Środa, 17 października 2018 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Żeglarze z sukcesami w Grand Prix Mikołajek

Dwie załogi złożone z mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego rywalizują z sukcesami w kolejnych rundach eliminacyjnych Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek. Przed naszymi żaglarzami już tylko wielki finał zaplanowany na wrzesień.

Pierwsza runda eliminacyjna odbyła się w maju, a na podium stanęły dwie ostrołęckie załogi. Drugie miejsce wywalczyła załoga w składzie: Marek Baczewski, Katarzyna Dziekońska i Leszek Kaczyński. Trzecie miejsce druga załoga reprezentująca nasz region: Janusz Raczyk, Krzysztof Kowalczyk i Robert Zakrzewski. Reklama

W drugiej edycji ponownie nie zabrakło ostrołęckiego teamu - Janusza Raczyka, Krzysztofa Kowalczyka i gościnnie startującego z drużyną Zbyszka Pietrzyka, którzy wywalczyli drugie miejsce. Druga ostrołęcka załoga Marka Baczewskiego zajęła siódme miejsce.

W trzeciej lipcowej odsłonie zmagań załoga w składzie Janusz Raczyk, Krzysztof Kowalczyk i Robert Zakrzewski ukończyła zmagania na drugiej lokacie. Druga ostrołęcka załoga Marka Baczewskiego zajęła czwarte miejsce.

W czwartej sierpniowej eliminacji Grand Prix załoga Janusza Raczyka uplasowała się na drugim stopniu podium, a drużyna Marka Baczewskiego ukończyła zmagania na piątej pozycji.

Finałowe regaty w Mikołajkach z udziałem obu ostrołęckich ekip zostały zaplanowane na 2 września. Po czterech edycjach Grand Prix 2018 załoga Janusza Raczyka zajmuje zdecydowane drugie miejsce w klasyfikacji, już teraz zapewniając sobie taki końcowy wynik w zmaganiach całorocznych. O ostatecznym wyniku załogi Marka Baczewskiego i kilku innych załóg ze zbliżoną ilością punktów zdecydują regaty finałowe we wrześniu.