« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 grudnia 2018 r., imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żeglarze z sukcesami w Grand Prix Mikołajek

Dwie załogi złożone z mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego rywalizują z sukcesami w kolejnych rundach eliminacyjnych Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek. Przed naszymi żaglarzami już tylko wielki finał zaplanowany na wrzesień.


Pierwsza runda eliminacyjna odbyła się w maju, a na podium stanęły dwie ostrołęckie załogi. Drugie miejsce wywalczyła załoga w składzie: Marek Baczewski, Katarzyna Dziekońska i Leszek Kaczyński. Trzecie miejsce druga załoga reprezentująca nasz region: Janusz Raczyk, Krzysztof Kowalczyk i Robert Zakrzewski. Reklama

 

W drugiej edycji ponownie nie zabrakło ostrołęckiego teamu - Janusza Raczyka, Krzysztofa Kowalczyka i gościnnie startującego z drużyną Zbyszka Pietrzyka, którzy wywalczyli drugie miejsce. Druga ostrołęcka załoga Marka Baczewskiego zajęła siódme miejsce.

W trzeciej lipcowej odsłonie zmagań załoga w składzie Janusz Raczyk, Krzysztof Kowalczyk i Robert Zakrzewski ukończyła zmagania na drugiej lokacie. Druga ostrołęcka załoga Marka Baczewskiego zajęła czwarte miejsce.

W czwartej sierpniowej eliminacji Grand Prix załoga Janusza Raczyka uplasowała się na drugim stopniu podium, a drużyna Marka Baczewskiego ukończyła zmagania na piątej pozycji.Finałowe regaty w Mikołajkach z udziałem obu ostrołęckich ekip zostały zaplanowane na 2 września. Po czterech edycjach Grand Prix 2018 załoga Janusza Raczyka zajmuje zdecydowane drugie miejsce w klasyfikacji, już teraz zapewniając sobie taki końcowy wynik w zmaganiach całorocznych. O ostatecznym wyniku załogi Marka Baczewskiego i kilku innych załóg ze zbliżoną ilością punktów zdecydują regaty finałowe we wrześniu.

Odsłon: 4641
Komentarzy: 1
07:50, 12.08.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Finał Polskiej Ligi Wraków (zdjęcia, wideo)

Finał Polskiej Ligi Wraków (zdjęcia, wideo)

Finał Polskiej Ligi Wraków został przeprowadzony na torze w Piątnicy. Zawodnicy rywalizowali ponownie w dwóch kategoriach, a pełen błota tor był sporym utrudnieniem w kolejnych wyścigach. Mikołajkowy Wrak Race cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców.

Rekordowe dźwiganie UKS Atleta w Siedlcach

Rekordowe dźwiganie UKS Atleta w Siedlcach

Reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka mają na swoim koncie kolejny udany start. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza. Zawody w podnoszeniu ciężarów zostały przeprowadzone w trzech kategoriach.

Weterani UKS Atleta rywalizowali w Trzciance

Weterani UKS Atleta rywalizowali w Trzciance

Reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka rywalizowali w Trzciance w Międzynarodowym Pucharze Polski Masters. W zmaganiach zaprezentowali się zawodnicy z całego kraju, a ostrołęcki klub reprezentowali z powodzeniem Justyna Niedźwiecka i Karol Janczewski.

V Szach-mat dla Szeligowskiego (zdjęcia, wideo)

V Szach-mat dla Szeligowskiego (zdjęcia, wideo)

Już po raz piąty szachiści z całego regionu rywalizowali w turnieju Szach-mat w Goworowie. W rywalizacji najlepszy okazał się Paweł Szeligowski z Łomży, który odniósł pięć zwycięstw i zanotował dwa remisy. Drugą lokatę zajął Kacper Rydel z Wąsewa.

Wyścigi wraków opanują Kurpie (zdjęcia, wideo)

Wyścigi wraków opanują Kurpie (zdjęcia, wideo)

Wyścigi wraków na Kurpiach zagościły po raz pierwszy i zanosi się na to, że zagoszczą na dłużej. Po bardzo udanych imprezach w Dawii i Wykrocie, swój akces dołączenia do serii zawodów zgłosiła także gmina Kadzidło. Teren pod imprezę został już zaakceptowany.

» Wasze komentarze

*** @ 13:50, 12.08.2018r. IP: *.*.224.114

Brawo !!!! Gratulacje!!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo