Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r., imieniny Leona, Kai, Heliodora

Nowy rekord rzekuńskiej czasówki (zdjęcia, wideo)

Tomasz Majewski z Serocka ustanowił nowy rekord czasówki w Rzekuniu. Trasę o długości 10 km pokonał w czasie 13 minut i 3 sekund! Drugi na mecie był Przemysław Zieliński z Tczewa - 13:32 i a trzeci Sławomir Niciński z Otwocka - 13:58.

Najlepszym zawodnikiem z Klubu Kolarskiego 24h był Tomasz Jarkowski z Ostrołęki, który pokonał cały dystans w czasie 14 minut i 19 sekund. W klasyfikacji kobie najszybsza okazała się Marzena Moniuszko z Białegostoku, której pokonanie 10 km zajęło 15 minut i 17 sekund.

Za pobicie rekordu trasy Tomasz Majewski z Serocka otrzymał nagrodę w wysokości 500 zł, którą przekazał na cel charytatywny za pośrednictwem Klubu Kolarskiego 24h. Do rywalizacji w tegorocznej imprezie przystąpiło blisko sto zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu miejscowości. Po raz pierwszy impreza miała wymiar międzynarodowy. Dziesiąty linię mety przekroczył Evgeny Malyshev z Kaliningradu z czasem - 14:32.

Pełne wyniki w rywalizacji w załączniku. Więcej o zawodach i rywalizacji w poszczególnych kategoriach w kolejnych dniach w naszym serwisie sportowym w dziale Kolarstwo.