« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 22 lutego 2019 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

Moja Ostrołęka

Aktualności

Znów nam obiecują stadion (wideo z lotu ptaka)

Królowa sportu w Ostrołęce ma się dobrze, ale tylko w kwestii wyników uzyskiwanych przez lekkoatletów. Zdecydowanie gorzej jest z infrastrukturą. Brakuje tak podstawowych elementów jak choćby tartanowa bieżnia, która standardem jest już nawet w małych gminach.


Patrząc na możliwość przebudowy stadionu w Ostrołęce przez samorząd, trzeba być naprawdę optymistą. Już w 2010 roku prezydent miasta Janusz Kotowski planował przebudowę obiektu przy ulicy Witosa. Plany pojawiły się w trwającej kampanii wyborczej. Według założeń miała powstać bieżnia tartanowa oraz rzutnie do kuli, dysku, oszczepu i młota, planowano budowę skoczni w dal, wzwyż i do skoku o tyczce. Niestety, skończyło się na planach, które z roku na rok są odkładane w czasie przez władze miasta.

 

Lekkoatleci mieli nadzieję na poprawę warunków do treningów poprzez budowę nowoczesnej hali sportowej przy ulicy Witosa, o której głośno było przed wyborami osiem lat temu, ale z tego pomysłu miasto również się wycofało. W ubiegłym roku ponownie powróciła jak bumerang sprawa budowy stadionu. Do Ostrołęki, na zaproszenie Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, przyjechał dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

 

Podczas wizyty, obecny wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki podkreślał, zarówno na spotkaniu z władzami miasta jak i wywiadzie przeprowadzonym w naszej redakcji, że przebudowa stadionu przy ul. Witosa powinna być priorytetem.

 

Reklama - To jest wręcz konieczność, żeby w ten stadion zainwestować - mówił Tomasz Majewski. - To chyba jedno z ostatnich byłych miast wojewódzkich, które nie posiada bieżni tartanowej. Teraz tartan to już jest standard i jeśli myślimy o profesjonalnym sporcie, to bez normalnej bieżni tartanowej nie da się go robić. Taka bieżnia raz dobrze zrobiona, to inwestycja na lata, z której korzysta całe środowisko sportowe. Dużo łatwiej ściągnąć dzieciaki, kiedy mamy im co pokazać, kiedy te treningi i zawody będą odbywać się w naprawdę godnych warunkach - mówił podczas wizyty w Ostrołęce Tomasz Majewski.

 

Podczas cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem mityngu młodzików, wiceprezydent miasta Ostrołęki Grzegorz Płocha zapowiadał, że ratusz podejmie kroki w celu poprawienia infrastruktury sportowej.

 

- Mieliśmy spotkanie w urzędzie miasta, chwilę porozmawialiśmy i podjęliśmy pewne zobowiązania, na razie luźne, niekonkretne, odnośnie naszego stadionu. Być może przy współpracy z PZLA i OKLA uda się nieco więcej zrobić dla naszej młodzieży. Trzymajcie za nas kciuki, abyśmy tego słowa dotrzymali - mówił wiceprezydent.

 

Minął kolejny rok prezydentury Janusza Kotowskiego (obecnie kończy się już trzecia kadencja), a ośrodki w regionie m.in. Ciechanowie, czy Radomiu mogą cieszyć się lepszą infrastrukturą sportową. Władze Ostrołęki tymczasem podjęły rozmowy konsultacyjne z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i mają zamiar poprawić projekt stadionu, na który poszukają dofinansowania, ale dopiero po wyborach, czyli w przyszłym 2019 roku.

 

Działacze klubów sportowych mają związane ręce, bo Warszawsko-Mazowiecki Związek Lekkiej Atletyki coraz bardziej nieprzychylnym okiem patrzy na zawody rozgrywane na jedynym stadionie z żużlową bieżnią na Mazowszu. W efekcie, z kilkunastu imprez lekkoatletycznych, w sezonie przeprowadzane są tylko dwie, a w kolejnym sezonie nie będzie już żadnej!Szkolny Związek Sportowy, który nagrodził władze miasta za świetną współpracę, wszystkie imprezy lekkoatletyczne przeniósł na stadion w Kadzidle. Obiekt przy ulicy Sportowej w Kadzidle nie pozwala na przeprowadzenie zawodów we wszystkich konkurencjach, ale zapewnia rozgrywanie konkurencji biegowych i skoku w dal na tartanowej bieżni i rozbiegu.

 

Ile lat jeszcze mieszkańcy Ostrołęki będą czekać na przebudowę stadionu i możliwość treningów w  godnych warunkach na miarę XXI wieku?

 

Odsłon: 11867
Komentarzy: 21
09:54, 09.09.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kornelia Suchecka ósma na Mistrzostwach Polski

Kornelia Suchecka ósma na Mistrzostwach Polski

Kornelia Suchecka reprezentowała UKS Siódemka Ostrołęka podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które w ostatni weekend odbyły się toruńskiej hali Arena. W Toruniu startowali też byli zawodnicy ostrołęckich klubów: Daniel Gadomski i Magdalena Żebrowska. 

HMP w Toruniu: Marta skoczyła na miarę oczekiwań

HMP w Toruniu: Marta skoczyła na miarę oczekiwań

Trzy zawodniczki reprezentowały barwy UKS Siódemka Ostrołęka podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Toruniu. Najlepiej wypadła Marta Łada, która zajęła piąte miejsce w trójskoku. W biegach wystartowały Magdalena Lenkiewicz i Paulina Pilarska.

OKLA z rekordami, ale bez medalu w HMP w Toruniu

OKLA z rekordami, ale bez medalu w HMP w Toruniu

Trójka reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Toruniu. Z zawodów podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego powrócili z mieszanych nastrojach.

Ciekawa wycieczka na sportowe areny z OKLA

Ciekawa wycieczka na sportowe areny z OKLA

Uczniowie szkół podstawowych z Ostrołęki oraz z powiatu ostrołęckiego i Chorzel wzięli udział w bardzo interesującej wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było propagowanie lekkoatletyki przez naukę i zabawę. Uczniowie kibicowali sportowcom podczas mityngu Copernicus Cup.

Lekkoatleci OKLA już po zimowych obozach

Lekkoatleci OKLA już po zimowych obozach

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki mają za sobą bardzo pracowity okres podczas zimowych zgrupowań. Podopieczni trenerów Bartosza Witkowskiego i Andrzeja Danelskiego trenowali w Borowicach, Spale i Białymstoku, korzystając z dobrych warunków.

» Wasze komentarze

gosc @ 10:37, 09.09.2018r. IP: *.*.170.31

Pytam co pomoże OKLA w budowie stadionu, żyjąca z garnuszka pieniędzy podatnika, dzielonego przez prezydenta

Cześć tu Sławomir @ 11:05, 09.09.2018r. IP: *.*.40.37

Nikt Wam tyle nie da, co Kotowski obieca.

Iwo @ 12:47, 09.09.2018r. IP: *.*.86.106

Głupi pisowski lud wszystko łyka jak pelikan.Bedzie wódka bedo śledzie i po......ać za co bedzie.Amen.

. . @ 12:53, 09.09.2018r. IP: *.*.45.198

Dodajmy jeszcze ze wygonili Narew na Wojciechowice bo promuja "swoj" klub

skutek @ 12:54, 09.09.2018r. IP: *.*.140.64

ale za to będzie muzeum
haha

No tak @ 12:56, 09.09.2018r. IP: *.*.158.83

Ile jeszcze lat będziemy się wstydzić i nie zorganizujemy żadnej imprezy mistrzowskiej?

Elo @ 13:22, 09.09.2018r. IP: *.*.3.144

Dopuki katecheta będzie rządził to będziemy mieli tylko atrakcje dla emerytów

Ppp @ 13:22, 09.09.2018r. IP: *.*.169.55

Lepiej dawac pieniadze na OKLA gdzie mlodzi odnosza sukcesy niz na chu.ja wartych trampkarzy wiejskich z korony i narwii

Mural @ 13:35, 09.09.2018r. IP: *.*.164.225

obiecanki cacanki. Do 500+, 300+ dołożyć darmowy przydział alkoholu. Wiadomo, wódka powoduje szczęście, tylko ten kac potem...

Kibic @ 14:03, 09.09.2018r. IP: *.*.50.168

Do ppp chyba nie lapales do składu ani w narwi ani w koronie bo twój wpis jest na takim poziomie jak twoja gra

wiktor @ 14:17, 09.09.2018r. IP: *.*.144.214

nie buduje sie drogi 2pasmowej jak obwodnica wpolach mostu przez narew aby odciążyc jedyne rondo to poco nam stadion żadnych sportowców na poziomie niemamy drogi i most to nam potrzebne

Stanisław Rympalek @ 16:52, 09.09.2018r. IP: *

Na Wojciechowicach ma powstać stacja kosmiczna przypominająca NSA, porta jak w Gdańsku, lotnisko zamiast dworca PKS, ale to po wyborach, najpierw musicie iść pokornie do urn i zagłosowac, a po wyborach do widzenia Państwu

tl @ 17:18, 09.09.2018r. IP: *.*.36.66

Mural, nie bierz 500+ i 300+ na alko.

Edek @ 18:20, 09.09.2018r. IP: *.*.227.29

Miasta ma to nie stać. Wypuszczą kolejne obligacje i kolejne oprocentowane długi do spłacania. Może zarobi nowa pisowska administracja kilku spółek obsługujących przyszły obiekt.

Mural @ 18:28, 09.09.2018r. IP: *.*.164.225

Tl, nie biorę. To min. z mojej kasy biorą.

on @ 18:51, 09.09.2018r. IP: *.*.2.45

Wszystkie większe Gminy mają boiska i stadiony nie mówiąc o miastach. Wstyd wielki wstyd ,że taka prowizorka jest u nas.

Galeria @ 19:31, 09.09.2018r. IP: *

Szanuję naszego prezydenta jako człowieka ale jako gospodarz raczej się nie sprawdził, szkoda że PiS nie wystawia innego kandydata, bo bliżej mi światopoglądowo do nich i póki co nie ma alternatywy w kraju ( nie mówię o samorządzie...)
Jeśli chodzi o stadion to z tego co pamiętam pieniądze przeznaczone na stadion i chale sportowe poszły na infrastrukturę dokoła galerii, chyba
kilkanaście milionów, zorientowani pewnie wiedzą dlaczego, bo to pewnie jedyne miejsce w Polsce gdzie budżet miasta sponsoruje drogi wokół galerii itp...

Obiektywnie @ 05:26, 10.09.2018r. IP: *.*.34.37

Pół miasta rozkopane.
Port w robocie.
Teraz stadion.
Jak nisko jest w stanie człowiek upaść?
Do samych wyborów obiecają nam jeszcze budowę portu rakiet kosmicznych......

KL @ 05:54, 10.09.2018r. IP: *.*.181.116

Do ,Elo,, - przyjacielu drogi w tym mieście nie ma żadnych rozrywek i żadnej innej działalności ukierunkowanej na emerytów. Oni są oskubywani zarówno przez państwo a głównie przez czarnych. Ten tzw. ,,uniwersytet trzeciego wieku,, robiony jest dla kilku wybrańców i służy do promocji wiadomo kogo. A prowadzi to przeniesiony z Różana ,,zasłużony,, pisowiec. Wszyscy uważają, że emeryt ma się tylko modlić, dawać na tacę i żyć na marginesie o pracy nie wspominając.

Sierżant Pieprz @ 09:09, 10.09.2018r. IP: *.*.11.57

Żużel już jest, tylko motocykli brak.

iks @ 09:51, 10.09.2018r. IP: *.*.202.215

Moja rodzina pogoni kota.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo