowadzona w okresie wakacyjnym. Na stadionie przy ulicy Witosa ścigać się będą kolarze z regionu w kilku kategoriach. Chcesz dołączyć do zmagań i zmierzyć się z najlepszymi?

Wyścig australijski to jedyna taka konkurencja, w której cały dystans pokona jedynie dwójka kolarzy. Na starcie stanie ich wielu, a zawody będą rozgrywane na kolejnych 400-metrowych okrążeniach. Na finiszu każdego z nich z rywalizacją będzie musiał pożegnać się ostatni zawodnik.

To co ciekawe dla kibiców będzie działo się na ostatnich metrach każdego okrążenia, bo żaden z uczestników nie będzie chciał odpaść z dalszej rywalizacji. Warto pamiętać, że aby odnieść zwycięstwo nie można na pierwszych okrążeniach wykorzystać pełni sił, trzeba je umiejętnie rozłożyć aż do ostatniej pętli.

Zawody zostały zaplanowane na niedzielę, 5 sierpnia o godz. 11.00. Pierwszą edycję zawodów wygrał Bartosz Jechanowski z Klubu Kolarskiego 24h. Na podium wystarczyło jeszcze miejsca dla Wiesława Kamińskiego i prezesa KK24h Marka Karczewskiego. W drugiej edycji wygrał łomżanin Maciej Karwowski, przed Łukaszem Małeckim z Ciechanowa i Rafałem Urbanem z Dzbenina.

JBB

Udział w zawodach jest bezpłatny, ale wymagane są wcześniejsze zgłoszenia poprzez elektronicznezapisy.pl.