« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 22 lutego 2019 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

Moja Ostrołęka

Aktualności

Bieg dla prawdziwych twardzieli (zdjęcia, wideo)

Ponad setka zawodniczek i zawodników z całego kraju, ale także goście z Białorusi, Litwy i Ukrainy rywalizują w Mistrzostwach Polski w Biegu 24-godzinnym w Łysych. Na trasie nie brakuje znakomitych lekkoatletów, którzy podjęli to niezwykłe wyzwanie i walczą o nowe rekordy.


Z numerem jeden na trasę wyruszyła Patrycja Bereznowska. Obecna rekordzistka świata legitymuje się wynikiem 259.991 km przebiegniętych kilometrów. Dokonała tego podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Belfaście. W Łysych będzie starała się poprawić to niezwykłe osiągnięcie.

Reklama

 

- Poprawiłam tutaj w poprzednim starcie rekord Polski i pamiętam, że atmosfera zawodów była bardzo sympatyczna - mówiła przed startem Patrycja Bereznowska. - Ludzie, mieszkańcy i organizatorzy spisali się świetnie. Chciałabym życzyć wszystkim zawodnikom, aby ukończyli rywalizację w zdrowiu i osiągnięcia takich wyników, jakie sobie zaplanowaliście. Bawmy się dobrze wszyscy i wspólnie rywalizujmy.

 

Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym otworzył Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, który podkreślał, że sam udział w imprezie jest wielkim wyzwaniem. Sam pokonał jedną 2 km pętlę towarzysząc na pierwszym okrążeniu zawodniczkom i zawodnikom.

 

- Chcę powiedzieć, że jesteście prawdziwymi twardzielami, bo biec 24 godziny na dobę, to jest naprawdę wielki wyczyn. Trzeba walczyć nie tylko z innymi zawodnikami, ale także z samym sobą - podkreśla starosta Stanisław Kubeł. - Dziękuję, że podjęliście się tego trudu i dołączyliście do rywalizacji.

 

W zawodach nie zabrakło także reprezentantów powiatu ostrołęckiego na czele z Waldemarem Pędzichem, który jest pomysłodawcą organizacji zawodów w Łysych. Na trasie pojawili się także Tomasz Długołęcki, Bartosz Pliszka, Michał Zalewski, Arkadiusz Zyśk oraz ulubieniec gospodarzy Kazimierz Puławski.


Esprit

Duża grupa zawodników z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego dołączyła także do rywalizacji w 12-godzinnym biegu sztafetowym. Rywalizacja w biegu 24-godzinnym rozpoczęła się punktualnie o godz. 10.00 i zakończy się w niedzielę, 9 września o godz. 10.00. Przed biegaczami najtrudniejsza rywalizacja w godzinach nocnych. Na biegaczy czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy.

 

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym w Łysych

 

Odsłon: 10370
Komentarzy: 7
18:54, 08.09.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kornelia Suchecka ósma na Mistrzostwach Polski

Kornelia Suchecka ósma na Mistrzostwach Polski

Kornelia Suchecka reprezentowała UKS Siódemka Ostrołęka podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które w ostatni weekend odbyły się toruńskiej hali Arena. W Toruniu startowali też byli zawodnicy ostrołęckich klubów: Daniel Gadomski i Magdalena Żebrowska. 

HMP w Toruniu: Marta skoczyła na miarę oczekiwań

HMP w Toruniu: Marta skoczyła na miarę oczekiwań

Trzy zawodniczki reprezentowały barwy UKS Siódemka Ostrołęka podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Toruniu. Najlepiej wypadła Marta Łada, która zajęła piąte miejsce w trójskoku. W biegach wystartowały Magdalena Lenkiewicz i Paulina Pilarska.

OKLA z rekordami, ale bez medalu w HMP w Toruniu

OKLA z rekordami, ale bez medalu w HMP w Toruniu

Trójka reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Toruniu. Z zawodów podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego powrócili z mieszanych nastrojach.

Ciekawa wycieczka na sportowe areny z OKLA

Ciekawa wycieczka na sportowe areny z OKLA

Uczniowie szkół podstawowych z Ostrołęki oraz z powiatu ostrołęckiego i Chorzel wzięli udział w bardzo interesującej wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było propagowanie lekkoatletyki przez naukę i zabawę. Uczniowie kibicowali sportowcom podczas mityngu Copernicus Cup.

Lekkoatleci OKLA już po zimowych obozach

Lekkoatleci OKLA już po zimowych obozach

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki mają za sobą bardzo pracowity okres podczas zimowych zgrupowań. Podopieczni trenerów Bartosza Witkowskiego i Andrzeja Danelskiego trenowali w Borowicach, Spale i Białymstoku, korzystając z dobrych warunków.

» Wasze komentarze

kibic @ 17:53, 09.09.2018r. IP: *.*.206.132

Świetna impreza i organizacja na najwyższym poziomie, było można to zauważyć. Gratulacje dla organizatorów a ceremonia dekoracji i ten hymn narodowy grany dla mistrzów Polski to jest to. Gratulacje

Biegacz @ 20:38, 09.09.2018r. IP: *.*.3.33

Na pewno świetna impreza biegowa ... ale duży minus ... mało osób wiedzieło o tym biegu ... Nawet nikt nie miał możliwości z ostrołęckich biegaczy się zapisać na sztafetę -przeprszam zmianka bbl i ekipa.
To moje zdanie , ale mogę się mylić może ten bieg działa na innych zasadach ... Pozdrawiam ...

barbara @ 00:27, 10.09.2018r. IP: *.*.28.240

Nie wiedziałam i nie chciałam biegać...... Ale przypadkiem zobaczyłam Biegających. Z ogromnym szacunkiem moim, mieszkańców Miejscowości ŁYse....dziękujemy. Bez uszczypliwości - tylko nagłośnijcie bardziej to bieganie, Dajcie szanse tym co chcą się do Was dołączyć .Wszystkiego naj....

do biegacz @ 02:13, 10.09.2018r. IP: *.*.171.215

Choćby na Mojej Ostrołęce była zapowiedź biegu.
Nie biegam ale widziałem i wiedziałem o tym biegu.
Ale najlepiej jeździć wyrzutami po innych, własnych wad nie widzieć?

Biegacz @ 07:18, 10.09.2018r. IP: *.*.98.131

Dobrze napisane Zapowiedź biegu była ... ale gdzie zapisy co i jak dalej w sprawie biegu nic nie było napisane... nie urażając nikogo naprawdę dajcie się biegaczom ostrołęckim rozwijać w tym co lubią ...

Sprawdzam @ 08:59, 10.09.2018r. IP: *.*.192.138

Na stronie:
Polski związek Lekkiej Atletyki - jest
na portalu MaratonyPolskie i inne - jest
na MO - jest

Wiedzieli zawodnicy z zagranicy, wiedzieli Ostrołęczanie także poza stowarzyszeń biegaczy.

Sierżant Pieprz @ 09:05, 10.09.2018r. IP: *.*.11.57

Do niektórych to trzeba do drzwi zapukać i im powiedzieć, żeby się o czymś dowiedzieli. A impreza przednia...

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo