« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 17 listopada 2018 r., imieniny Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Moja Ostrołęka

Aktualności

Bieg dla prawdziwych twardzieli (zdjęcia, wideo)

Ponad setka zawodniczek i zawodników z całego kraju, ale także goście z Białorusi, Litwy i Ukrainy rywalizują w Mistrzostwach Polski w Biegu 24-godzinnym w Łysych. Na trasie nie brakuje znakomitych lekkoatletów, którzy podjęli to niezwykłe wyzwanie i walczą o nowe rekordy.


Z numerem jeden na trasę wyruszyła Patrycja Bereznowska. Obecna rekordzistka świata legitymuje się wynikiem 259.991 km przebiegniętych kilometrów. Dokonała tego podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Belfaście. W Łysych będzie starała się poprawić to niezwykłe osiągnięcie.

Reklama

 

- Poprawiłam tutaj w poprzednim starcie rekord Polski i pamiętam, że atmosfera zawodów była bardzo sympatyczna - mówiła przed startem Patrycja Bereznowska. - Ludzie, mieszkańcy i organizatorzy spisali się świetnie. Chciałabym życzyć wszystkim zawodnikom, aby ukończyli rywalizację w zdrowiu i osiągnięcia takich wyników, jakie sobie zaplanowaliście. Bawmy się dobrze wszyscy i wspólnie rywalizujmy.

 

Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym otworzył Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, który podkreślał, że sam udział w imprezie jest wielkim wyzwaniem. Sam pokonał jedną 2 km pętlę towarzysząc na pierwszym okrążeniu zawodniczkom i zawodnikom.

 

- Chcę powiedzieć, że jesteście prawdziwymi twardzielami, bo biec 24 godziny na dobę, to jest naprawdę wielki wyczyn. Trzeba walczyć nie tylko z innymi zawodnikami, ale także z samym sobą - podkreśla starosta Stanisław Kubeł. - Dziękuję, że podjęliście się tego trudu i dołączyliście do rywalizacji.

 

W zawodach nie zabrakło także reprezentantów powiatu ostrołęckiego na czele z Waldemarem Pędzichem, który jest pomysłodawcą organizacji zawodów w Łysych. Na trasie pojawili się także Tomasz Długołęcki, Bartosz Pliszka, Michał Zalewski, Arkadiusz Zyśk oraz ulubieniec gospodarzy Kazimierz Puławski.


Fight

Duża grupa zawodników z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego dołączyła także do rywalizacji w 12-godzinnym biegu sztafetowym. Rywalizacja w biegu 24-godzinnym rozpoczęła się punktualnie o godz. 10.00 i zakończy się w niedzielę, 9 września o godz. 10.00. Przed biegaczami najtrudniejsza rywalizacja w godzinach nocnych. Na biegaczy czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy.

 

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym w Łysych

 

Odsłon: 9349
Komentarzy: 7
18:54, 08.09.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Biegnij dla Niepodległej z BBL. Dołączycie?

Biegnij dla Niepodległej z BBL. Dołączycie?

Grupa Biegam Bo Lubię Ostrołęka zaprasza do wzięcia udziału w Biegu Niepodległościowym. Do pokonania uczestnicy będą mieli 5 km. Zanim dołączą do rywalizacji na stadionie miejskim przy ulicy Witosa odśpiewają wspólnie hymn, a następnie wyruszą w trasę.

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Przemysław Dąbrowski kolejny bardzo duży sukces zanotował w PKO Rzeszów Maraton rozgrywanym już po raz szósty. Zawodnik z Rzekunia trasę o długości 42.195 km pokonał w czasie 2:32:07 i uplasował się na najniższym stopniu podium. Kto wygrał?

Przełajowe zmagania o medale (zdjęcia, wideo)

Przełajowe zmagania o medale (zdjęcia, wideo)

Do bardzo ciekawej i emocjonującej batalii doszło w sobotnie przedpołudnie na terenach położonych nad Narwią. Dzieci i młodzież walczyły o medale w międzypowiatowych mistrzostwach w biegach przełajowych i awans do finałów Mazowsza.

Przełajowe batalie nad Narwią (zdjęcia, wideo)

Przełajowe batalie nad Narwią (zdjęcia, wideo)

Blisko półtora tysiąca młodych biegaczy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego przystąpiło do przełajowej rywalizacji na terenach położonych nad Narwią. Chętnych lekkoatletów do zmagań w imprezie organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy nie brakowało.

Fenomen imprezy w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Fenomen imprezy w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Startym organizowany przez KS Arco Ławy po raz kolejny przyciągnął do rywalizacji blisko 250 zawodniczek i zawodników. Impreza stała się największym biegowym świętem w powiecie ostrołęckim i cieszy się ogromnym zainteresowanie. Na czym polega jej fenomen?

» Wasze komentarze

kibic @ 17:53, 09.09.2018r. IP: *.*.206.132

Świetna impreza i organizacja na najwyższym poziomie, było można to zauważyć. Gratulacje dla organizatorów a ceremonia dekoracji i ten hymn narodowy grany dla mistrzów Polski to jest to. Gratulacje

Biegacz @ 20:38, 09.09.2018r. IP: *.*.3.33

Na pewno świetna impreza biegowa ... ale duży minus ... mało osób wiedzieło o tym biegu ... Nawet nikt nie miał możliwości z ostrołęckich biegaczy się zapisać na sztafetę -przeprszam zmianka bbl i ekipa.
To moje zdanie , ale mogę się mylić może ten bieg działa na innych zasadach ... Pozdrawiam ...

barbara @ 00:27, 10.09.2018r. IP: *.*.28.240

Nie wiedziałam i nie chciałam biegać...... Ale przypadkiem zobaczyłam Biegających. Z ogromnym szacunkiem moim, mieszkańców Miejscowości ŁYse....dziękujemy. Bez uszczypliwości - tylko nagłośnijcie bardziej to bieganie, Dajcie szanse tym co chcą się do Was dołączyć .Wszystkiego naj....

do biegacz @ 02:13, 10.09.2018r. IP: *.*.171.215

Choćby na Mojej Ostrołęce była zapowiedź biegu.
Nie biegam ale widziałem i wiedziałem o tym biegu.
Ale najlepiej jeździć wyrzutami po innych, własnych wad nie widzieć?

Biegacz @ 07:18, 10.09.2018r. IP: *.*.98.131

Dobrze napisane Zapowiedź biegu była ... ale gdzie zapisy co i jak dalej w sprawie biegu nic nie było napisane... nie urażając nikogo naprawdę dajcie się biegaczom ostrołęckim rozwijać w tym co lubią ...

Sprawdzam @ 08:59, 10.09.2018r. IP: *.*.192.138

Na stronie:
Polski związek Lekkiej Atletyki - jest
na portalu MaratonyPolskie i inne - jest
na MO - jest

Wiedzieli zawodnicy z zagranicy, wiedzieli Ostrołęczanie także poza stowarzyszeń biegaczy.

Sierżant Pieprz @ 09:05, 10.09.2018r. IP: *.*.11.57

Do niektórych to trzeba do drzwi zapukać i im powiedzieć, żeby się o czymś dowiedzieli. A impreza przednia...

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaBeeHero

Najnowsze wideo