« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 23 września 2018 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Bieg dla prawdziwych twardzieli (zdjęcia, wideo)

Ponad setka zawodniczek i zawodników z całego kraju, ale także goście z Białorusi, Litwy i Ukrainy rywalizują w Mistrzostwach Polski w Biegu 24-godzinnym w Łysych. Na trasie nie brakuje znakomitych lekkoatletów, którzy podjęli to niezwykłe wyzwanie i walczą o nowe rekordy.


Z numerem jeden na trasę wyruszyła Patrycja Bereznowska. Obecna rekordzistka świata legitymuje się wynikiem 259.991 km przebiegniętych kilometrów. Dokonała tego podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Belfaście. W Łysych będzie starała się poprawić to niezwykłe osiągnięcie.

Reklama

 

- Poprawiłam tutaj w poprzednim starcie rekord Polski i pamiętam, że atmosfera zawodów była bardzo sympatyczna - mówiła przed startem Patrycja Bereznowska. - Ludzie, mieszkańcy i organizatorzy spisali się świetnie. Chciałabym życzyć wszystkim zawodnikom, aby ukończyli rywalizację w zdrowiu i osiągnięcia takich wyników, jakie sobie zaplanowaliście. Bawmy się dobrze wszyscy i wspólnie rywalizujmy.

 

Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym otworzył Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, który podkreślał, że sam udział w imprezie jest wielkim wyzwaniem. Sam pokonał jedną 2 km pętlę towarzysząc na pierwszym okrążeniu zawodniczkom i zawodnikom.

 

- Chcę powiedzieć, że jesteście prawdziwymi twardzielami, bo biec 24 godziny na dobę, to jest naprawdę wielki wyczyn. Trzeba walczyć nie tylko z innymi zawodnikami, ale także z samym sobą - podkreśla starosta Stanisław Kubeł. - Dziękuję, że podjęliście się tego trudu i dołączyliście do rywalizacji.

 

W zawodach nie zabrakło także reprezentantów powiatu ostrołęckiego na czele z Waldemarem Pędzichem, który jest pomysłodawcą organizacji zawodów w Łysych. Na trasie pojawili się także Tomasz Długołęcki, Bartosz Pliszka, Michał Zalewski, Arkadiusz Zyśk oraz ulubieniec gospodarzy Kazimierz Puławski.Duża grupa zawodników z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego dołączyła także do rywalizacji w 12-godzinnym biegu sztafetowym. Rywalizacja w biegu 24-godzinnym rozpoczęła się punktualnie o godz. 10.00 i zakończy się w niedzielę, 9 września o godz. 10.00. Przed biegaczami najtrudniejsza rywalizacja w godzinach nocnych. Na biegaczy czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy.

 

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym w Łysych

 

Odsłon: 8615
Komentarzy: 7
18:54, 08.09.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Piąty raz pobiegli przez Przystań (zdjęcia, wideo)

Piąty raz pobiegli przez Przystań (zdjęcia, wideo)

Przemysław Dąbrowski z gminy Rzekuń zwyciężył w V Biegu 3P Przełajem Przez Przystań na najbardziej prestiżowym dystansie 10 km w rywalizacji open. Linię mety przekroczył z czasem 38 minut i 30 sekund. Poznaj najlepszych zawodników imprezy.

Test Coopera dla wszystkich (zdjęcia, wideo)

Test Coopera dla wszystkich (zdjęcia, wideo)

UKS Clan Ostrołęka po raz kolejny zaprosił ostrołęczan do aktywności fizycznej poprzez uczestnictwo w Teście Coopera. Impreza miała na celu sprawdzenie poziomu kondycji fizycznej, popularyzację biegu jako najprostszej i formy aktywności ruchowej.

Mityng Konkret OKLA z dobrymi wynikami (zdjęcia)

Mityng Konkret OKLA z dobrymi wynikami (zdjęcia)

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki po raz kolejny zaprosił młodzież do rywalizacji w Mityngu Konkret Młodzików na stadionie przy ulicy Witosa. W zawodach zaprezentowała się cała plejada zdolnej młodzieży z Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego i całego regionu.

Moszczyński ze złotem w Nestle Cup Warszawa 2018

Moszczyński ze złotem w Nestle Cup Warszawa 2018

Kolejne świetny wynik na swoim koncie zapisał reprezentant Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Sebastian Moszczyński. W zawodach Nestle Cup Warszawa 2018 zawodnik prowadzony przez trenera Andrzeja Danelskiego wywalczył złoty medal.

Dobra lokata Dąbrowskiego, wynik bez satysfakcji

Dobra lokata Dąbrowskiego, wynik bez satysfakcji

Przemysław Dąbrowski ma za sobą kolejny udany start, chociaż apetyty były na jeszcze szybsze bieganie. Reprezentant gminy Rzekuń wywalczył ósme miejsce w PKO Wrocław Maraton z wynikiem 2:29:55. W gronie Biało-czerwonych zajął trzecią lokatę.

» Wasze komentarze

kibic @ 17:53, 09.09.2018r. IP: *.*.206.132

Świetna impreza i organizacja na najwyższym poziomie, było można to zauważyć. Gratulacje dla organizatorów a ceremonia dekoracji i ten hymn narodowy grany dla mistrzów Polski to jest to. Gratulacje

Biegacz @ 20:38, 09.09.2018r. IP: *.*.3.33

Na pewno świetna impreza biegowa ... ale duży minus ... mało osób wiedzieło o tym biegu ... Nawet nikt nie miał możliwości z ostrołęckich biegaczy się zapisać na sztafetę -przeprszam zmianka bbl i ekipa.
To moje zdanie , ale mogę się mylić może ten bieg działa na innych zasadach ... Pozdrawiam ...

barbara @ 00:27, 10.09.2018r. IP: *.*.28.240

Nie wiedziałam i nie chciałam biegać...... Ale przypadkiem zobaczyłam Biegających. Z ogromnym szacunkiem moim, mieszkańców Miejscowości ŁYse....dziękujemy. Bez uszczypliwości - tylko nagłośnijcie bardziej to bieganie, Dajcie szanse tym co chcą się do Was dołączyć .Wszystkiego naj....

do biegacz @ 02:13, 10.09.2018r. IP: *.*.171.215

Choćby na Mojej Ostrołęce była zapowiedź biegu.
Nie biegam ale widziałem i wiedziałem o tym biegu.
Ale najlepiej jeździć wyrzutami po innych, własnych wad nie widzieć?

Biegacz @ 07:18, 10.09.2018r. IP: *.*.98.131

Dobrze napisane Zapowiedź biegu była ... ale gdzie zapisy co i jak dalej w sprawie biegu nic nie było napisane... nie urażając nikogo naprawdę dajcie się biegaczom ostrołęckim rozwijać w tym co lubią ...

Sprawdzam @ 08:59, 10.09.2018r. IP: *.*.192.138

Na stronie:
Polski związek Lekkiej Atletyki - jest
na portalu MaratonyPolskie i inne - jest
na MO - jest

Wiedzieli zawodnicy z zagranicy, wiedzieli Ostrołęczanie także poza stowarzyszeń biegaczy.

Sierżant Pieprz @ 09:05, 10.09.2018r. IP: *.*.11.57

Do niektórych to trzeba do drzwi zapukać i im powiedzieć, żeby się o czymś dowiedzieli. A impreza przednia...

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Najnowsze wideo