« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Bieg dla prawdziwych twardzieli (zdjęcia, wideo)

Ponad setka zawodniczek i zawodników z całego kraju, ale także goście z Białorusi, Litwy i Ukrainy rywalizują w Mistrzostwach Polski w Biegu 24-godzinnym w Łysych. Na trasie nie brakuje znakomitych lekkoatletów, którzy podjęli to niezwykłe wyzwanie i walczą o nowe rekordy.


Z numerem jeden na trasę wyruszyła Patrycja Bereznowska. Obecna rekordzistka świata legitymuje się wynikiem 259.991 km przebiegniętych kilometrów. Dokonała tego podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Belfaście. W Łysych będzie starała się poprawić to niezwykłe osiągnięcie.

Reklama

 

- Poprawiłam tutaj w poprzednim starcie rekord Polski i pamiętam, że atmosfera zawodów była bardzo sympatyczna - mówiła przed startem Patrycja Bereznowska. - Ludzie, mieszkańcy i organizatorzy spisali się świetnie. Chciałabym życzyć wszystkim zawodnikom, aby ukończyli rywalizację w zdrowiu i osiągnięcia takich wyników, jakie sobie zaplanowaliście. Bawmy się dobrze wszyscy i wspólnie rywalizujmy.

 

Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym otworzył Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, który podkreślał, że sam udział w imprezie jest wielkim wyzwaniem. Sam pokonał jedną 2 km pętlę towarzysząc na pierwszym okrążeniu zawodniczkom i zawodnikom.

 

- Chcę powiedzieć, że jesteście prawdziwymi twardzielami, bo biec 24 godziny na dobę, to jest naprawdę wielki wyczyn. Trzeba walczyć nie tylko z innymi zawodnikami, ale także z samym sobą - podkreśla starosta Stanisław Kubeł. - Dziękuję, że podjęliście się tego trudu i dołączyliście do rywalizacji.

 

W zawodach nie zabrakło także reprezentantów powiatu ostrołęckiego na czele z Waldemarem Pędzichem, który jest pomysłodawcą organizacji zawodów w Łysych. Na trasie pojawili się także Tomasz Długołęcki, Bartosz Pliszka, Michał Zalewski, Arkadiusz Zyśk oraz ulubieniec gospodarzy Kazimierz Puławski.Duża grupa zawodników z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego dołączyła także do rywalizacji w 12-godzinnym biegu sztafetowym. Rywalizacja w biegu 24-godzinnym rozpoczęła się punktualnie o godz. 10.00 i zakończy się w niedzielę, 9 września o godz. 10.00. Przed biegaczami najtrudniejsza rywalizacja w godzinach nocnych. Na biegaczy czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy.

 

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym w Łysych

 

Odsłon: 10887
Komentarzy: 7
18:54, 08.09.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Damian Niedźwiecki z powołaniem do kadry Polski

Damian Niedźwiecki z powołaniem do kadry Polski

Kulomiot Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy U-20. Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów w dniach 18-21 lipca powalczy o jak najlepszy wynik w szwedzkim Borås.

Martyna Budziłek najlepsza w 'Dywickiej 5-ce'

Martyna Budziłek najlepsza w "Dywickiej 5-ce"

Martyna Budziłek nieustannie imponuje świetną dyspozycją biegową. Tym razem podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego nie miała sobie równych w drugiej edycji biegu pn. "Dywicka 5-ka". Zawodniczka cieszyła się z wygranej na dystansie 4,8 km.

Niedźwiecki z brązem na mistrzostwach Polski

Niedźwiecki z brązem na mistrzostwach Polski

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu trwają lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20. W zawodach z dobrej strony zaprezentował się Damian Niedźwiecki. Kulomiot ustanowił nowy rekord życiowy i zdobył brązowy medal.

Bartosz Pliszka zwycięzcą Rzeźnika Ultra

Bartosz Pliszka zwycięzcą Rzeźnika Ultra

Bartosz Pliszka wygrał w miejscowości Cisna piątą edycję biegu Rzeźnika Ultra. Ostrołęczanin na blisko 148-kilometrowej ekstremalnej trasie w Bieszczadach nie miał sobie równych. Pokonanie dystansu zajęło mu 24 godziny 28 minut i 13 sekund.

Klaudia Baczewska na podium ekstremalnego biegu

Klaudia Baczewska na podium ekstremalnego biegu

Klaudia Baczewska po raz kolejny zapisała na swoim koncie wartościowy wynik. Zawodniczka stowarzyszenia Biegam Bo Lubię Ostrołęka zajęła trzecie miejsce w biegu Rzeźnik Enigma. Ostrołęczanka przebiegła prawie 29 km ekstremalnej trasy w czasie 03:48:52.75.

» Wasze komentarze

kibic @ 17:53, 09.09.2018r. IP: *.*.206.132

Świetna impreza i organizacja na najwyższym poziomie, było można to zauważyć. Gratulacje dla organizatorów a ceremonia dekoracji i ten hymn narodowy grany dla mistrzów Polski to jest to. Gratulacje

Biegacz @ 20:38, 09.09.2018r. IP: *.*.3.33

Na pewno świetna impreza biegowa ... ale duży minus ... mało osób wiedzieło o tym biegu ... Nawet nikt nie miał możliwości z ostrołęckich biegaczy się zapisać na sztafetę -przeprszam zmianka bbl i ekipa.
To moje zdanie , ale mogę się mylić może ten bieg działa na innych zasadach ... Pozdrawiam ...

barbara @ 00:27, 10.09.2018r. IP: *.*.28.240

Nie wiedziałam i nie chciałam biegać...... Ale przypadkiem zobaczyłam Biegających. Z ogromnym szacunkiem moim, mieszkańców Miejscowości ŁYse....dziękujemy. Bez uszczypliwości - tylko nagłośnijcie bardziej to bieganie, Dajcie szanse tym co chcą się do Was dołączyć .Wszystkiego naj....

do biegacz @ 02:13, 10.09.2018r. IP: *.*.171.215

Choćby na Mojej Ostrołęce była zapowiedź biegu.
Nie biegam ale widziałem i wiedziałem o tym biegu.
Ale najlepiej jeździć wyrzutami po innych, własnych wad nie widzieć?

Biegacz @ 07:18, 10.09.2018r. IP: *.*.98.131

Dobrze napisane Zapowiedź biegu była ... ale gdzie zapisy co i jak dalej w sprawie biegu nic nie było napisane... nie urażając nikogo naprawdę dajcie się biegaczom ostrołęckim rozwijać w tym co lubią ...

Sprawdzam @ 08:59, 10.09.2018r. IP: *.*.192.138

Na stronie:
Polski związek Lekkiej Atletyki - jest
na portalu MaratonyPolskie i inne - jest
na MO - jest

Wiedzieli zawodnicy z zagranicy, wiedzieli Ostrołęczanie także poza stowarzyszeń biegaczy.

Sierżant Pieprz @ 09:05, 10.09.2018r. IP: *.*.11.57

Do niektórych to trzeba do drzwi zapukać i im powiedzieć, żeby się o czymś dowiedzieli. A impreza przednia...

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo